Trudne tematy literatury dziecięcej

Zapraszamy na spotkania z pisarzami:

24.09 (niedziela), godz. 11 – z Joanną Fabicką
14.10 (sobota), godz. 17 – z Perem Nillsonem
26.11 (niedziela), godz. 11.30 – z Joanną Olech
Weekend w październiku lub listopadzie – ze Sveinem Nyhusem

Wstęp wolny, zapisy badet@badet.pl lub tel. 22 499-37-17.

„Trudne tematy w literaturze dziecięcej” to nowy, całoroczny cykl spotkań dla dzieci, który organizujemy w Badecie Wilanów. Zaprosimy na nie autorów książek dla dzieci i młodzieży poruszających zagadnienia przygotowujące małego czytelnika na niełatwe przeżycia, takie jak przeprowadzka, pierwszy dzień w przedszkolu, pobyt w szpitalu, konflikty z rodzeństwem i towarzyszące im niełatwe emocje, a w przypadku książek dla starszych dzieci i młodzieży sięgające po motywy takie jak choroba, niepełnosprawność, wykluczenie, konflikty z rodzicami i rodzeństwem, wojna i inne.

Cele projektu:
–  pokazanie młodym ludziom, że książka pomaga w zrozumieniu zagadnień, które budzą niepokój, odpowiadają na problematyczne pytania
– wskazanie rodzicom narzędzi do rozmowy z dziećmi
– rozbudzanie ciekawości młodych czytelników
– promocja wartościowej literatury
– udowodnienie, że odwiedzanie księgarń jest wartościową formą spędzania czasuinny-niz-wszyscy

8 kwietnia gościliśmy w ramach tego cyklu pisarkę i terapeutkę Ewę Nowak.

22 kwietnia o godz. 14 w Badecie Ursynów spotkała się z dziećmi pisarka Anna Onichimowska. Razem z Autorką wymyśliliśmy przepis „kucharski” na bycie sobą, zrobiliśmy Drzewo Dobrych Rzeczy i zobaczyliśmy dlaczego to, że się różnimy, jest ważne.

14 maja, w niedzielę o godz. 11.30 zorganizowaliśmy spotkanie z pisarką Beatą Ostrowicką, autorką „Lulaków, Pana Czekoladki i przedszkola”, „Ale ja tak chcę” i wielu innych pozycji dla najmłodszych. Wspólnie oswoiliśmy dziecięce lęki, związane z pierwszymi dniami w szkole i przedszkolu.

Cykl dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem medialnym portalu Qlturka i kwartalnika Ryms.

logo-mkidnwsdlogo-qlturka

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.