Lato z Badetem 2021

Zapraszamy dzieci do udziału w twórczych i radosnych zajęciach Lata z Badetem 2021. Oderwiemy się na moment od rzeczywistości. Przeniesiemy do krain rodem z literatury i filmów fantastycznych. Odwiedzimy Narnię, Śródziemie i Baśniobór. Wpadniemy na lekcje do szkoły magii, poznamy gatunki smoków i poszukamy śladów ostatnich jednorożców. Będziemy się bawić, tworzyć prace plastyczne, odbywać piesze wycieczki, organizować gry terenowe i zabawy na świeżym powietrzu, a – gdy będzie taka możliwość – również wyjścia do muzeów. Postaramy się nie patrzeć w ekrany telefonów, odpocząć od technologii, być tu i teraz oraz cieszyć się własnym towarzystwem. Zajęcia dla dzieci od 6 do 11 lat.
lato-2021-fOPŁATY:
Każdy tydzień zajęć w godz. 9-16, w cenie pełne wyżywienie i wszelkie atrakcje (drugie śniadanie, napoje oraz obiad): 700 zł. Pojedynczy dzień zajęć można wykupić TU  – w miarę wolnych miejsc, pytajcie nas o daty przed zakupem!
Opieka świetlicowa w godzinach 16-18: w cenie 25 zł za godzinę.

ZAPISY:
Aby zapisać dziecko na dany turnus, trzeba wykupić wstęp – linki podajemy w tabeli. Informacje: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17. Liczba miejsc ograniczona do 12 os. w grupie. Przestrzegamy zaleceń epidemijnych.

TUTAJ można przeczytać regulamin zajęć.
TURNUSY I LINKI DO BILETÓW:

sierpień
2.08-15.08 PRZERWA
16.08-20.08
23.08-28.08
30.08-31.08

RAMOWY PLAN DNIA

Godz. 9-9.30 zbiórka uczestników w księgarni, zabawy integracyjne
Godz. Godz. 9.30-10.30 zajęcia programowe w sali
Godz. 10.30-11 drugie śniadanie
Godz. 11-15 wyprawy, wycieczki, zajęcia sportowe i obiad od ok. 14.30
Godz. 15-16 powrót do księgarni, zajęcia programowe
Godz. 16 zakończenie zajęć

PLAN ZAJĘĆ

16-20 SIERPNIA: KOMIKSOWO

16 SIERPNIA, PONIEDZIAŁEK – SUPERBOHATEROWIE
Stworzymy ranking najsuperowszych superbohaterów i poćwiczymy własne supermoce. Zaprojektujemy kostiumy, w których ruszymy na ratunek światu.
Wycieczka: Powsin Park Kultury

17 SIERPNIA, WTOREK – RYJÓWKA PRZEZNACZENIA
Zajrzymy do Puszczy Białowieskiej i rozpoznamy mieszkające w niej zwierzęta, poznamy Dobrzyka – bohatera bez supermocy i narysujemy komiksowe plansze w leśnej scenerii.
Wycieczka: Muzeum Karykatury

18 SIERPNIA, ŚRODA –  Z TYTUSEM
Przypomnimy dzieciom jedną z najbardziej znanych polskich serii komiksowych. Zrobimy makiety Wysp Nonsensu, zaprojektujemy pojazdy, których nie powstydziłby się prof. T.Alent i, tak jak Tytus, postaramy się o zdobycie szeregu harcerskich sprawności.
Wycieczka : basen

19 SIERPNIA, CZWARTEK – CZARODZIEJKI W.I.T.C.H
Zapanujemy nad czterema żywiołami: nauczymy płomienie latać i kamienie pływać, odnajdziemy tajemnicze kryształy i ozdobimy nimi magiczne laski.
Wycieczka: Muzeum Etnograficzne

20 SIERPNIA, PIĄTEK – ASTERIKS I OBELIX
Przeniesiemy się do Imperium Rzymskiego czasów Cezara, przyrządzimy eliksir Druidów i weźmiemy udział w igrzyskach.

23-27 SIERPNIA: JEDYNI W SWOIM RODZAJU

23 SIERPNIA, PONIEDZIAŁEK – WODNIKI, UTOPCE i SYRENY
Przeszukamy dno rzeki i jeziora w poszukiwaniu wodnych demonów, posłuchamy legend o utopcach i zamkniemy syrenie łzy w słoiku.
Wycieczka: Nadwiślańska plaża

24 SIERPNIA, WTOREK – POZNAJCIE POŻYCZALSKICH
Poznamy Arlettę, jej rodziców oraz innych Pożyczalskich, sprawdzimy, czy mamy talent do „pożyczania” i przygotujemy pokój gościnny dla małych ludzików, żeby zachęcić ich do zamieszkania u nas.

Wycieczka: Muzeum Domków dla Lalek, Gier i Zabawek oraz spacer po starówce.

25 SIERPNIA, ŚRODA – W POSZUKIWANIU JEDNOROŻCÓW
Dowiemy się, gdzie i w jakich okolicznościach można spotkać jednorożce, jak odróżnić pegazy i kelpie od jednorożców. Zrobimy ozdobne rogi do zawieszenia na ścianie i tęczę z cukierków.
Wycieczka: basen

26 SIERPNIA, CZWARTEK – TROPEM YETI
Zawędrujemy w najwyższe partie Himalajów, gdzie poszukamy śladów Wielkiej Stopy, stworzymy trójwymiarowe obrazy gór i przygotujemy pyszne lody.
Wycieczka: Muzeum Etnograficzne

27 SIERPNIA, PIĄTEK – ZWIERZOŁAKI
Sprawdzimy, które zwierzęta są nam najbliższe i które cechy zwierzęce chcielibyśmy mieć, dowiemy się te,ż jak można uniknąć klątwy wilkołactwa lub jak ją odczynić. Zrobimy maski wybranych zwierzołaków i przećwiczymy ich moce.
Wycieczka: ogród botaniczny

30-31 SIERPNIA: KOŃCÓWKA WAKACJI NA WESOŁO

30 SIERPNIA, PONIEDZIAŁEK – ILE PIĘTER MA DOMEK NA DRZEWIE?

Zajrzymy do książek  z serii „13-piętrowy domek na drzewie” i zaprojektujemy własne domki marzeń, w których znajdzie się miejsce na arenę do walk w błocie lub lodowisko z pingwinami.
Wycieczka: Powsin Park Kultury

31 SIERPNIA, WTOREK – BYĆ JAK SKARPETKA
Poczytamy fragmenty opowiadań z tomu „Niesamowite przygody 10 skarpetek” i tchniemy życie w porzucone skarpety-niedoparki.
Wycieczka: basen

 

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi