Kalendarium zajęć

plan zajęć dla dzieci w Badecie

17.09– DZIKO O DZIKACH. KIĄŻKA Z EKSPERTEM
17 września o godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie z książką „Dzik Dzikus”, wydaną przez Agorę, oraz autorem Krzysztofem Łapińskim i ilustratorką Martą Kurczewską. Niedaleko od księgarni Badet, w Lesie Kabackim mieszkają najróżniejsze zwierzęta. Kilka z nich zostało bohaterami książki. Poznajmy je bliżej  i posłuchajmy, co się tam u nich w lesie wydarzyło. Zastanowimy się, jakie dzikie zwierzęta możemy spotkać nie wyjeżdżając z miasta, i czy znamy jakiegoś trolla. A jak wygląda troll? Podczas warsztatów sporządzimy jego portrety pamięciowe i nauczymy się rozpoznać, kto jest prawdziwym przyjacielem, a kto trollem. Będziemy rozwiązywać przyrodnicze zagadki i przechodzić przez ścieżkę sensoryczną złożoną z patyków, kamyków, szyszek i wszystkiego, co tylko można spotkać podczas spaceru w lesie. Spotkanie dla dzieci od lat 6. Wstęp wolny, zapisy.

18.09 – BAŁTYK NOCĄ. ESKAPADY LITERACKIE
„Bałtyk nocą” to tytuł warsztatów dla dzieci, które 18 września o godz. 11 poprowadzi w Badecie Natalia Uryniuk, graficzka, ilustratorka i autorka książek dla dzieci, prosto z Gdańska. Gość Badeta opowie o wybranych bałtyckich zwierzętach, żeby dzieci się zainspirowały bałtyckim światem – pokaże zdjęcia oraz ilustracje zwierząt na ekranie/rzutniku. Opowie o pracy ilustratora i ciekawostkach związanych z powstaniem projektu i książki „Balticarium”. Podczas następujących później warsztatów plastycznych dzieci stworzą własne prace świecące w ciemności. Zajęcia planujemy STACJONARNIE,  dla grupy dzieci 6-11 lat. BRAK WOLNYCH MIEJSC.

18.09 – PIERWSZA SESJA RPG W NOWYM CYKLU „RÓŻDŻKI I MIOTŁY”
Od 18 września, co sobotę o godz. 17.30 powracają wytęsknione przez dzieciaki gry RPG!Tym razem będziemy grać w świecie inspirowanym sagą o małym czarodzieju. Zostaniecie uczniami Instytutu Magii Durmstrang, szkoły magii leżącej gdzieś w Europie Północnej, a prowadzonej przez bezwzględnego Igora Karkarowa. Będziecie uczyć się zaklęć, latać na miotłach, grać w quidditcha, opiekować się magicznymi stworzeniami i warzyć niesamowite eliksiry. Prowadzenie – Mistrz Piotr. Wstęp w karnecie na 4 kolejne zajęcia: 100 zł, jednorazowe wejście: 30 zł. Czas trwania: 1,5 godziny. Zajęcia dla dzieci od ok. 9 do 14 lat.

21.09 – MALUJ Z KICIĄ KOCIĄ, DLA DZIECI OD 2 LAT
21 września, we wtorek o godz. 17.30 zapraszamy dzieci 2-6 lat z opiekunami na zajęcia literacko-plastyczne, podczas których poczytamy książkę Anity Głowińskiej „Kicia Kocia na plenerze”.  Potem sami chwycimy pędzle i wałki malarskie i stworzymy własne arcydzieła. Zaprosimy także dzieci do laboratorium koloru, żeby sprawdzić, jakie barwy powstają z kolorów podstawowych. Wstęp 20 zł, limitowana liczba miejsc. Żeby zarezerwować miejsce, trzeba wykupić bilet.

22.09 – LEKTURY NA WESOŁO: LOKOMOTYWA I INNE TUWIMY
22 września o godz. 17.30 zapraszamy popołudnie literackie z zabawami językowymi. Będziemy wspólnie czytać wiersze klasyka Juliana Tuwima. Nagramy minisłuchowisko dla dzieci, poćwiczymy dykcję na łamańcach językowych. Za pomocą farb zamienimy wielkie przesuwane lustra w sali w ruchomą lokomotywę. Wstęp 20 zł, limitowana liczba miejsc. Żeby zarezerwować miejsce, trzeba wykupić bilet. Zajęcia dla dzieci od 6 lat.

24.09 – O CHINACH Z IZABELĄ KALUTĄ. KSIĄŻKA Z EKSPERTEM
24 września, w piątek o godzinie 17.30 zapraszamy na spotkanie z Izabellą Kalutą, autorką książki „Chiny dla dociekliwych” wydaną przez Dwie Siostry.  Z naszą ekspertką porozmawiamy o najważniejszych chińskich wynalazkach,  tradycjach i kulinariach. Podczas warsztatów ozdobimy naczynia na wzór chińskiej porcelany i stworzymy nastrojowe lampiony. Będzie tez okazja do wylosowania chińskiej wróżby, oczywiście przepowiadającej przyszłość wyłącznie w jasnych kolorach. Autorka przywiezie ze sobą część swoich zbiorów chińskich czarek na herbatę i naczyń do jej zaparzania. Zajęcia  dla dzieci 6-11 lat, wstęp wolny, za

25.09 – ETNOGADKI Z ETNOGRAFKĄ. KSIĄŻKA Z EKSPERTEM
25 września, w sobotę o godz. 17 zapraszamy na spotkanie wokół książki „Etnogadki”, autorstwa Moniki Michaluk, Witolda Przewoźnego, Michała Stachowiaka. Twórcy opisali tajemnice świata natury i związane z nią obrzędy oraz tradycje. Naszym gościem będzie Magdalena Bojarska, etnografka z Domu Sztuki Ludowej. Podczas spotkania wspólnie poznamy charakterystyczne święta ludowe związane z jesienią. Nauczymy się tez rozpoznawać różnego rodzaju ziarna. Na koniec stworzymy obrazy wysypywane kolorowym ryżem, kaszami i wszystkim tym, co rośnie na polu. Zajęcia dla dzieci 6-11 lat. Wstęp WOLNY, zapisy.

28.09 – DESZCZOWY DZIEŃ Z POLĄ. POPOŁUDNIA LITERACKIE
28 września, we wtorek o godz. 17.30 zapraszamy dzieci 2-6 lat z opiekunami na deszczowe zajęcia z książką „Pola mówi: Pada!” Irene Marienborg, wyd. Media Rodzina. Porozmawiamy o tym, co można robić, gdy pada deszcz. Będziemy skakać przez „kałuże”. Namalujemy prawdziwą ulewę i zrobimy kolorowy deszcz w słoiku. Zajęcia w ramach projektu „Popołudnia literackie” dofinansowano ze środków MK, DN i S pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Z uwagi na wymagania projektu będą nagrywane, a wideorelacja z nich ukaże się w naszych mediach społecznościowych. Wstęp 20 zł, limitowana liczba miejsc. Żeby zarezerwować miejsce, trzeba wykupić bilet.

29.09 – LOT W KOSMOS. POPOŁUDNIA LITERACKIE
29 września, w środę o godz. 17.30, z okazji setnych urodzin Stanisława Lema i premiery książki Muchomora „Świat Lema” w oprawie graficznej Marty Ignerskiej zapraszamy na kosmiczne popołudnie. Zrobimy kolorowe planety z balonów, namalujemy wielką Drogę Mleczną na czarnych kartonach pryskając przy tym  farbą i trochę się brudząc. Przeniesiemy się w przestrzeń kosmiczną przy użyciu lamp UV i odblaskowych elementów. Wstęp 20 zł, limitowana liczba miejsc. Żeby zarezerwować miejsce, trzeba wykupić bilet. Zajęcia dla dzieci od 6 lat.

02.10 – O SERCU I KRWI, Z WOJCIECHEM GRAJKOWSKIM. KSIĄŻKA Z EKSPERTEM
2 października,  w sobotę o godzinie 17 zapraszamy na spotkanie wokół książki „Krew”. Razem z autorem, biologiem Wojciechem Grajkowskim będziemy obchodzić Światowy Dzień Serca. Porozmawiamy o funkcji serca, działaniu układu krwionośnego i wpływie zdrowego trybu życia na ten ważny. Dowiemy się, czym jest grupa krwi i dlaczego warto ją znać. Podczas warsztatów będziemy sprawdzać ,jak wysiłek fizyczny działa na puls i ciśnienie. Zbadamy na sobie, jaki mamy puls gdy jesteśmy w spoczynku, a jaki – po krótkich ćwiczeniach fizycznych.  Będzie również okazja do obejrzenia kropli krwi pod mikroskopem. Zbudujemy wspólnie piramidę żywienia, przyjazną i zdrową dla serca. A na koniec zrobimy sercowe gniotki, które pomogą nam się zrelaksować i zminimalizować groźny stres. Zajęcia dla dzieci 6-11 lat. Wstęp WOLNY, zapisy.

5.10 – ALBERT I URODZINY TATY. POPOŁUDNIA LITERACKIE
5 października, we wtorek o godz. 17.30 zapraszamy dzieci 2-6 lat z opiekunami na zajęcia z książką „Niech żyje tata Alberta!” Gunilli Bergström. Porozmawiamy o prezentach, ale nie o tych, które dostajemy, tylko o tych, które dajemy innym. Zapakujemy na prezent sami siebie, zastanowimy się, jaki prezent ucieszyłby najbardziej naszych najbliższych i przygotujemy dla nich upominki. Wstęp 20 zł, limitowana liczba miejsc. Żeby zarezerwować miejsce, trzeba wykupić bilet.

09.10  – WOJCIECH MIKOŁUSZKO O PRZYRODZIE. KSIĄŻKA Z EKSPERTEM
9 października, w sobotę o godz. 17 zapraszamy miłośników przyrody na spotkanie wokół książki „Wielkie przygody w świecie przyrody” Wojciecha Mikołuszki. Razem z autorem odbędziemy podróż śladami ludzi, którzy inspirują się przyrodą. Podczas multimedialnej wędrówki dzieciaki będą podejmowały niełatwe decyzje, wybierały drogę, którą pójdą i sprawdzały, jaki będzie efekt ich wyborów.  Podczas warsztatów zrobimy ocean w słoiku, pełen wodorostów, oceanicznych żyjątek i ryb. Zajęcia dla dzieci 6-11 lat. Wstęp WOLNY, zapisy.

16.10 – KOCIMI ŚCIEŻKAMI DO JAPONII. ESKAPADY LITERACKIE
16 października, w sobotę o godz. 11 zapraszamy na japońskie warsztaty podróżnicze, podczas których przewodniczką po Kraju Kwitnącej Wiśni będzie Jola Jaworska, autorka książki „Kocie ścieżki. Japonia”, wydanej przez Mamanię. Poznamy kota Kotaru, bohatera książki. Poszukamy dobrych duchów przyrody, takich jak znany z filmu Totoro. Poznamy japońskie menu. Podczas warsztatów napiszemy swoje imiona japońską hiraganą. Spróbujemy posługiwać się pałeczkami i zrobimy maneki-neko, czyli figurki kotów zapewniających szczęście i dobrobyt. Zajęcia dla dzieci 6-11 lat. Wstęp WOLNY, zapisy.

ZAJĘCIA CYKLICZNE:
PONIEDZIAŁKI, ŚRODY, CZWARTKI, PIĄTKI – KLUB MALUCHA
Co poniedziałek, środę czwartek i piątek w godz. 10-12 zapraszamy na zajęcia dla dzieci od ok. 2 do 4 lat. Jak zwykle będzie sporo zabaw plastycznych, sensorycznych i wspólne śpiewanie, choć zrezygnujemy z kontaktowych zabaw i trzymania się za ręce. Podczas Klubu Malucha przygotowujemy malców do przedszkola, uczymy samodzielności, zabaw w grupie, zasad współżycia z rówieśnikami. Czytamy książeczki, malujemy, wyklejamy, śpiewamy, gimnastykujemy się i bawimy. WSTĘP: pierwsze wejście: 25 zł, jednorazowe wejście: 40 zł, karnet na 4 wejścia: 140 zł.

PONIEDZIAŁKI – WARSZTATY MINECRAFTOWE
grupa młodsza, 6-9 lat
Minecraft Młodzi Odkrywcy – wstęp do programowania
Co poniedziałek w godz. 17-18.30 zapraszamy na warsztaty komputerowe z Minecraftem. Jest to wprowadzenie do świata komputerów i programowania, podczas wspaniałej przygody zrealizowanej     w grze Minecraft. Na uczestników czekają różne przygody, zagadki oraz zadania związane  z programowaniem oraz z logicznym rozwiązywaniem problemów.
grupa starsza, 9-12 lat
Minecraft Adepci Programowania – podstawy programowania
Przygoda programistyczna dla zagorzałych fanów Minecrafta, pierwsze kroki oraz zgłębianie podstaw programowania. Wszystko podczas fabularnego scenariusza, w którym młodzi programiści muszą użyć swojej wiedzy, aby pomóc światu.
Cena: 65 zł x liczba zajęć w miesiącu, czyli we wrześniu – 3 spotkania, łącznie 195 zł: 13, 20 i 27.09. Aby zapisać dziecko, trzeba wykupić karnet na dany miesiąc. Pojedyncze wejście na zajęcia, o ile są wolne miejsca: 75 zł.

WTORKI – GORDONKI DLA DZIECI 0-3 LATA
Co wtorek o godz. 11
 zapraszamy na zajęcia gordonkowe w Badecie. Są to zabawy muzyczno-rytmiczne dla dzieci 0-3 lata. Podczas Gordonek śpiewamy, wykorzystujemy najprostsze melodie i rytmiczanki. Pojawiają się też proste instrumenty perkusyjne i kolorowe akcesoria. Zajęcia prowadzi Agata Przygócka, muzyczka, wokalistka i pedagożka z wieloletnim doświadczeniem. Wstęp: 40 zł jednorazowo, 140 zł – w karnecie na 4 kolejne zajęcia. Aby przesunąć wykupione w karnecie wejście na kolejne zajęcia prosimy o kontakt najpóźniej dzień wcześniej, do godz. 16. Zajęcia dla dzieci od kilku miesięcy do ok. 3 lat.

ŚRODY   BALET DLA DZIECI|
W środy o godz. 16.30 zapraszamy na  zajęcia baletu dla dzieci 3-5 lat. W ich ramach dzieci będą uczyć się podstaw tańca klasycznego oraz prostych choreografii do utworów muzycznych. Prowadzenie: Agnieszka Rasińska, tancerka i łyżwiarka figurowa, z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć łyżwiarstwa figurowego, choreografii na lodzie, nauki tańca, rytmiki. Wstęp: 43 zł – jednorazowo, 140 zł – w karnecie na 4 kolejne zajęcia. Limitowana liczba dzieci w grupie. Zapisy.

SOBOTY– RÓŻDŻKI I MIOTŁY. GRA RPG
Od 18 września, co sobotę o godz. 17.30 powracają wytęsknione przez dzieciaki gry RPG!Tym razem będziemy grać w świecie inspirowanym sagą o małym czarodzieju. Zostaniecie uczniami Instytutu Magii Durmstrang, szkoły magii leżącej gdzieś w Europie Północnej, a prowadzonej przez bezwzględnego Igora Karkarowa. Będziecie uczyć się zaklęć, latać na miotłach, grać w quidditcha, opiekować się magicznymi stworzeniami i warzyć niesamowite eliksiry. Prowadzenie – Mistrz Piotr. Wstęp w karnecie na 4 kolejne zajęcia: 100 zł, jednorazowe wejście: 30 zł. Czas trwania: 1,5 godziny. Zajęcia dla dzieci od ok. 9 do 14 lat.

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU – ANGIELSKI DLA DZIECI
W Badecie odbywają się przez cały tydzień, od rana do wieczora, kursy Szkoły Języka Angielskiego Hello World. Oferta obejmuje: angielski dla malucha 2-4 lata, kursy dla przedszkolaków (dzieci 5-6 lat), kursy dla 7-latków, kursy dla dzieci w wieku szkolnym, 8-14 lat, kursy przygotowujące do egzaminów (8-klasisty, matura). Zapisy: +48 609 264 627, biuro@helloworld.edu.pl

ZAPISY I INFORMACJE:

kluboksięgarnia Badet, ul. Lentza 35a, Wilanów, tel. 22 499-37-17, badet@badet.pl, www.BADET.pl.

ZWROTY BILETÓW
W przypadku karnetów: jeśli będą Państwo planować nieobecność dziecka, trzeba nas powiadomić na co najmniej jeden dzień przed zajęciami – przekładamy wówczas opłatę na kolejne zajęcia.  W przypadku nieobecności dziecka na zajęciach weekendowych bilety zakupione w przedsprzedaży można wyjątkowo zwrócić (i uzyskać zwrot wpłaty) najpóźniej do piątku poprzedzającego weekendowe zajęcia, do godz. 16. W dni powszednie – na dzień wcześniej, do godz. 16. Więcej informacji: tel. 22 499-37-17.

 

 

 

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi