Sensoranek z dyniową plasteliną

23 października, w sobotę o godz. 9.30 zapraszamy na kolejne zajęcia w cyklu „sensoryczne poranki” w skrócie: sensoranki w Badecie. To zajęcia dla dzieci 1-3 lata z opiekunem z zakresu plastyki sensorycznej. Dzieci samodzielnie stworzą woreczki sensoryczne oraz dyniową ciastolinę.

Czym są sensoranki?

zrzut-ekranu-2021-09-28-o-10-04-53Na tych autorskich warsztatach edukacyjnych dzieci poznają różne struktury i faktury. Zabawa pod okiem animatora w bezpieczny sposób zaspokaja ich naturalne potrzeby, jednocześnie rozwijając małą motorykę. Praca z masami plastycznymi, oprócz doznań dotykowych, pozwala na ćwiczenie nacisku i koordynacji palców oraz siły chwytu, niezbędnych przy późniejszej nauce pisania.

Spotkania z plastyką sensoryczną to czas dzieci, dlatego mali uczestnicy liczyć mogą na maksimum wolności w wyrażaniu swojej artystycznej ekspresji. Dzięki temu czerpią z zajęć niezwykłą satysfakcję, a do domu wracają spokojni i szczęśliwi.

W trakcie pracy wykorzystywane są w większości naturalne materiały, a część pomocy edukacyjnych to oryginalne rozwiązania. Kierując się założeniami pedagogiki montessoriańskiej, stawiamy nacisk na ich doskonałą jakość i prostotę wykonania.

Dobrze mieć ze sobą ubrania na zmianę dla dziecka, ponieważ mogą się pobrudzić podczas zajęć.

zrzut-ekranu-2021-09-28-o-10-05-16

Cena: 40 zł za dziecko, dorośli gratis. Czas trwania zajęć: 45 min. Aby zarezerwować miejsce, trzeba wykupić bilet. BILET JEST DOSTĘPNY TUTAJ.

Informacje: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

Sensoranki odbywają się w Badecie co 2 tygodnie.

 

 

 

Prowadzenie:
zrzut-ekranu-2021-09-28-o-11-10-11Natalia Świątkiewicz – magister historii sztuki, certyfikowany trener zajęć Sensoplastyka® i absolwentka kursu pedagogicznego „Sensoraki. Jak wspierać rozwój integracji sensorycznej u dzieci?”.  W swoim autorskim programie zajęć TworzyMY podkreśla szczególną rolę dziecięcej autonomii w dążeniu do kreatywności. Sama tworzy dzieciom bezpieczną przestrzeń pełną własnoręcznie wykonanych pomocy z naturalnych materiałów, a następnie obserwuje i wspiera wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. Prywatnie mama Emilki i pasjonatka pedagogiki Montessori.

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi