Tematy urodzin

ikona

 

Podczas naszych imprez urodzinowych zazwyczaj przeplatamy różnego rodzaju aktywności, dzięki czemu przyjęcie ma dynamiczny przebieg i każde z dzieci może znaleźć coś dla siebie. W tematykę imprezy wprowadza dzieci krótka prezentacja lub quiz, a potem jest czas na zadania plastyczne, zabawy ruchowe, eksperymenty, tańce i konkursy. Poniżej przedstawiamy listę proponowanych przez nas tematów z przykładowymi zabawami związanymi z danym motywem.

 

 Przykładowe, popularne tematy urodzin:

Dla dzieci od 4 lat:

SZALONE POJAZDY

Zaprojektujemy pojazdy naszych marzeń, urządzimy samochodowe wyścigi i wystartujemy rakietą w Kosmos.

POD PIRACKĄ BANDERĄ

Odbędziemy trening sprawności pirackich i rozegramy morską bitwę.

RYCERZE I KSIĘŻNICZKI

Przygotujemy błyszczące korony dla następców tronu i rozegramy turniej rycerski.

DINOZAURY

Zrekonstruujemy wygląd pradawnych gadów i uratujemy jajo ostatniego dinozaura.

WRÓŻKI I CZARODZIEJE

Wykorzystamy działanie magicznych różdżek i przygotujemy miksturę wiecznego szczęścia.

KICI KOCIA

Dla fanów tej wesołej kotki.  Będziemy tworzyć kocie uszy, spróbujemy wypić mleko jak kot, czyli bez użycia rąk, sprawdzimy swoją zwinność przy łowieniu ryb i zagramy koncert kociej muzyki, tak jak Kici Kocia, która założyła zespół muzyczny.

PSI PATROL

Mali miłośnicy psów będą mieli okazję do sprawdzenia się w trudnych sytuacjach. Będziemy badać nasz zmysł tropienia (węch, słuch i smak), przejdziemy liczne testy sprawnościowe i rozwiążemy zagadkę, do której przyda nam się psi instynkt.

DZIKA PRZYRODA

Rozwiążemy quiz o dzikich zwierzętach, wykonamy zwierzęce maski i weźmiemy udział w wyścigach kangurów.

Dla dzieci od 6 lat:

COCO, CZYLI PODRÓŻ DO MEKSYKU

Ozdobimy meksykańskie czaszki, spróbujemy pomidorowej salsy i ostrych przypraw, zatańczymy taniec diabłów.

ANGRY BIRDS

Zbudujemy „konstrukcję do zburzenia i zaprojektujemy świat z popularnej gry.

PINGWINY Z MADAGASKARU

Wykradniemy tajne instrukcje Skippera i poddamy się treningom szybkości, celności oraz wytrzymałości według jego wskazówek.

WONDER WOMAN I SUPERBOHATERKI

Uczestniczki i uczestnicy imprezy wezmą udział w turnieju szermierczym i łuczniczym, ozdobią bransolety zwycięstwa i przetestują zmysły węchu i słuchu.

STAR WARS I RYCERZE JEDI

Uczestnicy imprezy dowiedzą się, czy drzemie w nich moc i wezmą udział w treningu Jedi.

W KRAINIE LODU

Wywołamy zadymkę śnieżną w środku lata, namalujemy lodowy zamek i wykorzystamy swoją moc spełniania życzeń.

PIPPI W WILLI ŚMIESZNOTCE

Nauczymy się podrzucać naleśniki tak wysoko jak Pippi i zagramy w „nie dotykać podłogi”

AVENGERS

Dołączymy do grupy superbohaterów, aby ćwiczyć szybkość, celność, zwinność i umiejętności szpiegowskie z Kapitanem Ameryką, Hulkiem, Iron Manem i Czarną Wdową.

W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI – ZABAWY Z EMOCJAMI

Zatańczymy taniec radości, oswoimy strach i odrazę, nauczymy się doceniać smutek.

POKAZ MODY

Zaprojektujmy stroje na zamówienie gwiazd i zaprezentujemy się na wybiegu.

MUMIE, PIRAMIDY, EGIPT

Odczytamy egipskie hieroglify i zabandażujemy się nawzajem wzorem starożytnych mumii.

HARRY POTTER W HOGWARCIE

Weź udział w lekcjach eliksirów i obrony przed czarną magią, zdaj egzamin z zaklęć, przejdź kurs opieki nad magicznymi stworzeniami!

MALI DETEKTYWI – LASSE I MAJA

Sporządzimy portret pamięciowy złodzieja, wspólnie odnajdziemy zaginiony przedmiot, poćwiczymy spryt i spostrzegawczość, w ramach szkolenia na detektywa.

PO DRUGIEJ STRONIE SZAFY- URODZINY W NARNI

Rozegramy bitwę z armią Białej Czarownicy, namalujemy portrety Aslana i urządzimy wyścig sań.

W AKADEMII PANA KLEKSA

Przeprowadzimy lekcje kleksografii i geografii, przyrządzimy lekarstwo dla chorych mebli, zajrzymy do sąsiednich bajek.

PIŁKA, BRAMKA, GOL!

Weźmiemy udział w treningu piłkarskim z przymrużeniem oka, zaprojektujemy koszulki dla swojej drużyny i przećwiczymy głośne kibicowanie.

WIZYTA W HOTELU TRANSYLWANIA

Zatańczymy taniec zombie, urządzimy wyścigi wilkołaków i pokaz wampirzej mody.

NA ZAMKU CAMELOT

Urządzimy turniej rycerski, zawody w strzelaniu z łuku, staniemy do bitwy u boku Rycerzy Okrągłego Stołu i zajrzymy do tajemnej komnaty czarodzieja Merlina.

 

Dla dzieci 9-13 lat:

ŻYCIE W PRL-U

Przypomnimy zabawy z czasów dzieciństwa naszych rodziców, zagramy w kapsle i „aniołek, fiołek”, zrobimy jojo na gumce dla każdego i weźmiemy udział  w teście znajomości dawnych „dobranocek”.

URODZINY Z GRAMI RPG

Weź udział w przygodzie w fantastycznym świecie, zamieszkałym przez trolle, elfy i krasnoludy albo w futurystycznych realiach postapo.

TWÓRZ I BURZ

Wypróbujemy nowe sposoby na kreatywną destrukcję w stylu Keri Smith autorki „Zniszcz ten dziennik”, chlapiąc, strzelając, mażąc poza liniami, i urządzimy licytację powstałych dzieł sztuki.

DUCHY I WAMPIRY

Wykonamy „mrożące krew w żyłach” charakteryzacje, odegramy scenki z horroru i zagramy w wampiryczną mafię.

TROPEM HOBBITA

Przeżyjemy przygodę z kompanią Thorina, wyzwolimy się z niewoli pająków w Mrocznej Puszczy, pokonamy w bitwie gobliny.

URODZINY NA PLANIE FILMOWYM

Napiszemy scenariusz, przeprowadzimy casting i odegramy sceny filmu.

ŚWIAT MITÓW GRECKICH

Poznamy mieszkańców Olimpu, stoczymy bój z Minotaurem i zaprojektujemy nową suknię dla Afrodyty.

KICZ PARTY

Urządzimy pokaz kiczowatej mody, konkurs straszenia maseczkami piękności i obciachową dyskotekę.

 

Możemy też przygotować scenariusz na wybrany przez Państwa, niemal dowolny temat.

Rodzinne urodziny dla maluchów 2-4 lata

Rodzinom z dziećmi od 2 do 4 lat proponujemy specjalnie dla nich przygotowaną kameralną imprezę. Zapraszamy grupę maluchów, które ukończyły 2 lata (do ok. 10 dzieci) wraz z rodzicami/opiekunami, których prosimy o pozostanie w sali urodzinowej i aktywny udział w zabawie.  W ramach dwugodzinnego przyjęcia proponujemy dwa półgodzinne warsztaty tematyczne, prowadzone przez naszych animatorów. Mogą to być warsztaty plastyczne, sportowe, muzyczno-ruchowe. Można także, zamiast jednego z warsztatów, zamówić występ tresowanego psa – atrakcja ta wymaga dodatkowej dopłaty, zgodnie z cenami podanymi w cenniku. Możliwe jest także uzgodnienie z nami motywu przewodniego zabaw, typu: „na zamku królewskim” czy „zabawy z Barbapapami”, po indywidualnej konsultacji z animatorami. Przed wyborem tego typu urodzin prosimy o kontakt – musimy się upewnić, że animatorzy doświadczeni w pracy z maluchami są dostępni w wybranym terminie.

Urodziny z grami RPG dla dzieci 8-12 lat

Pod przewodnictwem Mistrza Gry dzieci zanurzą się w pełen niebezpieczeństw świat elfów, trolli i krasnoludów, aby zdobywać nowe umiejętności i skarby. Na początek wybiorą rasę bohatera, w którego się wcielą, potem przygotują sobie jego atrybuty. Gromada spotka się w karczmie, w której przeprowadzi konkursy zręcznościowe. Potem zaś wspólnie będzie bronić wioski przed mantikorą (powyższa przygoda jest oczywiście tylko przykładowa). Do zabawy nie jest potrzebna wiedza o grach fabularnych ani wcześniejsze doświadczenie, wymagana jest natomiast duża wyobraźnia, odwaga i umiejętność współpracy w zespole. Przed wyborem tego motywu urodzin prosimy o kontakt – musimy się upewnić, że Mistrz Gry jest dostępny w wybranym terminie.

Dla młodzieży powyżej 13 lat proponujemy wynajem sali i swobodną zabawę pod okiem opiekuna. Do dyspozycji gości jest sprzęt muzyczny, karaoke do wyświetlania z rzutnika, kula dyskotekowa, reflektor zmieniający kolory i stroje do przebierania. Godziny zabawy do uzgodnienia.

WYNAJEM SALI

Można u nas także wyłącznie wynająć jedną z sal urodzinowych i skorzystać z kawiarni dla rodziców, bez naszych animacji albo z udziałem animatorów zewnętrznych firm (typu Mały Inżynier). Na życzenie prześlemy ich ofertę oraz cennik, pomożemy nawiązać kontakt.  Można u nas także zamówić urodziny z animatorami Badeta prowadzone poza księgarnią, w wynajętej sali.