Trudne tematy literatury dziecięcej

„Trudne tematy w literaturze dziecięcej” to nowy, całoroczny cykl spotkań dla dzieci, który organizujemy w Badecie Wilanów. Zaprosimy na nie autorów książek dla dzieci i młodzieży poruszających zagadnienia przygotowujące małego czytelnika na niełatwe przeżycia, takie jak przeprowadzka, pierwszy dzień w przedszkolu, pobyt w szpitalu, konflikty z rodzeństwem i towarzyszące im niełatwe emocje, a w przypadku książek dla starszych dzieci i młodzieży sięgające po motywy takie jak choroba, niepełnosprawność, wykluczenie, konflikty z rodzicami i rodzeństwem, wojna i inne.

Cele projektu:
–  pokazanie młodym ludziom, że książka pomaga w zrozumieniu zagadnień, które budzą niepokój, odpowiadają na problematyczne pytania
– wskazanie rodzicom narzędzi do rozmowy z dziećmi
– rozbudzanie ciekawości młodych czytelników
– promocja wartościowej literatury
– udowodnienie, że odwiedzanie księgarń jest wartościową formą spędzania czasuinny-niz-wszyscy
Wśród autorów, których chcielibyśmy zaprosić, znajdą się znani polscy pisarze, tacy jak Ewa Nowak, Ewa Przybylska i Andrzej Maleszka, autorzy książek z serii „Wojny dorosłych historie dzieci”: Renata Piątkowska, Barbara Kosmowska, Barbara Gawryluk, Liliana Bardijewska, Rafał Witek, autorzy skandynawscy: Pernilla Stalfet, która ma odwagę poruszać w książkach dla dzieci wszelkie tematy tabu, a także Per Nilson, duet Gro Dahle i Svein Nyhus, Sylvia Heinlein.

8 kwietnia gościliśmy w ramach tego cyklu pisarkę i terapeutkę Ewę Nowak.

22 kwietnia o godz. 14 w Badecie Ursynów spotkała się z dziećmi pisarka Anna Onichimowska. Razem z Autorką wymyśliliśmy przepis „kucharski” na bycie sobą, zrobiliśmy Drzewo Dobrych Rzeczy i zobaczyliśmy dlaczego to, że się różnimy jest ważne. Porozmawiamy też o bohaterach książek z serii Bulbes i Hania Papierek wydanej przez Ezop. Zajęcia dla dzieci od 5 lat. Zapisy: ursynow@badet.pl, 22-370-25-03.

14 maja, w niedzielę o godz. 11.30 zorganizowaliśmy spotkanie z pisarką Beatą Ostrowicką, autorką „Lulaków, Pana Czekoladki i przedszkola”, „Ale ja tak chcę” i wielu innych pozycji dla najmłodszych. Wspólnie oswoiliśmy dziecięce lęki, związane z pierwszymi dniami w szkole i przedszkolu.

Cykl dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem medialnym portalu Qlturka i kwartalnika Ryms.

logo-mkidnwsdlogo-qlturka

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.