Sztuka książki Cykl warsztatów z artystami

Do grudnia 2019 r. organizujemy w Badecie cykl 7 warsztatów dla dzieci na motywach wybranych pozycji spośród nowości dla najmłodszych.

skarpetki_1skarpetki_5Skupimy się na starannie wydanych książkach o wysokim poziomie artystycznym, zwracając szczególną uwagę na małe, niezależne,

zwłaszcza debiutujące wydawnictwa, które bardzo starannie przygotowują swoją ofertę. Zajęcia będą miały charakter warsztatowy,
uczestniczące w nich dzieci poznawać będą rozmaite techniki i narzędzia pracy współczesnego twórcy książek.
W spotkaniach będą uczestniczyć ilustratorzy i autorzy książek.

Celami strategicznymi są: promowanie wartościowej literatury i ilustracji dziecięcej,
kształtowanie zachowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży (odwiedzanie księgarń, uczestnictwo w spotkaniach autorskich,
inspiracja do dalszych poszukiwań literackich i artystycznych), wzmocnienie konkurencyjności księgarń stacjonarnych w opozycji do
dużych sieci handlowych i sklepów internetowych.
Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ze środków Promocji Kultury, pod patronatem medialnym portali: Co w Wilanowie, Qlturka, CzasDzieci.pl.

Odbyły się już spotkania z Justyną Styszyńską (14 kwietnia 2019 r.) oraz Danielem de Latourem (), zaplanowaliśmy także na 6 października zajęcia z Elżbietą Wasiuczyńską, zaś 9 listopada – ze szwedzką pisarką Lin Halberg.
Reszta spotkań jest w trakcie planowania.

PLAN SPOTKAŃ

Sztuka książki z Elżbietą Wasiuczyńską
slajd-wasiuczynska

6 października, w niedzielę o godz. 11 zapraszamy na warsztaty ilustracji z Elżbietą Wasiuczyńską, pod nazwą „Między nami chochlikami”. Podpatrzymy warsztat tej znanej ilustratorki, obejrzymy oryginały jej ilustracji, m. in. do serii książek o Panu Kuleczce Wojciecha Widłaka oraz do książki Jarosława Miołajewskiego „Zoo”, której wydanie (wznowienie) wydawnictwo Agora zapowiada na jesień. Dzieciaki mogą liczyć również na sporą dawkę pracy twórczej. Zapraszamy dzieci od 4 lat, wstęp wolny, zapisy ruszą we wrześniu.

 

O koniach z Lin Hallberg
lin-halberg

W listopadzie, na specjalne zaproszenie Badeta odwiedzi Polskę Lin Hallberg, szwedzka autorka książek dla dzieci, instruktorka jazdy konnej i właścicielka hodowli kuców szetlandzkich. Spotka się ze swoimi małymi czytelnikami 8 listopada, w piątek (zajęcia dla grup) oraz 9 listopada, w sobotę o godz. 11. Książki tej autorki o przygodach Sigge wydaje w Polsce Mamania. Ich akcja rozgrywa się w stadninie, wśród uczniów szkółki jeździeckiej.
9 listopada, w sobotę zorganizujemy spotkanie otwarte, z wolnym wstępem. Zapisy na nie rozpoczniemy we wrześniu.

 

 

ARCHIWUM SPOTKAŃ

 Pola Negri. SZTUKA KSIĄŻKI
14 kwietnia 2019 r. zorganizowaliśmy warsztaty o niemym kinie i jego gwiazdach, prowadzone przez Justynę Styszyńską, autorkę książki„Pola Negri” z serii „Idol”.
Podczas zajęć przenieśliśmy się do czasów, w których po ulicach Warszawy, Berlina czy Nowego Jorku jeździły dorożki, a samochody były rzadkością. Słuchaliśmy historii o początkach kinematografii i karierze Poli Negri. Próbowaliśmy, tak jak dawni aktorzy, mimiką i gestem odegrać różne stany emocjonalne. Justyna Styszyńska mówiła o tym, jak powinien wyglądać plakat zwracający uwagę widza i jaką rolę pełniły dawniej plakaty filmowe. Podczas warsztatów plastycznych dzieci wykonywały własne plakaty filmowe, oczywiście z Polą Negri jako gwiazdą reklamowanego filmu. Celowo ograniczyliśmy liczbę używanych kolorów do czerni, bieli i jednego, wybranego koloru. Używaliśmy także specjalnych stempli  z tytułami słynnych filmów przygotowanych przez artystkę.

Skarpetki powracają! SZTUKA KSIĄŻKI
28 kwietnia 2019 r., w ramach Warszawskiego Weekendu Księgarń Kameralnych 2019 r.  Badecie odbyły się warsztaty ilustratorskie z jednym z naszych ulubionych artystów wszech czasów, Danielem de Latourem. Pretekstem do zajęć był nowy tom przygód skarpetek: „Banda czarnej frotté. Skarpetki powracają!”, z wydawnictwa Poradnia K.
Dzieci miały sporo frajdy obserwując artystę rysującego skarpetki na żywo według ich opisu. Powstała więc podobizna skarpetki, która przeszła na ciemną stronę mocy i stała się Lordem Vaderem, skarpetki-złej królowej z „Królewny Śnieżki” oraz skarpetek-owadów. Zainspirowane wyobraźnią rysownika dzieciaki wykonywały własne skarpetkowe postacie. I tak, swojej skarpetkowej wersji doczekali się m.in. Elza z „Krainy Lodu”, Sherlock Holmes, smutna królewna i rozmaite zwierzęta. Okazało się, że skarpety mogą nosić wymyślne fryzury i ubrania,  a ich oblicza mogą wyrażać różne emocje.

 

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi