Kalendarium imprez Badeta

zapowiedzi jednorazowych i cyklicznych zajęć w Badecie

KALENDARIUM IMPREZ

30.11  – ANDRZEJKOWE WRÓŻBY
30 listopada, w sobotę o godz. 17 zapraszamy na popołudniowe rodzinne spotkanie andrzejkowe. WSZYSTKIE BILETY WYPRZEDANE. Będziemy lać wosk przez wielki klucz i wspólnie interpretować wróżby. Na mapie literackiej sprawdzimy, w jakiej książce mamy szansę zamieszkać. Z układu herbacianych fusów dowiemy się, do jakiego zwierzęcia jest nam najbliżej.  Zrobimy ozdobne, ręcznie malowane lampiony, by poczuć magiczny klimat i ocieplić trochę jesień. Na pożegnanie wylosujemy ciastko z wróżbą ze znanych książek dla dzieci. Ciekawe, czy uda się odgadnąć wszystkie cytaty?  Zapraszamy dzieci od ukończonych 6 lat i wszystkich chętnych dorosłych.
Wstęp (płatny dla każdej osoby, która będzie sobie wróżyć, wolny dla rodziców tylko towarzyszących dzieciom): 30 zł w przedsprzedaży do północy 29.11, w dniu imprezy: 35 zł. BRAK MIEJSC.

30.11 – NOCNE ANDRZEJKI
30 listopada, w sobotę o godz. 20 zapraszamy na nocne, rodzinne spotkanie andrzejkowe. Będziemy lać wosk przez wielki klucz i wspólnie interpretować wróżby. Na mapie literackiej sprawdzimy, w jakiej książce mamy szansę zamieszkać. Z układu herbacianych fusów dowiemy się, do jakiego zwierzęcia jest nam najbliżej.  Zrobimy ozdobne, ręcznie malowane lampiony, by poczuć magiczny klimat i ocieplić trochę jesień. Na pożegnanie wylosujemy ciastko z wróżbą ze znanych książek dla dzieci. Ciekawe, czy uda się odgadnąć wszystkie cytaty?  Zapraszamy dzieci od ukończonych 6 lat i wszystkich chętnych dorosłych. Wstęp (płatny dla każdej osoby, która będzie sobie wróżyć): 30 zł w przedsprzedaży, w dniu imprezy: 35 zł. Aby zarezerwować miejsce, trzeba wykupić bilet. BRAK MIEJSC.

7.12 – NAJPIĘKNIEJSZE KSIĄŻKI ŚWIĄTECZNE
7 grudnia, w sobotę o godz. 11 zapraszamy na przedświąteczne zajęcia poświęcone najpiękniejszym książkom dla dzieci związanym z Gwiazdką, takim jak „Grudniowy gość”, „Śnieżna siostra”, „Ekspres polarny” czy „Goście na Boże Narodzenie”. Przeczytamy ich fragmenty, obejrzymy ilustracje na wielkim ekranie.
Zrobimy warsztat świątecznych dekoracji przy akompaniamencie kolęd. Zainspirujemy się choinkami znanych książkowych bohaterów i przygotujemy piernikowe prosiaczki jak w Bullerbyn, ozdobne narzędzia na choinkę jak w domu Pettsona i Findusa oraz róże zamiast gwiazd betlejemskich – tak jak w Dolinie Muminków.  Na te rodzinne zajęcia dla dzieci od lat 3 do 103 zapraszamy przedszkolaki i szkolniaki, a i chętnych dorosłych również. Wstęp wolny, zapisy. Zajęcia w ramach projektu „Sztuka książki. Cykl warsztatów artystycznych dla dzieci”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Cykl pod patronatem medialnym portalu Czas Dzieci. BRAK MIEJSC.

8.12 – RPG DLA DZIECI? PREMIERA GRY, WARSZTATY TWORZENIA MAP
8 grudnia, w niedzielę o godz.11 zapraszamy na spotkanie z Kamilą “Favi” Zalewską-Firus, autorką podręcznika RPG dla dzieci „Jagodowy las”. Książka ta ukazała się właśnie w druku, wraz z „Mistrzem Baśni”, dzięki zbiórce środków na wspieram.to. Nasz gość wyjaśni, dlaczego warto grać nawet z kilkuletnimi dziećmi w gry role playing i podpowie, jak to zrobić.  Autorka poprowadzi warsztaty tworzenia fantastycznych map i wymyślania scenariuszy. Zapraszamy fanów gier RPG, dorosłych i całkiem młodych (od lat 5 do 105), rodziców grających, którzy chcą wciągnąć do swojej ulubionej rozgrywki także najmłodsze pokolenie, nastolatków, a także oczywiście dzieciaki. Osoby, którym obcy jest świat gier fabularnych, a chciałyby spróbować po raz pierwszy, również mile widziane! Wstęp wolny, konieczne zapisy.

15 I 18.12 MALI POMOCNICY MIKOŁAJA x 2
15 grudnia, w niedzielę, o godz. 11 oraz 18 grudnia, w środę o godz. 17.30 zapraszamy na przedświąteczne spotkania dla małych elfów, które chcą pomóc Mikołajowi przygotować się do świąt. Poczytamy najnowsze książki gwiazdkowe, m.in. „Milion miliardów Świętych Mikołajów”
i „Pomocników Mikołaja”. Zrobimy szyszkowe choinki na świąteczny stół, pomarańczowe jeże o zapachu goździków. Odwiedzimy fabrykę Mikołaja, do której dojedziemy saniami reniferów, dzwoniąc dzwonkami  – tak, aby wszyscy usłyszeli, że jedziemy i święta tuż, tuż.
Popołudnia/ poranki literackie dla dzieci 2-5 lat to zajęcia, na których pracujemy w parach: dorosły opiekun + dziecko. Wstęp: 11 punktów z badetowej karty stałego klienta lub 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł – w dniu zajęć. Dorośli gratis. Zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.


23.12-3.01
 –  FERIE NOWOROCZNE Z BADETEM
23, 27, 30 grudnia oraz 2  3 stycznia, w dni wolne od szkoły i obowiązków, zapraszamy na ferie badecine. Tym razem odbędziemy podróż przez literackie krainy wyobraźni. Odwiedzimy Śródziemie, Nibylandię, zimową Narnię i inne, znane z książek, magiczne miejsca. Poznamy ich mieszkańców, topografię i tajemnice, jakie w sobie kryją. Będziemy –  jak zawsze – tworzyć, wymyślać, eksperymentować, trochę czytać, wychodzić na wycieczki i aktywnie spędzać czas na lodowisku. Prosimy osoby zainteresowane o JAK NAJSZYBSZE zapisywanie dzieci na konkretne dni zajęć – chcielibyśmy jak najwcześniej wiedzieć, które dni feriowe cieszą się zainteresowaniem, a na które – być może – nie będzie chętnych i księgarnia zostanie wówczas zamknięta. Zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17. Szczegółowy plan na poszczególne dni – niebawem.
OPŁATY: Zajęcia dla dzieci w wieku 6-ok. 12 lat. Trwają w godz. 10-16, w cenie 90 zł za dzień są napoje i drugie śniadanie. Dodatkowo, można zapisać dziecko na płatną badetową świetlicę w godz. 9-10 lub 16-18, w cenie 15 zł za godzinę. Można zamówić u nas obiad dla dziecka w cenie 20 zł. Do 15.12 przedsprzedaż z rabatem – cena za zajęcia w godz. 10-16: 80 zł.

12.01.2020 – 28 FINAŁ WOŚP W BADECIE
12 stycznia 2020 r., w niedzielę świętować będziemy finał zbiórki na rzecz WOŚP. Już po raz czwarty księgarnia Badet będzie grała razem z Wielką Orkiestrą. W tym roku będziemy zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Zapraszamy na warsztaty dla dzieci z udziałem fantastycznych gości, wstęp: dowolny datek do puszki. Będzie się działo! Szczegóły wkrótce. Sztabowa Puszka Stacjonarna będzie dostępna w Badecie od poniedziałku 16 grudnia do 12 stycznia 2020 r.

ZAJĘCIA CYKLICZNE

PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ – URODZINY TEMATYCZNE
W dni powszednie popołudniami i przez całe weekendy organizujemy w Badecie nietypowe przyjęcia urodzinowe, pełne zabaw inspirowanych książkami czy filmami. Polecamy nowe tematy: urodziny sensoryczne dla malców 2-4 lata, ze świnką Peppą albo strażackie! Szczegóły, rezerwacje terminów: urodziny@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

PONIEDZIAŁKI, ŚRODY, PIĄTKI – KLUB MALUCHA
W każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 10-12 zapraszamy na zajęcia dla dzieci od ok. 2 do 4 lat. Przygotowujemy podczas nich malców do przedszkola, uczymy samodzielności, zabaw w grupie, zasad współżycia z rówieśnikami. Czytamy książeczki, malujemy, wyklejamy, śpiewamy, gimnastykujemy się i bawimy. Wstęp: pierwsze zajęcia dla dziecka – 20 zł, 35 zł za jednorazowe zajęcia, 120 zł za karnet na cztery kolejne wejścia, zapisy. Pierwsze zajęcia po wakacyjnej przerwie: 9 września.

PONIEDZIAŁKI, WTORKI – ZABAWY Z MINECRAFTEM
***
grupa początkująca, 6-9 lat
Co poniedziałek w godz. 17-18.30 zapraszamy na warsztaty komputerowe z Minecraftem. Na zajęciach, w ramach gry w Minecrafta pojawią się elementy programowania, które wprowadzą dzieci w podstawy kodowania. Zaprogramujemy przy tym robota mogącego wykonywać różne zadania.  Zagramy w minecraftowe misje z wplecionymi zagadnieniami z matematyki, przez chemię, biologię, fizykę, aż po astronomię i nowoczesną informatykę.
*** grupa zaawansowana, 9-12 lat
Co poniedziałek w godz. 18.30-20 zapraszamy na naukę podstaw programowania w przyjemny i przyjazny dla dzieci sposób. Uczestnicy przy użyciu robota programistycznego, będą wykonywać zadania w świecie Minecrafta, rozwijając umiejętność kodowania graficznego. Rozwiążą zagadki logiczne i wezmą udział w różnych konkurencjach programistycznych. Każda lekcja będzie osadzona w innej tematyce, związanej z programowaniem.

WTORKI PROGRAMOWANIE W PYTHONIE, od 10 do 13 lat
Co wtorek w  godz. 18.30-20 uczymy dzieci podstaw programowania w języku Python, podczas praktycznych warsztatów komputerowych. Zajęcia połączą  programowanie tekstowe w popularnym języku Python oraz gry strategiczno-ekonomiczne. Oprócz podstawowego Pythona w najnowszej wersji, będziemy korzystać z PyCharm oraz CodeCombat, co ułatwi i umili naukę kodowania. Każdą lekcje zaczniemy od partyjki w StarCraft2, który jest najbardziej skomplikowaną grą eSportową. Rozgrywka polega na osiągnięciu przewagi ekonomicznej nad przeciwnikiem oraz zastosowaniu strategii, która pozwoli go pokonać. Partyjka trwa od 10 do 30 minut i ma za zadanie pobudzić uczniów do szybkiego myślenia, zarazić pasją do gier strategiczno-ekonomicznych oraz pozytywnie nastawić do końca zajęć. Resztę lekcji przeznaczymy na kodowanie w Pythonie, ale nauczymy się też innych narzędzi, których znajomość może być przydatna przy tworzeniu gier i aplikacji. Zajęcia prowadzone przez doświadczonego instruktora. Karnety kosztują 60 zł x liczba dni zajęciowych w miesiącu. Sprzęt komputerowy jest zapewniony przez organizatora. Nie prowadzimy zapisów na te zajęcia, gwarancją miejsca jest jak najwcześniejsza przedpłata za karnet na dany miesiąc. Liczba miejsc ograniczona – w warsztatach może wziąć udział jedynie 8. osób. Niestety, nie ma możliwości zwrotu należności za niewykorzystaną część/ całość karnetu lub odebranie zajęć w innym terminie.

ŚRODY – POPOŁUDNIA LITERACKIE 2+
Co środę, o godz. 17.30 zapraszamy dzieci 2+, wraz z opiekunami, na popołudnia literacko-artystyczne z ich ukochanymi bohaterami literackimi czy filmowymi. Zawsze  czytamy na nich książkę i prowadzimy wokół niej rozmaite działania artystyczne. Zajęcia dla dzieci 2-5 lat. Pracujemy odczas nich w parach: dorosły opiekun + dziecko. Wstęp: 11 punktów z badetowej karty stałego klienta lub 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł – w dniu zajęć. Dorośli gratis. Informacje: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.
4.12 – ZIMA W DOLINIE MUMINKÓW
Przywitamy zimę razem z Muminkami. Zrobimy wielką śnieżycę, pomalujemy włóczykijowe kapelusze. Zbudujemy cukrowe, białe domki, które oświetlą nam wieczorną szarugę, by przygotować się na zimę, krótkie dni i chłodne wieczory. Nie zabraknie też pachnących cynamonem i goździkami, muminkowych ozdób z masy solnej na choinkę.
11.12 – TE STRASZNE ROBALE
Aby przełamać obawy przed pająkami, małymi mrówkami i niegroźnymi maleńkimi stworami poznamy ich życie od podszewki. Zbudujemy w ziemi korytarze dla żelkowych robaczków, utkamy pajęczynę dla niegroźnego pająka i dowiemy się, co nam mówią kropki u biedronek.  A na koniec spróbujemy razem obejść księgarnię dookoła niczym wielka stonoga.
18.12
MALI POMOCNICY MIKOŁAJA
Przedświąteczne spotkanie dla małych elfów, którzy chcą pomóc Mikołajowi przygotować się do świąt. Poczytamy najnowsze książki gwiazdkowe, m.in. „Milion miliardów Świętych Mikołajów”
i „Pomocników Mikołaja”. Zrobimy szyszkowe choinki na świąteczny stół, pomarańczowe jeże o zapachu goździków. Odwiedzimy fabrykę Mikołaja, do której dojedziemy saniami reniferów, dzwoniąc dzwonkami  – tak, aby wszyscy usłyszeli, że jedziemy i święta tuż, tuż.
8.01
W KRAINIE JEDNOROŻCÓW
Zapraszamy do magicznej krainy jednorożców. Zrobimy sobie oczywiście prawdziwe rogi I wyczarujemy kolorową tęczę. weźmiemy udział w wyścigu jednorożców i pokonamy tor przeszkód, wszak jednorożce są zwinne i szybkie. Nie zabraknie oczywiście brokatu i czarodziejskiego pyłu.
15.01 EKOMALUCHY Z KICIĄ KOCIĄ
Kicia Kocia wie sporo o śmieciach i chętnie nauczy nas segregowania. Dowiemy się, co wrzucamy do jakich koszy i dlaczego to jest ważne dla naszej planety. A razem z książką „Uratuj ziemię” damy niepotrzebnym przedmiotom drugie życie, tworząc instrumenty muzyczne, na których będzie można zagrać w kociej orkiestrze. Aby w środku zimy poczuć się lepiej, zasadzimy mały domowy ogródek, który później będzie można zjeść.

CZWARTKI – GORDONKI
Co czwartek o godz. 10 zapraszamy na zajęcia muzyczno-rytmiczne dla dzieci 0-3 lata, wraz z opiekunami, prowadzone zgodnie z teorią E. Gordona. Spotkania te  rozwijają wrażliwość muzyczną i koordynację ruchową dzieci. Stymulują aparat słuchu, mowy i pamięć rytmiczną. Na zajęciach głównie śpiewamy w skalach modalnych i diatonicznych w różnych tonacjach oraz podziałach rytmicznych. Wykorzystujemy najprostsze melodie i rytmiczanki. Pojawiają się też proste instrumenty perkusyjne i kolorowe akcesoria. Wstęp: 30 zł jednorazowo, 25 zł – w karnecie na 4 kolejne zajęcia. Zapisy.

CZWARTKI – ARYTEMTYKA MENTALNA
Co czwartek o godz. 15 zapraszamy na zajęcia z arytmetyki mentalnej. To unikatowy program rozwoju zdolności umysłowych i twórczego potencjału za pomocą obliczeń na liczydle Soroban, dla dzieci w wieku 5-16 lat. Zajęcia rozwijają obie półkule mózgowe. Dzięki nim można zwiększyć postępy w nauce, poprawić pilność i wytrwałość ucznia, szybciej przyswajać języki obce. Informacje i zapisy: tel. 533208504, www.amakids.pl.

SOBOTY – GRA RPG
W co drugą sobotę o godz. 17.30 zapraszamy na grę RPG. Mistrz Gry zapewnia karty postaci, kości do gry oraz niezwykłą opowieść, a Ty będziesz jej częścią! Zaczynamy nowy rozdział fantastycznej przygody, rozgrywającej się w magicznym świecie Alend. Na czekają jeszcze większe wyzwania, jeszcze groźniejsze potwory i jeszcze wspanialsze skarby do zdobycia. Czy drużyna zdoła dosiąść smoka? Czy powstrzyma strasznego Demogorgona i inne czyhające w dzikich ostępach potwory? Przyjdź i przekonaj się na własne oczy. Wstęp w karnecie na 4 kolejne zajęcia: 100 zł, jednorazowe wejście: 30 zł. Czas trwania: 1,5 godziny. Zajęcia dla dzieci od ok 9 do 14 lat. Konieczne zapisy. Pierwsze zajęcia po wakacjach: 7 września.

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU –  ANGIELSKI DLA DZIECI
Oferta Szkoły Języka Angielskiego Hello World obejmuje: angielski dla malucha 2-4 lata, kursy dla przedszkolaków (dzieci 5-6 lat), kursy dla 7-latków, kursy dla dzieci w wieku szkolnym, 8-14 lat, kursy przygotowujące do egzaminów (8-klasisty, matura). Szczegóły, zapisy: +48 609 264 627, biuro@helloworld.edu.pl

 

ZAPISY I INFORMACJE:
kluboksięgarnia Badet, ul. Lentza 35a, Wilanów, tel. 22 499-37-17, badet@badet.pl, www.BADET.pl.

ZWROTY BILETÓW
W przypadku karnetów: jeśli będą Państwo planować nieobecność dziecka, trzeba nas powiadomić na co najmniej jeden dzień przed zajęciami – przekładamy wówczas opłatę na kolejne zajęcia.  W przypadku nieobecności dziecka na zajęciach weekendowych bilety zakupione w przedsprzedaży można wyjątkowo zwrócić (i uzyskać zwrot wpłaty) najpóźniej do piątku poprzedzającego weekendowe zajęcia, do godz. 16. Więcej informacji: tel. 22 499-37-17.

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi