Tematy urodzin

ikona

 

URODZINY FABULARNE ONLINE
urodziny-fabularne-online-iMasz grupę przyjaciół, z którymi chciałbyś spędzić swoje urodziny, ale jest to teraz niemożliwe?
Proponujemy urodzinową sesję RPG online, podczas której udamy się w podróż do świata wyobraźni. Wszyscy goście będą mogli wcielić się w bohaterów, stoczyć bitwy, pokonać przeszkody, wziąć udział w wirtualnej uczcie i dojść do celu, o ile szczęściE będzie im sprzyjać. Gwarantujemy świetną zabawę, angażującą przygodę i dużo emocji!
Na czym polega RPG?
Każdy gracz na początku wybiera postać, którą gra. Ma ona określone umiejętności, cechy, wyposażenie. Mistrz Gry opowiada historię, na której przebieg gracze mają wpływ – decydują, co się wydarzy, ale znaczenie ma też los. Rzucamy „wirtualnymi kośćmi”, by sprawdzić, czy ich zamiar/ akcja się powiodły. I tak toczy się rozgrywka, aż do kulminacyjnego wydarzenia. Nie wiemy nigdy, czy ich misja się powiedzie. Może przepadną w lochach? ☺ Mistrz przygotowuje wcześniej scenariusz przygody w fantastycznym świecie. Popularny jest świat fantasy rodem z Dungeons & Dragons, ze smokami, elfami, orkami; w klimacie cyberpunkowym, futurystycznym albo podboju kosmosu czy Dzikiego Zachodu, na motywach ukochanej książki – do uzgodnienia.

Na jakiej platformie gramy?
Gramy w grupach do 7 osób + Mistrz. Polecamy tę zabawę dzieciom i młodzieży w wieku od ok. 8 do 16 lat. Każdy gracz musi zainstalować Discorda (darmowa aplikacja) i mieć sprawny mikrofon. Kamerka będzie dodatkowym uatrakcyjnieniem rozgrywki (uczestnicy mogą się zobaczyć na powitanie, ale podczas rozgrywki głównie rozmawiamy, piszemy do siebie, oglądamy mapy i karty postaci).
Zachęcamy wszystkich uczestników urodzin do przebrania się w klimacie wybranej sesji RPG, nasz Mistrz Gry również będzie miał elementy stroju lub charakteryzacji. Na początku sesji wygospodarujemy czas, żeby się przywitać i zaprezentować stroje w całej okazałości.
Dla jubilata przygotowaliśmy specjalne niespodzianki wplecione w treść gry, na pewno nie zabraknie uczty i uroczystego odśpiewania „Sto lat”. Prowadzący urodziny skontaktuje się wcześniej z uczestnikami i prześle specjalny link do zalogowania na Discordzie.
Rezerwujemy sobie także czas przed przyjęciem (ok. 10-20 minut) na testowe połączenie oraz krótkie wprowadzenie do zabawy. Koszt 1,5-godzinnej rozgrywki to 200 zł.

————————————————————

Podczas naszych imprez urodzinowych przeplatamy różnego rodzaju działania. Dzięki temu przyjęcie ma dynamiczny przebieg i każde z dzieci może odnaleźć coś dla siebie. W tematykę imprezy wprowadza dzieci krótka prezentacja na wielkim ekranie lub quiz, potem jest czas na zadania plastyczne, zabawy ruchowe, eksperymenty, tańce i konkursy.
Nie korzystamy z zabawek, basenów z kulkami, kupnych gotowych przebrań. Wystarcza nam wolna przestrzeń w sali oraz kreatywność doświadczonych animatorów. Nasza autorska koncepcja urodzin to dwugodzinna impreza pełna uspołeczniających zabaw grupowych, przygotowanych specjalnie na Państwa życzenie.

Poniżej przedstawiamy listę proponowanych przez nas tematów z przykładowymi zabawami związanymi z danym motywem.

 

 Przykładowe, popularne tematy urodzin:

Dla dzieci od 4 lat:

ŚWINKA PEPPA

Fani świnki Peppy spotkają się ze swoimi ukochanymi bohaterami. Będziemy robić błotko, przystroimy się w maski Peppy i George’a. Urządzimy świnkowe zawody i tory przeszkód. Poszukamy skarbu i rozwiążemy wesołe zagadki.

STRAŻACY I STRAŻACZKI W AKCJI

Dla wszystkich małych miłośników akcji ratunkowych i serii o Strażaku Samie. Będziemy tworzyć własne gaśnice, ugasimy mały pożar (bezpieczny!). Uratujemy pluszaka potrzebującego pomocy i powspinamy się na drabinę. Namalujemy wielkie wozy strażackie.

SZALONE POJAZDY

Zaprojektujemy pojazdy naszych marzeń, urządzimy samochodowe wyścigi i wystartujemy rakietą w Kosmos.

POD PIRACKĄ BANDERĄ

Odbędziemy trening sprawności pirackich i rozegramy morską bitwę.

RYCERZE I KSIĘŻNICZKI

Przygotujemy błyszczące korony dla następców tronu i rozegramy turniej rycerski.

DINOZAURY

Zrekonstruujemy wygląd pradawnych gadów i uratujemy jajo ostatniego dinozaura.

WRÓŻKI I CZARODZIEJE

Wykorzystamy działanie magicznych różdżek i przygotujemy miksturę wiecznego szczęścia.

KICI KOCIA

Dla fanów tej wesołej kotki.  Będziemy tworzyć kocie uszy, spróbujemy wypić mleko jak kot, czyli bez użycia rąk, sprawdzimy swoją zwinność przy łowieniu ryb i zagramy koncert kociej muzyki, tak jak Kici Kocia, która założyła zespół muzyczny.

PSI PATROL

Mali miłośnicy psów będą mieli okazję do sprawdzenia się w trudnych sytuacjach. Będziemy badać nasz zmysł tropienia (węch, słuch i smak), przejdziemy liczne testy sprawnościowe i rozwiążemy zagadkę, do której przyda nam się psi instynkt.

DZIKA PRZYRODA

Rozwiążemy quiz o dzikich zwierzętach, wykonamy zwierzęce maski i weźmiemy udział w wyścigach kangurów.

Dla dzieci od 6 lat:

WYPRAWA W KOSMOS

Zbudujemy wielką rakietę z klocków. Zrobimy balonowe planety, namalujemy konstelacje gwiazd, które świecą w świetle UV. Sami z siebie stworzymy układ planetarny i sprawdzim,y czy nadajemy się na kosmonautów – to nie będzie łatwy test, ale na pewno bardzo zabawny. Zagramy też w kosmiczne kręgle, które nie poddają się grawitacji. A na koniec ustroimy się w czółki ufoludków, które wylądowały na naszej planecie.

COCO, CZYLI PODRÓŻ DO MEKSYKU

Ozdobimy meksykańskie czaszki, spróbujemy pomidorowej salsy i ostrych przypraw, zatańczymy taniec diabłów.

ANGRY BIRDS

Zbudujemy „konstrukcję do zburzenia i zaprojektujemy świat z popularnej gry.

PINGWINY Z MADAGASKARU

Wykradniemy tajne instrukcje Skippera i poddamy się treningom szybkości, celności oraz wytrzymałości według jego wskazówek.

WONDER WOMAN I SUPERBOHATERKI

Uczestniczki i uczestnicy imprezy wezmą udział w turnieju szermierczym i łuczniczym, ozdobią bransolety zwycięstwa i przetestują zmysły węchu i słuchu.

STAR WARS I RYCERZE JEDI

Uczestnicy imprezy dowiedzą się, czy drzemie w nich moc i wezmą udział w treningu Jedi.

W KRAINIE LODU

Wywołamy zadymkę śnieżną w środku lata, namalujemy lodowy zamek i wykorzystamy swoją moc spełniania życzeń.

PIPPI W WILLI ŚMIESZNOTCE

Nauczymy się podrzucać naleśniki tak wysoko jak Pippi i zagramy w „nie dotykać podłogi”

AVENGERS

Dołączymy do grupy superbohaterów, aby ćwiczyć szybkość, celność, zwinność i umiejętności szpiegowskie z Kapitanem Ameryką, Hulkiem, Iron Manem i Czarną Wdową.

W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI – ZABAWY Z EMOCJAMI

Zatańczymy taniec radości, oswoimy strach i odrazę, nauczymy się doceniać smutek.

POKAZ MODY

Zaprojektujmy stroje na zamówienie gwiazd i zaprezentujemy się na wybiegu.

MUMIE, PIRAMIDY, EGIPT

Odczytamy egipskie hieroglify i zabandażujemy się nawzajem wzorem starożytnych mumii.

HARRY POTTER W HOGWARCIE

Weź udział w lekcjach eliksirów i obrony przed czarną magią, zdaj egzamin z zaklęć, przejdź kurs opieki nad magicznymi stworzeniami!

MALI DETEKTYWI – LASSE I MAJA

Sporządzimy portret pamięciowy złodzieja, wspólnie odnajdziemy zaginiony przedmiot, poćwiczymy spryt i spostrzegawczość, w ramach szkolenia na detektywa.

PO DRUGIEJ STRONIE SZAFY- URODZINY W NARNI

Rozegramy bitwę z armią Białej Czarownicy, namalujemy portrety Aslana i urządzimy wyścig sań.

W AKADEMII PANA KLEKSA

Przeprowadzimy lekcje kleksografii i geografii, przyrządzimy lekarstwo dla chorych mebli, zajrzymy do sąsiednich bajek.

PIŁKA, BRAMKA, GOL!

Weźmiemy udział w treningu piłkarskim z przymrużeniem oka, zaprojektujemy koszulki dla swojej drużyny i przećwiczymy głośne kibicowanie.

WIZYTA W HOTELU TRANSYLWANIA

Zatańczymy taniec zombie, urządzimy wyścigi wilkołaków i pokaz wampirzej mody.

NA ZAMKU CAMELOT

Urządzimy turniej rycerski, zawody w strzelaniu z łuku, staniemy do bitwy u boku Rycerzy Okrągłego Stołu i zajrzymy do tajemnej komnaty czarodzieja Merlina.

 

Dla dzieci 9-13 lat:

ŻYCIE W PRL-U

Przypomnimy zabawy z czasów dzieciństwa naszych rodziców, zagramy w kapsle i „aniołek, fiołek”, zrobimy jojo na gumce dla każdego i weźmiemy udział  w teście znajomości dawnych „dobranocek”.

URODZINY Z GRAMI RPG

Weź udział w przygodzie w fantastycznym świecie, zamieszkałym przez trolle, elfy i krasnoludy albo w futurystycznych realiach postapo.

TWÓRZ I BURZ

Wypróbujemy nowe sposoby na kreatywną destrukcję w stylu Keri Smith autorki „Zniszcz ten dziennik”, chlapiąc, strzelając, mażąc poza liniami, i urządzimy licytację powstałych dzieł sztuki.

DUCHY I WAMPIRY

Wykonamy „mrożące krew w żyłach” charakteryzacje, odegramy scenki z horroru i zagramy w wampiryczną mafię.

TROPEM HOBBITA

Przeżyjemy przygodę z kompanią Thorina, wyzwolimy się z niewoli pająków w Mrocznej Puszczy, pokonamy w bitwie gobliny.

ŚWIAT MITÓW GRECKICH

Poznamy mieszkańców Olimpu, stoczymy bój z Minotaurem i zaprojektujemy nową suknię dla Afrodyty.

KICZ PARTY

Urządzimy pokaz kiczowatej mody, konkurs straszenia maseczkami piękności i obciachową dyskotekę.

 

Możemy też przygotować scenariusz na wybrany przez Państwa, niemal dowolny temat.

Rodzinne urodziny dla maluchów 2-4 lata

Rodzinom z dziećmi od 2 do 4 lat proponujemy specjalnie dla nich przygotowaną kameralną imprezę. Zapraszamy grupę maluchów, które ukończyły 2 lata (do ok. 10 dzieci) wraz z rodzicami/opiekunami, których prosimy o pozostanie w sali urodzinowej i aktywny udział w zabawie.  W ramach dwugodzinnego przyjęcia proponujemy dwa półgodzinne warsztaty tematyczne, prowadzone przez naszych animatorów. Mogą to być warsztaty plastyczne, sportowe, muzyczno-ruchowe. Można także, zamiast jednego z warsztatów, zamówić występ tresowanego psa – atrakcja ta wymaga dodatkowej dopłaty, zgodnie z cenami podanymi w cenniku. Możliwe jest także uzgodnienie z nami motywu przewodniego zabaw, typu: „na zamku królewskim” czy „zabawy z Barbapapami”, po indywidualnej konsultacji z animatorami. Przed wyborem tego typu urodzin prosimy o kontakt – musimy się upewnić, że animatorzy doświadczeni w pracy z maluchami są dostępni w wybranym terminie.

Urodziny z grami RPG dla dzieci 8-12 lat

Pod przewodnictwem Mistrza Gry dzieci zanurzą się w pełen niebezpieczeństw świat elfów, trolli i krasnoludów, aby zdobywać nowe umiejętności i skarby. Na początek wybiorą rasę bohatera, w którego się wcielą, potem przygotują sobie jego atrybuty. Gromada spotka się w karczmie, w której przeprowadzi konkursy zręcznościowe. Potem zaś wspólnie będzie bronić wioski przed mantikorą (powyższa przygoda jest oczywiście tylko przykładowa). Do zabawy nie jest potrzebna wiedza o grach fabularnych ani wcześniejsze doświadczenie, wymagana jest natomiast duża wyobraźnia, odwaga i umiejętność współpracy w zespole. Przed wyborem tego motywu urodzin prosimy o kontakt – musimy się upewnić, że Mistrz Gry jest dostępny w wybranym terminie.

Dla młodzieży powyżej 13 lat proponujemy wynajem sali i swobodną zabawę pod okiem opiekuna. Do dyspozycji gości jest sprzęt muzyczny, karaoke do wyświetlania z rzutnika, kula dyskotekowa, reflektor zmieniający kolory i stroje do przebierania. Godziny zabawy do uzgodnienia.

WYNAJEM SALI

Można u nas także wyłącznie wynająć jedną z sal urodzinowych i skorzystać z kawiarni dla rodziców, bez naszych animacji albo z udziałem animatorów zewnętrznych firm. Na życzenie prześlemy ich ofertę oraz cennik, pomożemy nawiązać kontakt.  Można u nas także zamówić urodziny z animatorami Badeta prowadzone poza księgarnią, w wynajętej sali.