Spoza kanonu: warsztaty dla grup

Zapraszamy na zajęcia do księgarni Badet, z udziałem znanych pisarzy i ilustratorów. Prowadzimy je w ramach cyklu „Spoza kanonu. Cykl warsztatów literackich dla grup szkolnych i przedszkolnych”, już przez kolejny rok szkolny. Spotkania łączymy z zajęciami plastycznymi i różnymi formami zabaw inspirowanymi treścią książek. Ruszamy w kwietniu, zajęcia prowadzimy aż do grudnia, w dni powszednie.

warsztatyCelami projektu są:
– promowanie wartościowej literatury,
– kształtowanie zachowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży (odwiedzanie stacjonarnych księgarń, uczestnictwo w spotkaniach autorskich, inspiracja do dalszych poszukiwań literackich),
– wzmocnienie konkurencyjności księgarń kameralnych w opozycji do dużych sieci handlowych i dyskontów internetowych,
– nawiązanie współpracy ze szkołami i przedszkolami w zakresie promocji czytelnictwa.
Zachęcamy do rezerwowania terminów jak najszybciej, ponieważ liczba dostępnych spotkań jest ograniczona. Zajęcia są odpłatne, lecz dofinansowane z MKiDN, ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  Rezerwacje terminów: tel. 22 499 37 17, ksiegarniabadet@gmail.com.

 

IK_logo 2017

logo-mkidn

 

PROPONUJEMY SPOTKANIA Z UDZIAŁEM PONIŻEJ WYMIENIONYCH TWÓRCÓW

Elżbieta Wasiuczyńska

wasiuk-2Malarka, wybitna ilustratorka, zilustrowała ponad 20 książek dla dzieci, w tym serię Wojciecha Widłaka o Panu Kuleczce, wydawaną przez Medię Rodzinę. Na warsztatach z artystką dzieci poznają narzędzia pracy i techniki ilustratora, a potem stworzą kolorowe zoo. Zapraszamy dzieci z klas 0-III SP. Koszt zajęć dla grupy: 400 zł. Proponowany termin: 7 października 2019.

 

 

 

Daniel de Latourdaniel_f
Jeden z czołowych polskich ilustratorów. Ilustrowana przez niego książka „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, wydana przez Poradnię K, podbiła serca młodych czytelników i znalazła się w kanonie lektur szkolnych. Podczas spotkania będziemy sprawdzać, jak prostymi trikami nadać postaci, lub rzeczy odpowiednie emocje, jakich sztuczek użyć, aby w łatwy sposób narysować coś trudnego. Za pomocą różnych technik plastycznych będziemy wspólnie z gościem szukać najlepszej metody na wyrażenie opowieści i świetnie się bawić podczas kreatywnego szaleństwa. Dla klas 0-III. Koszt zajęć dla grupy: 300 zł.

 

Łukasz Wierzbicki

wierzbicki_fPodróżnik, autor książek dla dzieci, m.in. „Afryka Kazika”, BIS, „Machiną przez Chiny” i „Ocean to pikuś”, Pogotowie Kazikowe, „Dziadek i niedźwiadek”, Pointa. Podczas spotkań autorskich łączy elementy wykładu, prezentacji multimedialnej, kabaretu i inscenizacji historycznej. Możliwe tematy do wyboru:

  • „Afryka Kazika” – dla starszych przedszkolaków (5-6 lat) i uczniów klas 1-3 SP;
  • Do Mongolii, czyli o wyprawie Benedykta i Jana – dla uczniów SP;
  • O mitach słowiańskich – dla uczniów kl. V i VI SP;
  • O niedźwiadku Wojtku w czasach II wojny światowej – dla uczniów SP;
  • „Machiną przez Chiny”, o wyprawie do Chin w latach 40. XX wieku – dla uczniów SP;
  • „Ocean to pikuś”, o niezwykłej wyprawie A. Doby kajakiem przez Ocean Atlantycki – dla uczniów SP.

Koszt zajęć dla grupy to 300 zł. Proponujemy termin – 26 września.

 

Justyna Styszyńska  js
Ilustratorka, graficzka i nauczycielka, autorka zeszytów ćwiczeń z serii „Idol” wydawanych przez Widnokrąg. Na spotkaniu z dziećmi opowie o kulisach pracy malarskiej i niezwykłym życiu Fridy Kahlo i poprowadzi warsztaty plastyczne inspirowane jej twórczością. Zapraszamy dzieci z klas I-IV SP. Koszt zajęć dla grupy: 300 zł.

 

Michał Rzecznik

mrScenarzysta i rysownik, współautor komiksów dla dzieci i młodzieży: „Reformator. Marcin Luter”, „88/89″, „Żona dyplomaty” i „Strzały na Służewcu” wydanych przez Widnokrąg. Opowie o tworzeniu komiksów i przeprowadzi warsztaty rysunkowe dla dzieci z klas II-V SP. Koszt zajęć dla grupy: 400 zł.

 

 

 

 

Małgorzata Swędrowska

msNauczycielka i przyjaciółka książek, autorka „Elementarza w podskokach”  z Centrum Edukacji Dziecięcej zaprasza na warsztaty, na których dzieci wzmocnią swą motywację wewnętrzną do nauki czytania. Będzie zabawa, śmiech i podskoki, a więc to wszystko, czego potrzeba dziecku do podjęcia wyzwania, jakim jest skomplikowany proces poznawczy zwany czytaniem. Dla dzieci z klas 0-I oraz starszych przedszkolaków. Koszt zajęć dla grupy: 300 zł.

 

 

Joanna Olech      joanna-olech_1
Graficzka, autorka książek dla dzieci i młodzieży, takich jak „„Dynastia Miziołków”, wydanych przez Literaturę, „Pompon w rodzinie Fisiów”, wydany przez Znak, „Mam prawo i nie zawaham się go użyć!”, „Egaliterra” i „Kto ty jesteś?”, wydane przez Wytwórnię.  Porozmawia z dziećmi o prawach człowieka, równości, tolerancji i patriotyzmie. Zapraszamy dzieci z klas II-V. Koszt zajęć dla grupy: 400 zł.

 

 

Szymon Drobniakszymon-drobniak

Biolog ewolucyjny i zoolog, autor artykułów naukowych oraz książki popularnonaukowej o zwierzętach „Amory, zaloty i podboje” z wydawnictwa Babaryba. Pracował na całym świecie: od kostarykańskiej dżungli (w której badał oszałamiające kolory tropikalnych kolibrów) do szwedzkiej tajgi arktycznej (podglądał tam żyjące w niezwykłych rodzinach sójki syberyjskie). Porozmawia z uczestnikami o tym, skąd się biorą dzieci w świecie roślin i zwierząt. Przygotujcie się na sporą dawkę ciekawej i zaskakującej wiedzy przyrodniczej. Dla dzieci z klas I-VI. Koszt zajęć dla grupy: 300 zł.

Mikołaj Golachowski

golachowskiDoktor nauk przyrodniczych, podróżnik, tłumacz, a do tego wszystkiego jeszcze polarnik. Autor książek o zwierzętach i ochronie przyrody: „Pupy, ogonki i kuperki” i „Gęby, dzioby i nochale”, wydanych przez Babarybę. Podczas spotkania dzieci poznają najniezwyklejsze zwierzęta zamieszkujące naszą planetę i stworzą maski ulubionych zwierząt. Zapraszamy klasy 0-IV. Koszt zajęć dla grupy: 300 zł.

 

 

 

Maria Mroux Bulikowska
mroux
Ilustratorka, autorka książek dla dzieci o warszawskiej gwarze: „Jak bum cyk cyk” i „Mała książka o gwarze warszawskiej”, wydanych przez Babarybę. Na zajęciach porozmawiamy o dawnej Warszawie, nauczymy się mówić po warsiawsku, dowiemy się, jak wystroił się kornik na święto lasu i jak działa pic na wodę. Zapraszamy klasy 1-IV. Koszt zajęć dla grupy to 300 zł.

 

 

Renata Kijowska
renata-kijowska
Reporterka, dziennikarka, autorka książki „Kuba niedźwiedź. Historie z gawry”, wydanej przez Znak Emotikon. Dzieci posłuchają prawdziwych historii o niedźwiedziach z Tatrzańskiego Parku Narodowego, dowiedzą się, jak powinny się zachować, gdy staną oko w oko z niedźwiedziem i czym zajmują się niedźwiedziolodzy. Spotkanie dla klas 0-III. Koszt zajęć dla grupy: 300 zł.

 

 

 

Dominika Czerniak-Chojnacka
dominika-czerniak-chojnacka

Graficzka, autorka zabawnej i pomysłowej książki „Kominiarz/Piekarz” wydanej przez Dwie Siostry, wyróżnionej  w konkursie Bologna Ragazzi Award 2019 oraz książki o kuchni i gotowaniu „Gotujemy”, wydanej przez Babarybę. Poprowadzi warsztaty kulinarno-plastyczne dla przedszkolaków oraz zajęcia z projektowania książek dla starszych dzieci. Zapraszamy grupy przedszkolne oraz klasy IV-VI SP. Koszt zajęć dla grupy: 300 zł.

 

 

Ewa Solarz
ewa-solarz
Z wykształcenia historyk sztuki, kuratorka wystaw, autorka książek dla dzieci o sztuce współczesnej:  „Ilustrowany elementarz dizajnu”, „Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu” i „Wszystko widzę jako sztukę”, wydanych przez Wytwórnię oraz „D.E.S.I.G.N”, wydanej przez Dwie Siostry Na spotkaniu przekona dzieci, że sztuka współczesna może być atrakcyjna i zabawna oraz pokaże, w jaki sposób sztuka przenika każdą sferę naszego życia. Na zajęciach dzieci będą miały okazję stworzyć wystawę swoich dzieł pod okiem kuratora. Zapraszamy klasy III-VI SP. Koszt zajęć dla grupy: 300 zł.

 

Wśród zaproszonych do współpracy przy projekcie są również tacy autorzy i ilustratorzy jak: Andrzej Fedorowicz, Piotr Nowacki, Jacek Ambrożewski, Zofia Frankowska, Joanna Bartosik, Eliza Piotrowska, Marianna Oklejak, Dorota Sumińska, Robert Trojanowski, Małgorzata Karolina Piekarska, Edward Lutczyn, Joanna Krzyżanek, Bogusław Janiszewski, Grażyna Bąkiewicz, Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak oraz zagraniczni artyści: szwedzka pisarka Lin Halberg, hiszpańska ilustratorka Rocio Bonilla, kanadyjski twórca książek dla dzieci Peter H. Reynolds. Oferta spotkań z nimi – już wkrótce.

 

 

 

 

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi