Programowanie z Minecraftem online

W poniedziałki o godz. 17. zapraszamy na zajęcia minecraftowe ONLINE dla dzieci 7-12 lat.

To zajęcia, na których dzieci poznają podstawowe pojęcia z zakresu informatyki i programowania. Dowiedzą się m.in. czym jest pętla, zmienna czy funkcja warunkowa.

Wiedzę teoretyczną wykorzystają w praktyce, pisząc własne programy do kreowania rzeczywistości w kolorowym świecie Minecrafta. Dzieci nauczą się m.in. programować robota, który automatycznie będzie zbierał surowce, uprawiał rośliny, budował konstrukcje i wykonywał inne polecenia w grze. Zaprogramują też własne minigry — takie jak labirynt, obrona zamku czy parkour — które doskonale wzbogacą rozgrywkę.

Na warsztatach wykorzystamy najnowszą wersję gry na Windows 10 oraz intuicyjny, prosty w obsłudze język programowania umożliwiający tworzenie kodu z gotowych bloków.

Zajęcia odbędą się w czerwcu 4 razy: 1, 8, 15 i 22.06.

lego_minecraft_m

Uczestnicy zajęć muszą mieć zainstalowane oprogramowanie Minecraft Windows 10 (licencja roczna, udostępniana przez prowadzącego – 40 zł).

Pracujemy w małych grupach, od 4 do maks. 10 osób.  Informacje: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.
Cena karnetu za 4 spotkania: 160 zł. Karnet jest bezzwrotny – niestety, nie zwracamy wpłaty w przypadku rezygnacji w trakcie cyklu/ nieobecności na zajęciach. Ze względu na to, że zajęcia stanowią całość – nie można także odstąpić uczestnictwa w nich nowym dzieciom.
Uczestnicy z karnetami, którzy wyjątkowo nie będą mogli dołączyć do zajęć (np. z powodu problemów technicznych, awarii Internetu itd.) będą mogli po zajęciach otrzymać film z zapisem spotkania lub – w miarę dostępności miejsc – odrobić te zajęcia w innej grupie zajęciowej.
Tematy zajęć:

01.06 – linefollower
08.06 – zabawa w berka
15.06 – kreowanie rzeczywistości akwarium
22.06 – minigra „płomienie”

 

Aby się zapisać, trzeba wykupić karnet. 

TUTAJ można wykupić karnet na czerwcową serię.


Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi