SLOW lato z Badetem 2019

Do 30 sierpnia zapraszamy dzieci na pozytywne i twórcze zajęcia wakacyjne w Badecie w rytmie SLOW. Spróbujemy wcielić w życie zasady „slow life”: odkleić nosy od komórek, zadbać o relacje z kolegami, zbliżyć się do natury, zdrowiej jadać.

W ramach codziennych zajęć, od poniedziałku do piątku sami przygotowujemy drugie śniadania pełne witamin, sadzimy zioła, poznajemy różne kultury, odkrywamy talenty.  Zwykle w poniedziałki odwiedzimy parki, wyjścia przyrodnicze, wtorki – inne obiekty, środy – basen,  czwartek – muzeum, piątki – rolkowisko.

zrzut-ekranu-2019-05-7-o-16-30-50

Zajęcia dla dzieci od 6 do 12 lat. Prowadzimy je w godzinach 10-16, z możliwością skorzystania z płatnej dodatkowo świetlicy w godz. 9-10 i 16-17.
Prosimy rodziców przy pierwszym przyprowadzeniu dzieci o podpisanie naszego regulaminu zajęć, tu do wglądu: regulamin-calodniowych-zajec. Płatność za zajęcia trzeba uregulować PRZED ich rozpoczęciem, najpóźniej rano w pierwszym dniu zajęć.

Aby zarezerwować pobyt dziecka na zajęciach, można zapisać je na listę uczestników. Jednak, by zarezerwować miejsce dla dziecka na 3 dni lub więcej prosimy o wpłatę zadatku w wysokości 50 zł. Zwrot zadatku możliwy tylko przy zgłoszeniu rezygnacji z uczestnictwa zajęciach na nie mniej niż 6 dni przed ich rozpoczęciem. Można przełożyć rezerwację na inny termin, w miarę wolnych terminów.

WSTĘP: 80 zł za jeden dzień w godz. 10-16, świetlica dodatkowo płatna po 10 zł za godzinę.
TUTAJ można kupić biletPrzy zakupie 5 lub więcej biletów i płatności za nie z góry – zniżka 5%. TUTAJ można kupić 5 biletów ze zniżką. Promocje NIE łączą się.
W cenie zajęć zapewniamy napoje na cały dzień oraz drugie śniadanie. Można u nas zamówić jednodaniowy obiad za 15 zł. Ograniczona liczba miejsc. Informacje, rezerwacje: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-

 

TYDZIEŃ BLIŻEJ ZMYSŁÓW: 15-19.07
tydzien-blizej-zmyslow-f
Tydzień poświęcony zmysłom i odczuwaniu na różne sposoby. Spróbujemy odciążyć przebodźcowane oczy oraz uszy, by więcej poznawać za pomocą dotyku, smaku czy węchu. Odwiedzimy leśne ścieżki sensoryczne, zrobimy własną sensoulicę. Będziemy tworzyć różnorodne masy plastyczne, które można ugniatać, wąchać, wałkować, a czasem nawet zjeść. Przypomnimy sobie, jak to jest biegać boso po trawie.

18.07 CZWARTEKBRUDNI I SZCZĘŚLIWI
Tego dnia wypróbujemy rozmaite przepisy na slime’y. Zanurzymy ręce w czekoladowym błotku, poznamy najsłynniejszych przedstawicieli body-artu i stworzymy dzieła malarskie na naszej skórze.

Wycieczka: „Dotknij sztuki”, wystawa w CSW

19.07 PIĄTEK – DOPIESZCZAMY STOPY
Zbudujemy ścieżkę sensoryczną do pokonywania boso. Będziemy malować stopami i zanurzymy nogi w cieczy nienewtonowskiej.

Wycieczka: tor Stegny

TYDZIEŃ Z DESIGNEM: 22-26.07
tydzien-z-designem-f
22.07 PONIEDZIAŁEK – ARCHITEKTURA
Architektura w duchu slow to budowanie respektujące naturę, m.in. korzystanie z takich materiałów jak słoma, glina, drewno czy kamień. Na chwilę staniemy się prawdziwymi budowniczymi i stworzymy swoje projekty w mikro skali.

Wycieczka: osiedle Jazdów i piknik w parku

23.07 WTOREK – RĘKODZIEŁO
Tydzień projektowania rozpoczniemy spotkaniem z coraz rzadziej używaną formą produkcji – rękodziełem. Przyjrzymy się ceramice z Bolesławca i jej słynnym wzorom odciskanym ręcznie, jedynej w swoim rodzaju biżuterii.
Wycieczka: pracownia ceramiki artystycznej lub Muzeum Warszawy

24.07 ŚRODA SLOW FOOD
Czy obierki warzyw lub – odrzucane zwykle – liście roślin mogą posłużyć do przygotowania pysznego dania? Czy możliwe jest gotowanie bez produkowania odpadków? Sami przygotujemy wszystkie posiłki z dodatkiem nietypowych składników. Zapoznamy się z ideą „zero waste” w kuchni, a także porozmawiamy o wpływie żywności na środowisko.

Wycieczka: basen

25.07 CZWARTEK – MODA
Upcykling, czyli powtórne przetwarzane materiałów, z których powstaje produkt o wyższej jakości. Przyjrzymy się kolekcjom małych i wielkich projektantów, którzy dostrzegają potencjał w starych ubraniach, plastikowych korkach, a nawet gumowych rękawiczkach. Zainspirują nas oni do wykonania własnych, modowych projektów. Zachęcamy do przyniesienia własnych starych koszulek lub innych elementów garderoby.
Wycieczka: Centrum Sztuki Współczesnej

26.07 PIĄTEK – DESIGN THINKING
Czym jest tak obco brzmiące myślenie projektowe? W jaki sposób może się nam przydać do rozwiązywania rozmaitych problemów w nowatorki sposób? Czy jest to wyłącznie żmudna praca, czy można się przy niej całkiem nieźle bawić? Podczas spotkania ze specjalistą z tej dziedziny odpowiemy sobie na wszystkie te pytania oraz przeprowadzimy symulację procesu design thinking.
Wycieczka: rolkowisko

TYDZIEŃ BLIŻEJ KSIĄŻEK:  29.07–2.08
tydzien-blizej-ksiazek-f
Będziemy się przyglądać naszym literackim fascynacjom. Odwiedzimy miejsca związane z książkami, poczytamy na łące i poszukamy w Warszawie śladów literatury dla dzieci.

29.07 PONIEDZIAŁEK – NA CZYM PISZEMY?
Spróbujemy napisać wiadomość na glinianej tabliczce a podczas wyjścia na ognisko zostawimy sobie tajne znaki na leśnej drodze. Sami zrobimy kolorowy papier czerpany, na którym będzie można napisać coś wyjątkowego.
Wycieczka: Powsin i ognisko

30.07 WTOREK – Z KSIĄŻKAMI NA WESOŁO
Poczytamy najśmieszniejsze fragmenty w dziejach dziecięcej literatury i stworzymy ranking najzabawniejszych postaci. Dowiemy się czym jest pastisz i narysujemy karykatury bohaterów najbardziej nielubianych lektur.

Wycieczka: muzeum karykatury i park fontann

31.07 ŚRODA – SZTUKA OPOWIADANIA
Opowiadanie baśni i wymyślonych historii jest z nami od zawsze. Spróbujemy  stworzyć własną opowieść, obrać ją w muzykę, rekwizyty i opowiedzieć rodzicom jak prawdziwi bajarze. Przygotujemy małe widowisko – niespodziankę.
Wycieczka: basen

1.08 CZWARTEK – MOJA KSIĄŻKA
Rozpoczniemy tworzenie wakacyjnej kroniki, założymy pamiętniki w stylu retro, zaprojektujemy kolaże słowne i wymyślimy nową unikalną czcionkę.

Wyjście: muzeum drukarstwa

2.08 PIĄTEK – POŁYKACZE KSIĄŻEK
Zaprezentujemy koleżankom i kolegom swoje ulubione książki, takie, od których nie mogliśmy się oderwać. Rozpoznamy fragmenty opowieści, które były bestsellerami w księgarni dziecięcej w ostatnich latach. Przebierzemy się za ulubionych bohaterów i stworzymy kolekcję gadżetów dla książkomaniaka.

Wycieczka: rolki

5-9.08 TYDZIEŃ BLIŻEJ ZIEMI
5.08 PONIEDZIAŁEK – PODRÓŻE W STYLU SLOWtydzien-blizej-ziemi-f

Zaopatrzeni w prowiant wybierzemy się w dzikie zarośla. Urządzimy piknik, będziemy spacerować, biegać, trochę się „gubić” (w kontrolowanych warunkach!) i wałęsać bez celu. Będzie można czytać, odbijać piłkę lub cokolwiek tylko przyjdzie nam do głowy. Poszukamy nowych ścieżek i zakamarków przy pomocy mapy oraz kompasu. Zamierzamy leniuchować bez internetu, grafiku godzinowego czy zaplanowanego dystansu.
Wycieczka: całodzienna wycieczka do rezerwatu przyrody Łosiowe Błota lub lasu Choszczówka Przypominamy o konieczności zabrania plecaków!

6.08 WTOREK – KWIATY I ZIOŁA
Porozmawiamy o dawnych metodach walki z chorobami i sposobach na upiększanie. Skosztujemy naparów, wypróbujemy zaskakujące przepisy z wykorzystaniem ziół w nietypowych odsłonach.
Wycieczka: warsztaty w pijalni ziół Dary Natury lub piknik

7.08 ŚRODA – ALTERNATYWNE ŹRÓDŁA ENERGII
Farmy wiatrowe, fotowoltaika, energia wodna – porozmawiamy o tym, skąd się bierze energia i jaki ma jej pozyskiwanie wpływ na środowisko. Dowiemy się, co przewodzi prąd i spróbujemy sami go wyprodukować. Skorzystamy z solarnych gadżetów, aby przeprowadzić własne doświadczenia z żywiołami natury.
Wycieczka: basen

8.08 CZWARTEK – LEŚNA SZKOŁA
Czy możliwa jest matematyka ze sznurka i guzika? Naszą klasą stanie się otwarta przestrzeń, zamiast ławek będziemy mieć trawę i piasek. Poznamy kilka sprytnych sposobów na czytanie znaków natury oraz przetrwanie w lesie. Sprawdzimy też, jak szyszki potrafią zastąpić komputer.
Wycieczka: las lub park

9.08 PIĄTEK – CO Z TYMI ŚMIECIAMI?
Zajmiemy się poszukiwaniem rozwiązań jednego z najbardziej palących problemów współcześnie – nadmiarem odpadów. Sprawdzimy, do czego się nadają nowatorskie opakowania, takie jak żelowe kule do wody lub liściaste opakowania do żywności na wynos. Zastanowimy się nad tym, jak nasze codzienne działania mogą wpłynąć na kondycję całej planety. Spróbujemy sami wykonać wybrane opakowanie wielokrotnego użytku: torbę na zakupy, papier śniadaniowy.
Wycieczka: rolkowisko

TYDZIEŃ ZAPOMNIANYCH PROFESJI: 12-16.08
tydzien-zapomnianych-profesji-f
Tydzień z zawodami, w których nie liczy się pośpiech ani wyścig szczurów. Będziemy poznawać profesje, o których często dziś zapominamy. Spróbujemy swoich sił w danym zawodzie. Być może przekonamy się, że warto zepsutą rzecz naprawić zamiast wyrzucić do śmieci i kupić nową.
12.08 PONIEDZIAŁEK – U KAPELUSZNIKA
Odwiedzimy prawdziwy zakład tworzenia nakryć głowy. Zaprojektujemy własne, wytworne i niezwykłe kapelusze. Przygotujemy kapeluszowy pokaz mody. Poznamy historię pierwszych czapek, beretów, kapeluszy i sprawdzimy, jakie nakrycia głowy są charakterystyczne dla różnych kultur.
Wycieczka: pracownia kapelusznika i okoliczny park

13.08 WTOREK – U PSZCZELARZA
Poznamy akcesoria niezbędne do bezpiecznego uprawiania zawodu pszczelarza. Zbudujemy własne ule. Zrobimy słodkie przekąski z dodatkami miodu. Dowiemy się, dlaczego trzeba dbać o pszczoły i czym grozi ich wyginięcie.
Wycieczka: Warsztaty pszczelarskie w domu kultury Służew

14.08 ŚRODA: NAJDZIWNIEJSZE ZAWODY ŚWIATA
Dentysta koni, nurek zbierający piłeczki golfowe, projektant sukien dla lalek Barbie czy liczący ryby… jest wiele zawodów, które wprowadzają w zdumienie. Wymyślimy własne dziwne profesje, których być może jeszcze nie ma w spisie zawodów. Rozwiążemy psychotest, który nam powie, jaki dziwny zawód powinniśmy wykonywać w przyszłości. Urządzimy targi dziwnych zawodów, każde stoisko będzie próbowało przedstawić swoją profesję jak najatrakcyjniej.

Wycieczka: basen

16.08 PIĄTEK – U ZEGARMISTRZA
Rozbierzemy stare zepsute zegarki na części pierwsze i zbadamy, z czego są zrobione. Z zegarkowych mechanizmów stworzymy własne dzieła. Spróbujemy pofilozofować na temat upływu czasu i tego, czemu 45 minut lekcji to długo, a 45 minut biegania i zabawy w lesie to chwila moment. Poszukamy w drodze do muzeum zegarmistrza i spróbujemy zrobić z nim króciutki wywiad.
Wycieczka: Muzeum Warszawy, Gabinet zegarów warszawskich

TYDZIEŃ BLIŻEJ ODLEGŁYCH KULTUR: 19-23.08
Pięć dni tygodnia tak jak pięć kółek olimpijskich. Będziemy smakować, wąchać i poznawać z bliska różne kontynenty.

19.08 PONIEDZIAŁEK – AMERYKAŃSKI SEN
tydzien-blizej-odleglych-kultur-f
Spróbujemy swoich sił w karierze aktorskiej, ale bez amerykańskiego tempa, presji i stresu. Przygotujemy minispektakl po angielsku i wystawimy go na deskach amfiteatru w Powisnie. Po udanej premierze bankiet-ognisko z angielskim native-speakerem.

Wycieczka: Powsin po angielsku

20.08 WTOREK – SMAKI AZJI 
Nauczymy się parzyć prawdziwą herbatę i zrobimy własnoręczne, proste sushi. Wyciągniemy też maty do ćwiczeń i spróbujemy podstawowych pozycji jogi.
Wycieczka – warsztaty kaligraficzne w pałacu w Wilanowie

21.08 ŚRODA – WODNA AUSTRALIA
Zrobimy oceany w słojach. Spróbujemy zamienić salę w jedną wielką wyspę, na której trzeba będzie wspólnie żyć,  dogadać się i przestrzegać obowiązujących zasad. Zrobimy też pokaz najoryginalniejszych płetw, które sami zaprojektujemy.
Wycieczka: basen

22.08 CZWARTEK – RYTM AFRYKI
Wyprawimy się do lasu. Zbudujemy własny szałas i zrobimy kalahę, najpopularniejszą afrykańską grę planszową, przy której można doskonale spędzić czas.
Wycieczka: plac zabaw przy AWF i Lasek Bielański

23.08 PIĄTEK – SPOKÓJ SKANDYNAWII
Czym jest Hygge? Relaks, nicnierobienie i przytulne otoczenie. Przygotujemy kolorowe, pachnące świeczki, które pomogą ocieplić nadchodzącą jesień. Ozdobimy szwedzkie ciasteczka pachnące cynamonem. Wymyślimy najlepsze sposoby na odpoczynek i dobre spędzanie czasu z najbliższymi.

Wycieczka: rolkowisko

TYDZIEŃ ARCHEO: 26-30.08
26.08 PONIEDZIAŁEK – ŁOWCY I ZBIERACZE
Poznamy prapoczątki dziejów ludzkości. Staniemy oko w oko fascynującą megafauną. Stworzymy dzieła inspirowane pierwszymi obrazami w dziejach. Będziemy biegać na bosaka i spróbujemy wprowadzić w życie część zaleceń paleolitycznego stylu życia.

Wycieczka: Muzeum Geologiczne

27.08 WTOREK – ZIKKURATY I PIRAMIDY 
Przyjrzymy się cywilizacji Mezopotamii i Egiptu. Zrobimy mozaiki na wzór sztandaru z Ur i spróbujemy swoich sił w pisaniu hieroglifów.
Wycieczka: Muzeum Narodowe

28.08 ŚRODA – TEATR, FILOZOFIA I DEMOKRACJA
tydzien-archeo-f
Odwiedzimy starożytną Grecję. Założymy nową szkołę filozoficzną. Weźmiemy udział w konkurencjach olimpijskich i zaprojektujemy amfory panatenajskie, przyznawane zwycięzcom jako nagrody.

Wycieczka: basen

29.08 CZWARTEK – ŚREDNIOWIECZNE SKRYPTORIA
Poznamy reguły życia średniowiecznego klasztoru. Będziemy kaligrafować, sadzić zioła i założymy pracownię witrażu.
Wycieczka: Gabinet Archeologiczny w Muzeum Warszawy

30.08 PIĄTEK – DZIECI DAWNIEJ I DZIŚ
Dowiemy się jak żyło się dzieciom tysiąc, sto i pięćdziesiąt lat temu. Poznamy ulubione zabawy naszych rodziców i dziadków. Przygotujemy teatrzyk kukiełkowy. Zagramy w kapsle i „Aniołek, fiołek”.

Wycieczka: rolkowisko

 

 

 

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi