Warsztaty międzykulturowe

25 listopada, w niedzielę o godz. 14 zapraszamy na warsztaty międzykulturowe dla dzieci, oswajające z innością, z nieznanym. Poprowadzi je edukatorka Karima Kanjo, Syryjka z polskimi korzeniami, która kilka lat temu opuściła rodzinne Aleppo i zamieszkała w Warszawie.
Podczas warsztatów poznamy arabskie litery, przymierzymy tradycyjne chusty. Zobaczymy, jak wygląda tradycyjny dywan do modlitwy. Spróbujemy napisać coś henną. Skosztujemy także tradycyjnej pity z samodzielnie przyprawionymi dodatkami. Porozmawiamy o kulturze, o religii i akceptacji inności w naszym otoczeniu.
modlitwa-okladka
Naszą inspiracją będzie książka „Modlitwa do morza” autorstwa Khalida Hosseini, z ilustracjami Dana Williamsa. Cały dochód z jej sprzedaży jest przeznaczony dla szkoły podstawowej w Berezówce, w której uczą się dzieci polskie oraz te przebywające w ośrodkach dla osób ubiegających się o status uchodźcy.
Warsztaty dla dzieci od 7 lat, wstęp: dowolny datek na rzecz szkoły.
Całkowity dochód ze zbiórki oraz ze sprzedaży książki u nas przekażemy na konto stowarzyszenia „Za Rzeką Krzną”, które prowadzi szkołę w Berezówce.
Zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi