Przygodowe wakacje w Badecie Ursynów

sisters-931131_960_720

Wszystkich, którzy w wakacje choć na chwilę zostają w Warszawie, zapraszamy na letnie zajęcia w Badecie Ursynów, które w tym roku startują 26 czerwca. Całodniowe szaleństwo twórcze, sportowe, naukowe, a przede wszystkim dużo dobrej, wspólnej zabawy. Oferujemy kameralne grupy i indywidualne podejście do uczestników.
 abc
CZERWIEC LIPIEC będą miesiącami przygodowo-detektywistycznym. Razem z bohaterami książek Martina Widmarka („Biuro  detektywistyczne Lassego i Mai”, „Nelly Rapp”), Jorna Horsta (seria „Operacje”), Adama Bahdaja (m.in. „Kapelusz za sto tysięcy”, „Uwaga czarny parasol”) będziemy rozwiązywać trudne zagadki, odkrywać sekrety Warszawy, która kryje w sobie wiele tajemnic, oraz przeżywać przygody, o których można przeczytać tylko w książkach.
 
blow-bubbles-668950_960_720W SIERPNIU natomiast zapraszamy na miesiąc przyrodniczo-naukowy. Razem z książkami Adama Wajraka, Wojciecha Mikołuszki i Neli Małej Reporterki zamienimy się w młodych ekologów, tropicieli przyrody i wiecznie eksperymentujących naukowców.
 abc
Przez całe wakacje każdego dnia oprócz zajęć w naszej księgarniowej sali zabieramy dzieciaki na  wycieczkę:
PONIEDZIAŁKI: parki, pikniki, place zabaw, warsztaty poza Badetem
WTORKI: miejskie spacery, gry terenowe, wyprawa do ZOO
ŚRODY: kino
CZWARTKI: muzea, galerie, wystawy
PIĄTKI: rolki lub inna atrakcja sportowa
Czasami plany pokrzyżować może nam pogoda i wtedy możliwe są zmiany w programie.
Zajęcia dla dzieci 6+
ab
VII TYDZIEŃ
PONIEDZIAŁEK – 7.08
Nauka i filozofia: dlaczego tworzy się wynalazki? Jak widzimy otaczający świat? Czy w tak mocno zautomatyzowanej rzeczywistości jesteśmy jeszcze w stanie wpaść na pomysł nowych narzędzi ułatwiających życie? Przeprowadzimy burzę mózgów, próbując odpowiedzieć sobie na te oraz inne pytania, będziemy dumać i… leniuchować kreatywnie! (Bowiem spora część wynalazków powstała ponoć ze względu na lenistwo swych twórców). Spróbujemy przy pomocy prostych narzędzi stworzyć prototypy własnych wynalazków.
Wyjście: Kopa Cwila
WTOREK – 8.08
Coś dla odkrywców-łasuchów, czyli kuchnia molekularna, doświadczenia z kwasami i zasadami oraz inne eksperymenty laboratorium kuchennego. Wypróbujemy nietypowe połączenia smaków i stworzymy wspólnie potrawę eksperymentalną. Podczas wyjścia do pizzerii poznamy tajniki tworzenia idealnej, włoskiej pizzy, a także będziemy mieli okazję jej skosztować!
Wyjście: warsztaty w pizzerii Gusto Dominium (jeśli zbierze się grupa)
ŚRODA – 9.08
Efekty specjalne, czyli jak nauka przydaje się w filmie. Dowiemy się, jak prostymi, domowymi sposobami możemy uzyskać różnego rodzaju efekty charakteryzatorskie. Zrobimy sztuczną krew i zimitujemy rany oraz poparzenia. Spróbujemy również nauczyć się kilku kaskaderskich trików.
Wyjście: kino
CZWARTEK – 10.08
Nauka a sztuka – zupełnie przeciwne dziedziny? W jaki sposób nauka przydaje się w tworzeniu sztuki? Jakie tajemnice dzieł sztuki możemy odkryć dzięki takim dziedzinom nauki jak fizyka czy chemia? Spróbujemy samodzielnie przeprowadzić dochodzenie wśród postaci z malowideł, a także – korzystając z nabytej wiedzy – stworzymy własne dzieła sztuki.
Wyjście: wystawa
PIĄTEK – 11.08
W jaki sposób obserwacja natury inspiruje wynalazców? Czym jest bionika? Co ma wspólnego bardzo szybki pociąg i zimorodek? Czy mrówki mogą nam pomóc wydostać się z płonącego budynku? Spojrzymy na przyrodę okiem naukowca i spróbujemy zrozumieć skąd zachwyt inżynierów nad budowlami owadów. Podczas zajęć stworzymy również własne latarnie świetlików
Wyjście: figlowisko
 ac
VIII TYDZIEŃ
PONIEDZIAŁEK – 14.08
Woda. Będziemy eksperymentować wykorzystując różne właściwości wody – namalujemy obrazy wodą na asfalcie, zbudujemy małą oczyszczalnię wody i zobaczymy, jak zmieniają się kamienie po wyschnięciu. Zrobimy też płynną tęczę.
Wyjście: Podzamcze
WTOREK – 15.08
święto
ŚRODA – 16.08
Ziemia. Będziemy bawić się fakturami, które daje nam natura. Przejdziemy przez wspólnie zbudowaną „ścieżkę zdrowia” z kamyków, piasku, trocin i ziemi. Zasadzimy własne ogródki, a na koniec zakopiemy butelkę z życzeniami dla kogoś kto może ją kiedyś odnajdzie.
Wyjście: kino
CZWARTEK – 17.08
Ogień. Zrobimy świeczniki, które ocieplą każdy dom. Napiszemy niewidzialną wiadomość, którą da się odczytać dopiero nad świeczką i puścimy chińskie lampiony spełniające marzenia. Na koniec sprawdzimy własną odwagę i odbijemy odciski palców w kolorowej parafinie.
Wyjście: Straż Pożarna
PIĄTEK – 18.08
Powietrze. Będziemy tworzyć papierowe samoloty różnymi technikami. Sprawdzimy, które latają szybciej, a które wolniej i dlaczego. Zrobimy tor przeszkód z folii bąbelkowej, a z balonów i pudełek od zapałek zbudujemy latającą machinę dla małych ludzików.
Wyjście: rolki
 ac
IX TYDZIEŃ
PONIEDZIAŁEK – 21.08
Dzika natura. Zamienimy salę w dżunglę, urządzimy zwierzakową olimpiadę we wspinaniu się, przeciąganiu liny, skakaniu przez przeszkody. Będziemy szukać zwierzaków po zostawionych tropach i na chwilę sami zamienimy się w wybrane zwierzęta.
Wyjście: dinozaurowy plac zabaw
WTOREK – 22.08
Owady i pająki. Tego dnia przeniesiemy się do świata owadów i pająków. Zrobimy własne ule, stworzymy obrazy w kształtach plastra miodu, utkamy w sali wielką pajęczynę, przez którą spróbujemy się przedostać i zaplanujemy życie jętce jednodniówce tak, aby w ciągu całego swojego jednodniowego życia zobaczyła jak najwięcej świata.
Wyjście: pasieka
ŚRODA – 23.08
Lolek i inne zwierzaki domowe. Zajrzymy do lecznicy weterynaryjnej, która mieści się po sąsiedzku, aby podejrzeć, jak pracują lekarze pomagający zwierzętom, obejrzymy sprzęt jakiego używają i dowiemy się, jak na co dzień wygląda praca lekarza weterynarii. Zrobimy zabawki dla własnych, albo zaprzyjaźnionych kotów. Wystawimy psi teatr, w którym wystąpią dalmatyńczyki, owczarki i inni pupile.
Wyjście: kino
CZWARTEK – 24.08
Ryby, płazy, gady. Podłoga w naszej sali na chwilę zamieni się w dno morza, w którym będzie można spotkać przeróżne stworzenia żyjące w wodzie. Sprawdzimy też, ile metrów będzie miał wąż, którego uda nam się zrobić. Spróbujemy też nagrać szum muszli i zrobić biżuterię z tego, co wyrzuca na brzeg morze.
Wyjście: wystawa przyrodnicza
PIĄTEK – 25.08
Ptaki świata. Przyjrzymy się światu ptaków i ich przodkom czyli dinozaurom. Zrobimy wielkie, kolorowe ptaszysko, z którym przemaszerujemy przez okoliczne osiedla, zbudujemy małe gniazda dla ptaków, dowiemy się dlaczego nie wolno karmić ptaków chlebem i pobawimy się w ptasich fotografów. Zobaczymy ile ptaków uda nam się uchwycić na zdjęciach.
Wyjście: rolki
r
X TYDZIEŃ
PONIEDZIAŁEK – 28.08
Eksperymenty na wesoło. Zapraszamy na dzień pełen eksperymentów, które każde dziecko będzie mogło zrobić samo. Namalujemy tęczę za pomocą cukierków, zrobimy telefon z papierowych kubeczków, w papierowym pojemniku spróbujemy podgrzać wodę nad świeczką, sprawdzimy jak działa papierek lakmusowy i jak samemu (bez użycia zmysłu smaku) można sprawdzić, co jest kwaśne a co nie.
WYJŚCIE : Muzeum farmacji
WTOREK – 29.08
Wanna Archimedesa, czyli zabawy z fizyką. Będziemy sprawdzać, co tonie a co nie, zbudujemy huśtawki dla plastelinowych ludzików, własnoręcznie zrobimy równoważnię, po której każdy będzie próbował przejść. Skonstruujemy również naczynie połączone i sprawdzimy, jak działa.
Wyjście: plac zabaw z trampolinami- teren AWF
ŚRODA – 30.08
Będziemy eksperymentować wykorzystując różne właściwości wody. Namalujemy obrazy wodą na asfalcie, zbudujemy małą oczyszczalnię wody i zobaczymy, jak zmieniają się kamienie po wyschnięciu.
Wyjście: Park Fontann (Podzamcze) lub kino
CZWARTEK – 31.08
Będziemy badać jak działają złudzenia optyczne, poznamy sposoby na łatwiejsze zapamiętywanie dużej ilości informacji, zrobimy wielkie mapy myśli, wykonamy piłeczki antystresowe i spróbujemy różnych ćwiczeń relaksacyjnych pomagających na koncentracje i skupienie.
Wyjście : Ogrody Biblioteki Uniwerystetu Warszawskiego i mini plener malarski.
PIĄTEK – 01.09
Ostatni dzień wakacji. Urządzimy festiwal kolorów i szalonej mody. Będziemy malować palcami wielkie dzieło sztuki, przebierać się w przedziwne kreacje, pleść wianki i wymyślać różne psikusy, które w miarę możliwości przetestujemy. Prosimy o ubranie się w rzeczy, które będzie można zabrudzić.
Wyjście: Centrum Sztuki Współczesnej
ab
 ab
Wstęp: 80 PLN za jeden dzień zajęć z drugim śniadaniem w cenie lub 95 PLN (dodatkowo z dwudaniowym obiadem. Decyzję o zamówieniu obiadu będzie można podjąć rano, w dniu zajęć). Przy zakupie minimum 5 biletów – 5% zniżki.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wprowadzamy w sierpniu Bilet Wycieczkowy dla dzieci, które nie wymagają całodziennej opieki, ale chcą przyjemnie spędzić czas z rówieśnikami. Bilet w cenie 60 PLN obejmuje zajęcia w godzinach 10:00-14:00, w tym zaplanowaną danego dnia wycieczkę, oraz drugie śniadanie.

Dodatkowo można pozostawić u nas dzieci pod opieką animatorów w godz. 9:00–10:00 oraz 16:00–17:00 (w cenie 10 PLN za godzinę).

Przy ostatecznej rezerwacji miejsca pobieramy wpłatę w wysokości 50 zł i prosimy o podpisanie regulaminu zajęć.

ZAPISY I INFORMACJE:
Badet Ursynów, al. KEN 83 lok. U15, tel. 508–616–769, ursynow@badet.pl

UWAGA: Zastrzegamy sobie prawo do odwołania zajęć nawet na jeden dzień wcześniej, jeśli na dany dzień zajęciowy nie zbierze się grupa przynajmniej 3 dzieci. W przypadku rezygnacji z udziału dziecka w Lecie z Badetem, które zakupiło bilet w przedsprzedaży, zasady zwrotów wpłat za bilety są następujące: zwracamy 80% kwoty, jeśli rezygnacja nastąpi najpóźniej na tydzień przed dokonaną rezerwacją. Jeżeli rezygnacja nastąpi później, wpłata za bilety nie podlega zwrotowi. W przypadku konieczności zmiany terminu obecności dziecka, prosimy o powiadomienie księgarni na dzień wcześniej.

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi

To wydarzenie zostało opublikowane przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.