Skarpetki powracają! SZTUKA KSIĄŻKI

28 kwietnia, w niedzielę o godz. 11, w ramach Warszawskiego Weekendu Księgarń Kameralnych 2019 r., zapraszamy na skarpetkowe warsztaty ilustratorskie z jednym z naszych ulubionych artystów wszech czasów, Danielem de Latourem.
daniel_fPretekstem do zajęć będzie nowy tom przygód skarpetek: „Banda czarnej frotté. Skarpetki powracają!”, z wydawnictwa Poradnia K.

banda-czarnej-frotte-okladka

Razem z ilustratorem i skarpetkową bandą wyruszymy w daleką podróż okrętem, narysowanym wspólnie z naszym gościem. Stworzymy też skarpetkową szajkę i ułożymy ilustrowaną morską historię. Poznamy ulubione techniki i metody twórcze artysty, i zobaczymy, jak wygląda jego warsztat pracy. Obejrzymy oryginały ilustracji, które znalazły się w książce a może i takie, które z jakiegoś powodu się nie zmieściły.
Zapraszamy dzieci od 6 lat, wstęp wolny, zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

Zajęcia w ramach projektu „Sztuka książki. Cykl warsztatów artystycznych dla dzieci” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
W tym cyklu skupimy się na starannie wydanych książkach o wysokim poziomie artystycznym, zwracając szczególną uwagę na małe, niezależne wydawnictwa.  W spotkaniach będą uczestniczyć twórcy książki dziecięcej.
Celami projektu są: promocja wartościowej literatury dziecięcej  oraz wzmocnienie konkurencyjności księgarń kameralnych w opozycji do monopolizujących rynek wielkich sieci handlowych i dyskontów internetowych.
Patronem medialnym serii zajęć „Sztuka książki. Cykl warsztatów artystycznych dla dzieci” jest portal CzasDzieci.pl.
logo_czasdzieci_jpg_300px

 

 

IK_logo 2017logo-mkidn

 

wwkk2019

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi