Lekcja literacka w księgarni

Zapraszamy grupy przedszkolne i klasy szkolne na BEZPŁATNE lekcje literackie do księgarni dziecięcej, na wybrane przez Państwa tematy.
czytuW trakcie 45-minutowych zajęć dzieci dowiedzą się, co to jest księgarnia, jak działa, czym się różni od biblioteki czy supermarketu z książkami na półkach. Uczestnicy zajęć  posłuchają fragmentów wybranej lektury, wezmą udział w quizie dotyczącym tematu zajęć, wykonają pracę plastyczną – a wszystko to po to, żeby zarazić się pasją czytelniczą!

Już teraz zapraszamy także grupy szkolne i przedszkolne na warsztaty z pisarzami oraz z ilustratorami z Polski i z zagranicy, w ramach cyklu zajęć „Spoza kanonu” dofinansowanego przez MKiDN. Możemy jednorazowo zorganizować zajęcia nawet dla kilku klas na raz, będą częściowo płatne, ale większość kosztów pokrywa ministerstwo. Szczegółowe informacje, zgłoszenia: ksiegarnia@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

Wizytą drugoklasistów ze szkoły podstawowej nr 115 z ul. Okrężnej rozpoczęliśmy dziś nasz nowy cykl zajęć „Lekcja literacka w księgarni”. Zajęcia zainspirowała seria książek Martina Widmarka o Lassem i Mai.  Razem z uczniami przeczytaliśmy na głosy 1 akt „Tajemnicy orkiestry”. Potem bawiliśmy się w detektywów, ćwicząc naszą pamięć wzrokową, tworząc portrety pamięciowe przestępcy i przesłuchując świadków.
Na koniec lekcji dzieci mogły kupić u nas z rabatem 10% wszystkie książki z serii „Biuro detektywistyczne”.
Zapraszamy klasy szkolne i grupy przedszkolne na kolejne zajęcia! Są darmowe. Nie ukrywamy, że liczymy jednak na to, iż uda nam się zachęcić wspólnymi zabawami wiele dzieciaków do kupowania książek po spotkaniu. Przygotowujemy zawsze większy zapas książek, którym lekcja jest poświęcona oraz atrakcyjny rabat. Można także zamówić u nas drobny poczęstunek  (np. babeczki tematyczne z wizerunkami bohaterów książek) i napoje dla grup dzieci w naszej kawiarni.
Informacje, rezerwacje: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

PROPOZYCJE TEMATÓW ZAJĘĆ

  • dla malców ok. 2-3 lata: „Kicia Kocia czyta!” Lekcja prezentująca bestsellerową serię autorstwa Anity Głowińskiej
  • dla dzieci 4-6 lat: „Wyprawa do puszczy z Żubrem Pompikiem” Lekcja na motywach znakomitej serii Tomasza Samojlika „Żubr Pompik. Wyprawy”.
  • dla szkolniaków 7-9 lat: „Tajemnica księgarni” Lekcja na motywach przygód kryminalnych opisanych w serii Martina Widmarka „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

dsc07299

Prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu wizyty z kilkudniowym wyprzedzeniem. Zajęcia organizujemy w dni powszednie w godz. 10-15.
Zapisy i informacje: kluboksięgarnia Badet, ul. Lentza 35a, Wilanów, tel. 22 499-37-17, badet@badet.pl lub poprzez formularz poniżej.

lekcja-w-ksiegarni_1 lekcja-w-ksiegarni_2 lekcja-w-ksiegarni_3

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi