Kalendarium zajęć

plan zajęć dla dzieci w Badecie

17.04  Z ŁUKASZEM WIERZBICKIM TROPEM ALEKSANDRA DOBY
17 kwietnia, w sobotę o godz. 12 zapraszamy na spotkanie online z Łukaszem Wierzbickim, autorem książek podróżniczo-przygodowych dla dzieci, opowiadaczem, podróżnikiem. Tematem spotkania będzie brawurowa przeprawa Aleksandra Doby przez Ocean Atlantycki, opisana w książce „Ocean to pikuś”. Na wspólny rejs zapraszamy dzieci od lat 7, wstęp wolny, zapisy. Z uwagi na wymagania projektu zajęcia będą nagrywane, a wideorelacja z nich – dostępna w mediach społecznościowych księgarni.
Zajęcia w ramach projektu „Eskapady literackie. Warsztaty podróżnicze w księgarni Badet” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, pod patronatem medialnym portalu Czas Dzieci.

24.04  PORANEK LITERACKI Z POMELO
24 kwietnia, w sobotę 20 marca, w sobotę o godz. 11 –  o ile nie będzie lockdownu kultury – zapraszamy na zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci 2-6 lat. Poczytamy fragmenty książki „Pomelo się zastanawia”, zaśpiewamy arię na cześć wiosny, zrobimy sobie skrzydła motyli i posiejemy pietruszkę bogatą w witaminy. Wstęp: 10 zł od dziecka. Zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17. Pierwszeństwo miejsc mają osoby z wykupionym biletem. Maksymalnie 1 dorosły opiekun na 1 dziecko może wejść do sali, prosimy o niezabieranie na zajęcia młodszych rodzeństw z ich opiekunkami, ani żadnych innych dodatkowych osób – z uwagi na limity miejsc. Z uwagi na wymagania projektu zajęcia będą FILMOWANE, a wideorelacja z nich – dostępna w mediach społecznościowych księgarni. Zajęcia w ramach projektu „Popołudnia literackie. Cykl warsztatów z książką dla dzieci”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, pod patronatem medialnym portalu Czas Dzieci.

24.04  JAK PRZETRWAĆ ZDALNĄ SZKOŁĘ? Z PRZEMKIEM STARONIEM
24 kwietnia, w sobotę o godz. 11 zapraszamy na spotkanie online z Przemkiem Staroniem, psychologiem, nauczycielem, autorem książki „Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem”. Porozmawiamy o tej książce podczas spotkania. Wymienimy też doświadczenia związane z trudnym doświadczeniem zdalnej edukacji w czasie pandemii. Zapytamy młodych uczestników spotkania, z czym się borykają w zderzeniu z edukacją online, co im najbardziej przeszkadza, czego najbardziej im brak. Postaramy się przy pomocy naszego gościa obmyślić wspólne sposoby na to, aby było ciut łatwiej. Będzie też okazja dowiedzieć się, jak w tym wszystkim odnajduje się nauczyciel, bo warto poznać obie strony medalu.
Zapraszamy młodzież od 13 lat, wstęp wolny, zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17. Z uwagi na wymagania projektu zajęcia będą nagrywane, a wideorelacja z nich – dostępna w mediach społecznościowych księgarni. Zajęcia przeprowadzimy na platformie Zoom, prosimy o jej wcześniejsze zainstalowanie. Zajęcia w ramach projektu „Książka z ekspertem” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, pod patronatem medialnym portalu Czas Dzieci.

8.05  Z JOANNĄ ŁOZIŃSKĄ DO NAJCIEKAWSZYCH MIAST ŚWIATA
8 maja, w sobotę, o godz. 12 zapraszamy na spotkanie online z Joanną Łozińską, autorką książki „Ale miasta” z wydawnictwa WYtwórnia. Nasza przewodniczka zabierze nas do miasta zarośniętego dżunglą, do miasta duchów, miasta tętniącego życiem nad ziemią i pod jej powierzchnią oraz miejsca, w którym życie zamarło. Odkryjemy tajemnice miast wykutych w skale i zbudowanych z drewna i papieru. Poznamy architekturę, historię i legendy odległych miast. Zapraszamy spragnione podróży dzieci od lat 8, wstęp wolny, zapisy. Z uwagi na wymagania projektu zajęcia będą nagrywane, a wideorelacja z nich – dostępna w mediach społecznościowych księgarni. Zajęcia w ramach projektu „Eskapady literackie. Warsztaty podróżnicze w księgarni Badet” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, pod patronatem medialnym portalu Czas Dzieci.

15.05 – JAK ZADBAĆ O SIEBIE? Z EWĄ NOWAK
15 maja, w sobotę o godz. 16 zapraszamy na spotkanie online z Ewą Nowak,  pisarką, psycholożką, ekspertką w dziedzinie emocji i problemów w świece młodych ludzi.
Porozmawiamy o młodzieńczej depresji, melancholii i zdrowych sposobach na poprawienie sobie nastroju. Spróbujemy wspólnie znaleźć moment, w którym warto zwrócić się po fachową pomoc i pod okiem psychologa poszukamy różnych możliwości otrzymania wsparcia.  Podczas spotkania stworzymy mapę, która będzie naszym przewodnikiem w zakresie dbałości o własne zdrowie psychiczne. Posłuchamy także fragmentów  ważnej i nagradzanej książki „Orkan depresja”,  która stanie się motorem do rozmowy. Będzie czas na bezpieczne zadanie pytań autorce i rozwianie nurtujących młodzież wątpliwości.
Zapraszamy młodzież od 13 lat, wstęp wolny, zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17. Z uwagi na wymagania projektu zajęcia będą nagrywane, a wideorelacja z nich – dostępna w mediach społecznościowych księgarni. Zajęcia przeprowadzimy na platformie Zoom, prosimy o jej wcześniejsze zainstalowanie. Zajęcia w ramach projektu „Książka z ekspertem” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, pod patronatem medialnym portalu Czas Dzieci.

ZAJĘCIA CYKLICZNE


PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ – URODZINY TEMATYCZNE

W dni powszednie popołudniami i przez całe weekendy organizujemy w Badecie nietypowe przyjęcia urodzinowe, pełne zabaw inspirowanych książkami czy filmami. Polecamy nowe tematy: urodziny sensoryczne dla malców 2-4 lata, ze świnką Peppą albo strażackie! Szczegóły, rezerwacje terminów: urodziny@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

 

PONIEDZIAŁKI, WTORKI, ŚRODY, PIĄTKI – KLUB MALUCHA

Do 18.04 zajęcia KM są zawieszone.
Co poniedziałek, wtorek, środę i piątek w godz. 10-12 zapraszamy na zajęcia dla dzieci od ok. 2 do 4 lat. Jak zwykle będzie sporo zabaw plastycznych, sensorycznych i wspólne śpiewanie, choć zrezygnujemy z kontaktowych zabaw i trzymania się za ręce. Podczas Klubu Malucha przygotowujemy malców do przedszkola, uczymy samodzielności, zabaw w grupie, zasad współżycia z rówieśnikami. Czytamy książeczki, malujemy, wyklejamy, śpiewamy, gimnastykujemy się i bawimy. Z uwagi na ogromne zainteresowanie zajęciami, od 9.02 dokładamy dodatkowy dzień zajęć – wtorki.  WSTĘP: pierwsze zajęcia dla dziecka – 20 zł, jednorazowe wejście: 40 zł, karnet na 4 wejścia: 130 zł.Przestrzegamy zaleceń epidemijnych, grupy są  kameralne, zapewniamy środki do dezynfekcji rąk. Dorosłych opiekunów prosimy o noszenie maseczek podczas zajęć. Maksymalnie 1 dorosły opiekun na 1 dziecko może wejść do sali, prosimy o niezabieranie na zajęcia młodszych rodzeństw z ich opiekunkami, ani żadnych innych dodatkowych osób – z uwagi na limity miejsc.

PONIEDZIAŁKI – WARSZTATY MINECRAFTOWE
grupa młodsza, 6-9 lat
Od . co poniedziałek i od 23.09 co środę, w godz. 17-18.30 zapraszamy na warsztaty komputerowe z Minecraftem. Na zajęciach, w ramach gry w Minecrafta pojawią się elementy programowania, które wprowadzą dzieci w podstawy kodowania. Zaprogramujemy przy tym robota mogącego wykonywać różne zadania. Zagramy w minecraftowe misje z wplecionymi zagadnieniami z matematyki, przez chemię, biologię, fizykę, aż po astronomię i nowoczesną informatykę.
grupa starsza, 9-12 lat
Co poniedziałek w godz. 18.30-20 zapraszamy na naukę podstaw programowania w przyjemny i przyjazny dla dzieci sposób. Uczestnicy przy użyciu robota programistycznego będą wykonywać zadania w świecie Minecrafta, rozwijając umiejętność kodowania graficznego. Rozwiążą zagadki logiczne i wezmą udział w różnych konkurencjach programistycznych. Każda lekcja będzie osadzona w innej tematyce, związanej z programowaniem.
Zapewniamy komputery.  Karnet na zajęcia 60 x liczba poniedziałków w miesiącu. Ograniczona liczba miejsc w grupach.
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU – ANGIELSKI DLA DZIECI
W Badecie odbywają się przez cały tydzień, od rana do wieczora, kursy Szkoły Języka Angielskiego Hello World. Oferta obejmuje: angielski dla malucha 2-4 lata, kursy dla przedszkolaków (dzieci 5-6 lat), kursy dla 7-latków, kursy dla dzieci w wieku szkolnym, 8-14 lat, kursy przygotowujące do egzaminów (8-klasisty, matura). Zapisy: +48 609 264 627, biuro@helloworld.edu.pl

WTORKI – GORDONKI DLA DZIECI 0-3 LATA

DO 18.04 – GORDONKI ZAWIESZONE
Co wtorek o godz. 12.30 zapraszamy na zajęcia gordonkowe w Badecie. Są to zabawy muzyczno-rytmiczne dla dzieci 0-3 lata. Podczas Gordonek śpiewamy, wykorzystujemy najprostsze melodie i rytmiczanki. Pojawiają się też proste instrumenty perkusyjne i kolorowe akcesoria. Zajęcia prowadzi Agata Przygócka, muzyczka, wokalistka i pedagożka z wieloletnim doświadczeniem, wokalistka i aktorka musicalowa, pedagog dziecięcy. Zdobywała swoje doświadczenia między innymi na deskach Teatru muzycznego w Gdyni, w musicalu „Metro”, czy w największych tytułach musicalowych teatru Roma. Od dziesięciu lat zajmuje się edukacją muzyczną dzieci , młodzieży i dorosłych. Absolwentka warszawskiego wydziału piosenki i jazzu, doświadczona instruktorka zajęć gordonowskich, wokalnych, gry na pierwszych instrumentach, a także zajęć z ruchu scenicznego i aktorstwa. Wstęp: 35 zł jednorazowo, 120 zł – w karnecie na 4 kolejne zajęcia.

Aby przesunąć wykupione w karnecie wejście na kolejne zajęcia prosimy o kontakt najpóźniej dzień wcześniej, do godz. 16. Zajęcia dla dzieci od kilku miesięcy do ok. 3 lat, zapisy poprzez formularz poniżej lub badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17. Zachowujemy wszelkie zasady bezpieczeństwa, grupy są bardzo kameralne, zapewniamy środki do dezynfekcji rąk. Rodzice noszą maseczki, prosimy o maksymalnie 1 dorosłą osobę towarzyszącą dziecku.

Co środę o godz. 15.45 zapraszamy na pokazowe zajęcia baletu dla dzieci 2,5-5 lat. Przy dźwiękach pięknej muzyki dzieci poznają m.in. klasyczne pozycje rąk i nóg, będą trenować skoki, nauczą się układów baletowych. My zadbamy o to, by od początku uczyły się prawidłowej postawy i techniki wykonywania ćwiczeń. Zależy nam, aby dziecko czerpało radość z tańca, a pierwsza przygoda z baletem przerodziła się w pasję w przyszłości. Pokazowe zajęcia proponujemy w promocyjnej cenie z 50% rabatem: 20 zł za dziecko. Jeśli znajdą się chętni, od kolejnego tygodnia chcielibyśmy te zajęcia prowadzić cyklicznie, co tydzień, wówczas bilety będą kosztować 40 zł za pojedyncze zajęcia. Zajęcia poprowadzą instruktorzy z MOJE DZIECKO – Szkoła Rozwoju Talentów.

CO SOBOTĘ –  JOGA DLA DZIECI
W każdą sobotę o godz. 13 zapraszamy dzieciaki na warsztaty ljogowe. Będziemy zamieniać się w drzewa, syczące węże, latające orły, wojowników i inne postaci lub zwierzęta, które pomogą nam w zapamiętaniu ćwiczeń zwiększających elastyczność, koncentrację i pomagających w stresujących chwilach. Na początek wybierzemy się do dżungli. Tam, przy dźwiękach deszczu i odgłosach zwierzaków ułożymy wspólnie fascynująca historię, którą potem przećwiczymy na matach.
Prosimy o zabranie wygodnego stroju, butelki z wodą oraz maty do ćwiczeń, jeśli ją Państwo posiadają. W razie braku – udostępnimy te, które mamy w księgarni. Zajęcia dla dzieci w wieku 5-9 lat. Wstęp: 25 zł od dziecka, limitowana liczba miejsc, konieczne zapisy. Prowadzenie: licencjonowana instruktorka jogi kreatywnej i zarazem doświadczona animatorka dziecięca pani Ania.

SOBOTY – GRY RPG
Co drugą sobotę o godz. 17.30 zapraszamy na gry RPG.

GODZ. 12: TAJEMNICZA PRZESYŁKA – CYKL RPG
Co sobotę o godz. 12 zapraszamy na stacjonarne sesje RPG, z Mistrzem Gry Jerrym i jego „Podróżą na tajemniczą wyspę”. Sto lat temu świat był jeszcze groźny i tajemniczy. No, może nie cały świat, ale były na nim takie miejsca. Niezbadane, budzące grozę i rozpalające wyobraźnię podróżników. Dołącz do drużyny śmiałków! Wsiądź z nami na statek, przeżyj przygodę i odkryj tajemnicę! Zajęcia dla dzieci od ok. 8  do 12 lat. Mistrz Gry zapewnia karty postaci, kości do gry oraz niezwykłą opowieść, a Ty będziesz jej częścią. Wstęp w karnecie na 4 kolejne zajęcia: 100 zł,  jednorazowe wejście: 30 zł. Czas trwania: 1,5 godziny.

GODZ. 17.30: ŁOWCY POTWORÓW – CYKL RPG
Co sobotę o godz. 17.30 Mistrz Piotr zaprasza na „Łowców potworów”. Dołącz do ekipy nieustraszonych łowców potworów. Ścigaj z nami straszliwe monstra, trop czarownice albo z nimi współpracuj, wędruj śladami strzyg i wampirów niczym Wiedźmin czy Van Helsing. Spora dawka emocji gwarantowana! Zajęcia dla dzieci od ok. 9 do 14 lat. Mistrz Gry zapewnia karty postaci, kości do gry oraz niezwykłą opowieść, a Ty będziesz jej częścią.
Wstęp w karnecie na 4 kolejne zajęcia: 100 zł,  jednorazowe wejście: 30 zł. Czas trwania: 1,5 godziny.

 

ZAPISY I INFORMACJE:
kluboksięgarnia Badet, ul. Lentza 35a, Wilanów, tel. 22 499-37-17, badet@badet.pl, www.BADET.pl.

ZWROTY BILETÓW
W przypadku karnetów: jeśli będą Państwo planować nieobecność dziecka, trzeba nas powiadomić na co najmniej jeden dzień przed zajęciami – przekładamy wówczas opłatę na kolejne zajęcia.  W przypadku nieobecności dziecka na zajęciach weekendowych bilety zakupione w przedsprzedaży można wyjątkowo zwrócić (i uzyskać zwrot wpłaty) najpóźniej do piątku poprzedzającego weekendowe zajęcia, do godz. 16. W dni powszednie – na dzień wcześniej, do godz. 16. Więcej informacji: tel. 22 499-37-17.

 

 

 

 

 

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi