Trudne tematy literatury dziecięcej

Zapraszamy na spotkania z pisarzami:

14.10 (sobota), godz. 17 – z Perem Nillsonem
10.12 (niedziela), godz. 11 – z Joanną Olech
3.12 (niedziela), godz. 11.30 – spotkanie z Renatą Piątkowską
listopad – spotkanie-niespodzianka (szczegóły niebawem!)

Wstęp wolny, zapisy badet@badet.pl lub tel. 22 499-37-17.

„Trudne tematy w literaturze dziecięcej” to całoroczny cykl spotkań dla dzieci, który organizujemy w Badecie Wilanów. Zaprosimy na nie autorów książek dla dzieci i młodzieży poruszających zagadnienia przygotowujące małego czytelnika na niełatwe przeżycia, takie jak przeprowadzka, pierwszy dzień w przedszkolu, pobyt w szpitalu, konflikty z rodzeństwem i towarzyszące im niełatwe emocje, a w przypadku książek dla starszych dzieci i młodzieży sięgające po motywy takie jak choroba, niepełnosprawność, wykluczenie, konflikty z rodzicami i rodzeństwem, wojna i inne.

Cele projektu:
–  pokazanie młodym ludziom, że książka pomaga w zrozumieniu zagadnień, które budzą niepokój, odpowiadają na problematyczne pytania
– wskazanie rodzicom narzędzi do rozmowy z dziećmi
– rozbudzanie ciekawości młodych czytelników
– promocja wartościowej literatury
– udowodnienie, że odwiedzanie księgarń jest wartościową formą spędzania czasu

8.04 – SPOTKANIE Z EWĄ NOWAK

8 kwietnia 2017 r, gościliśmy w ramach tego cyklu pisarkę i terapeutkę Ewę Nowak. 8 kwietnia 2017 r. zaprosiliśmy nastolatki do Badeta Wilanów na spotkanie z Ewą Nowak, pedagogiem terapeutką, autorką książek dla dzieci oraz  młodzieży. Przedmiotem naszego zainteresowania był „Sekretnik”, książka będąca przeglądem typowych problemów współczesnych nastolatek oraz najskuteczniejszych metod radzenia sobie z nimi. Autorka wskazała nam niekonwencjonalne sposoby na podejmowanie codziennych decyzji: uczyłyśmy się m.in. słuchać własnego ciała, dowiedziałyśmy się także, w jaki sposób możemy błyskawicznie poprawić swój wygląd i jakie sygnały wysyłamy, przyjmując określone postawy, ustawiając nogi, ręce i głowę w różny sposób.

wsd

22.04 – SPOTKANIE Z ANNĄ ONICHIMOWSKĄ NA URSYNOWIE

22 kwietnia 2017 r.  w Badecie Ursynów spotkała się z dziećmi pisarka Anna Onichimowska. Razem z Autorką wymyśliliśmy przepis „kucharski” na bycie sobą, zrobiliśmy Drzewo Dobrych Rzeczy i zobaczyliśmy dlaczego to, że się różnimy, jest ważne.

oni_1 oni_2

14.05 – O NIEPOKOJACH PRZEDSZKOLAKÓW Z BEATĄ OSTROWICKĄ

14 maja 2017 r. zorganizowaliśmy spotkanie z pisarką Beatą Ostrowicką, autorką „Lulaków, Pana Czekoladki i przedszkola”, „Ale ja tak chcę” i wielu innych pozycji dla najmłodszych. Wspólnie oswoiliśmy dziecięce lęki, związane z pierwszymi dniami w szkole i przedszkolu.

« 1 z 2 »

24.09 – O DOBRYM DZIECIŃSTWIE Z JOANNĄ FABICKĄ

24 września 2017 r. gościem Badeta Wilanów była pisarka Joanna Fabicka, autorka „Rutki”. Autorka opowiedziała nam o swoich wspomnieniach związanych z rodzinną Łodzią i miejscach ważnych dla wojennej historii tego miasta. Poznaliśmy Rutkę, żydowską dziewczynkę, która mieszkała w łódzkim getcie i przeżyła Wielką Szperę. Podczas warsztatów plastycznych tworzyliśmy kapsuły pamięci pełne najważniejszych dla nas emocji, osób i rzeczy, a na koniec, tak jak Rutka, próbowaliśmy swoich sił w strzelaniu z procy.

Cykl dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem medialnym portalu Qlturka i kwartalnika Ryms.

 

logo-mkidnwsdlogo-qlturka

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.