SLOW lato z Badetem 2019

Od 24 czerwca do 30 sierpnia zapraszamy dzieci na pozytywne i twórcze zajęcia wakacyjne w Badecie w rytmie SLOW. Spróbujemy wcielić w życie zasady „slow life”: odkleić nosy od komórek, zadbać o relacje z kolegami, zbliżyć się do natury, zdrowiej jadać.

W ramach codziennych zajęć, od poniedziałku do piątku w godz. 10-16 sami będziemy przygotowywać drugie śniadania pełne witamin, sadzić zioła, poznawać różne kultury, odkrywać swoje talenty. Codziennie zorganizujemy bliższe i dalsze wycieczki. Będziemy zwiedzać, wypoczywać na łonie przyrody, odkrywać nowe miejsca. Naszą dewizą będzie „nigdzie się nie spieszymy, poznajemy siebie i innych, działamy razem”.
Podczas wycieczek odwiedzimy liczne muzea, galerie, parki, obiekty sportowe, ogrody, kulisy teatrów, ale będzie też czas na beztroskie lenistwo na łące. Nie zabraknie wspólnych ognisk, podchodów, gier terenowych i pikników. Będziemy dbać o uważność wobec siebie i innych. Codziennie inny motyw przewodni, inne zadania do wykonania i inne wyzwania.

zrzut-ekranu-2019-05-7-o-16-30-50

Zajęcia dla dzieci od skończonych 6 do 12 lat. Prowadzimy je w godzinach 10-16, z możliwością skorzystania z płatnej dodatkowo świetlicy w godz. 9-10 i 16-17. Prosimy rodziców przy pierwszym przyprowadzeniu dzieci o podpisanie naszego regulaminu zajęć, tu do wglądu: regulamin-calodniowych-zajec.
WSTĘP:
– do 31 maja PRZEDSPRZEDAŻ: 70 zł za dzień zajęć w godz. 10-16, świetlica dodatkowo płatna po 10 zł za godzinę TUTAJ można kupić bilet w przedsprzedaży.
– od 1 czerwca: 80 zł za jeden dzień w godz. 10-16, świetlica dodatkowo płatna po 10 zł za godzinę
W cenie zajęć zapewniamy napoje na cały dzień oraz drugie śniadanie. Można u nas zamówić jednodaniowy obiad za 15 zł. Aby zarezerwować miejsce, trzeba wykupić bilet na dany dzień. Ograniczona liczba miejsc. Informacje: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

TYDZIEŃ BLIŻEJ NATURY
24.06 PONIEDZIAŁEK OGRODY MARZEŃ
Poznamy najbardziej zaskakujące założenia ogrodowe na świecie, zaprojektujemy fantastyczne ogrody pełne magii. Posadzimy tajemne zioła i nauczymy się je pielęgnować. Zwiedzimy także ogród botaniczny i urządzimy piknik na trawie. Dowiemy się, jak rośliny mogą wspomóc nasze zdrowie, co działa na jakie dolegliwości.

25.06 WTOREKZWIERZOKRACJA
Dowiemy się, jakie prawa przysługują zwierzętom w naszym kraju i jak to jest w różnych zakątkach świata. Pomyślimy, jak powinniśmy chronić zagrożone gatunki i wyruszymy w plener w poszukiwaniu zwierzaków do sfotografowania. Zrobimy też kodeks praw zwierząt, tak aby były bezpieczne.

26.06 ŚRODA – SZTUKA ZIEMI
Przyjrzymy się szalonym koncepcjom najbardziej znanych twórców land-artu, stworzymy dzieła wykorzystując materiały naturalne, takie jak kamienie, patyki i liście i odwiedzimy park rzeźby.

27.06 CZWARTEK – LASY ŚWIATA
Zajrzymy do najpiękniejszych, najstarszych i najbardziej upiornych lasów na Ziemi. Nauczymy się rozpoznawać drzewa z najbliższej okolicy i założymy las w słoiku.

28.06 PIĄTEK – JAK BYĆ EKO?
Dowiemy się jak możemy pomóc chronić środowisko, ozdobimy torby na zakupy, które możemy używać zamiast jednorazowych reklamówek i odwiedzimy nadwiślańską plażę.

TYDZIEŃ BLIŻEJ SIEBIE
1.07 PONIEDZIAŁEK – JA I INNI
Sprawdzimy, jak działamy w grupie. Zrobimy wielkie narty, na których wspólnie trzeba będzie pokonać niełatwą trasę i to tak, aby nikt nie spadł. Spróbujemy pokazać innym swoje mocne strony. Zrobimy exlibrisy, które będą naszą wizytówką. Przez cały dzień postaramy się zbudować silny zespół, z którym można konie kraść.

2.07 WTOREK – CO BYŁO PRZED NAMI?
Przyjrzymy się naszym korzeniom, miejscom, z których pochodzą nasi rodzice i dziadkowie. Zrobimy drzewa genealogiczne i wspólnie przyjrzymy się starym zdjęciom. Zrobimy portrety z dawnych lat, kiedy królowała sepia i czarno-białe odbitki.

3.07 ŚRODA – DOBRZY DLA SIEBIE
Jak być dobrym dla siebie? Jak odpoczywać i relaksować zmęczone na co dzień ciało? Zrobimy sobie naturalne kosmetyki do aromaterapii (mydła i pachnące zawieszki do szafy), przygotujemy ekomaseczki, by zrelaksować twarze. Nauczymy się zestawu ćwiczeń pomagających opanować stres i zasnąć po ciężkim dniu.

4.07 CZWARTEK – CZYM SĄ EMOCJE?
Sprawdzimy, czy istnieją dobre i złe emocje. Poznamy sposoby na to, jak konstruktywnie radzić sobie ze złością. Zrobimy kule z burzą emocji i namalujemy abstrakcyjne obrazy mówiące o tym, co czujemy.

5.07 PIĄTEK – W CZYM JESTEM DOBRY?
Spróbujemy pogłówkować nad naszym przyszłym zawodem. Określimy swój temperament za pomocą wesołych psychozabaw. Sporządzimy wielką mapę marzeń i celów do osiągnięcia.

 

 

 

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi