Kalendarium imprez Badeta

zapowiedzi jednorazowych i cyklicznych zajęć w Badecie
Z uwagi na epidemię koronawirusa odwołujemy wszystkie zajęcia w Badecie do 11 kwietnia. Karnety zachowują oczywiście ważność na okres, gdy wznowimy zajęcia. Bardzo nam przykro, ale bezpieczeństwo dzieci oraz powstrzymanie epidemii są najważniejsze.

 

ZAJĘCIA CYKLICZNE

PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ – URODZINY TEMATYCZNE
W dni powszednie popołudniami i przez całe weekendy organizujemy w Badecie nietypowe przyjęcia urodzinowe, pełne zabaw inspirowanych książkami czy filmami. Polecamy nowe tematy: urodziny sensoryczne dla malców 2-4 lata, ze świnką Peppą albo strażackie! Szczegóły, rezerwacje terminów: urodziny@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

PONIEDZIAŁKI, ŚRODY, PIĄTKI – KLUB MALUCHA
W każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 10-12 zapraszamy na zajęcia dla dzieci od ok. 2 do 4 lat. Przygotowujemy podczas nich malców do przedszkola, uczymy samodzielności, zabaw w grupie, zasad współżycia z rówieśnikami. Czytamy książeczki, malujemy, wyklejamy, śpiewamy, gimnastykujemy się i bawimy. Wstęp: pierwsze zajęcia dla dziecka – 20 zł, 35 zł za jednorazowe zajęcia, 120 zł za karnet na cztery kolejne wejścia, zapisy. Pierwsze zajęcia po wakacyjnej przerwie: 9 września.
WTORKI – SENSO DANCE
We wtorki o godz 10  zapraszamy dzieci 1,5-2,5 roku  na zajęcia z cyklu Senso dance. To spotkania taneczno-rytmiczne z elementami integracji sensorycznej. Poprowadzi je doświadczona instruktorka tańca Anna Mantorska. W ramach zajęć dzieci poćwiczą poczucie rytmu i koordynację ruchową, poznają wiele wyliczanek i rymowanek. Działania  te będą przeplatane prostymi zabawami manualnymi. Na koniec zajęć będzie też czas na wyciszenie. Wstęp: 30 zł za jednorazowe wejście, 100 zł – karnet na 4 kolejne zajęcia. Zapisy. Tylko 15 miejsc w każdej z grup.

PONIEDZIAŁKI, WTORKI – ZABAWY Z MINECRAFTEM
***
grupa początkująca, 6-9 lat
Co poniedziałek w godz. 17-18.30 zapraszamy na warsztaty komputerowe z Minecraftem. Na zajęciach, w ramach gry w Minecrafta pojawią się elementy programowania, które wprowadzą dzieci w podstawy kodowania. Zaprogramujemy przy tym robota mogącego wykonywać różne zadania.  Zagramy w minecraftowe misje z wplecionymi zagadnieniami z matematyki, przez chemię, biologię, fizykę, aż po astronomię i nowoczesną informatykę.
*** grupa zaawansowana, 9-12 lat
Co poniedziałek w godz. 18.30-20 zapraszamy na naukę podstaw programowania w przyjemny i przyjazny dla dzieci sposób. Uczestnicy przy użyciu robota programistycznego, będą wykonywać zadania w świecie Minecrafta, rozwijając umiejętność kodowania graficznego. Rozwiążą zagadki logiczne i wezmą udział w różnych konkurencjach programistycznych. Każda lekcja będzie osadzona w innej tematyce, związanej z programowaniem.

WTORKI PROGRAMOWANIE W PYTHONIE, od 10 do 13 lat
Co wtorek w  godz. 18.30-20 uczymy dzieci podstaw programowania w języku Python, podczas praktycznych warsztatów komputerowych. Zajęcia połączą  programowanie tekstowe w popularnym języku Python oraz gry strategiczno-ekonomiczne. Oprócz podstawowego Pythona w najnowszej wersji, będziemy korzystać z PyCharm oraz CodeCombat, co ułatwi i umili naukę kodowania. Każdą lekcje zaczniemy od partyjki w StarCraft2, który jest najbardziej skomplikowaną grą eSportową. Rozgrywka polega na osiągnięciu przewagi ekonomicznej nad przeciwnikiem oraz zastosowaniu strategii, która pozwoli go pokonać. Partyjka trwa od 10 do 30 minut i ma za zadanie pobudzić uczniów do szybkiego myślenia, zarazić pasją do gier strategiczno-ekonomicznych oraz pozytywnie nastawić do końca zajęć. Resztę lekcji przeznaczymy na kodowanie w Pythonie, ale nauczymy się też innych narzędzi, których znajomość może być przydatna przy tworzeniu gier i aplikacji. Zajęcia prowadzone przez doświadczonego instruktora. Karnety kosztują 60 zł x liczba dni zajęciowych w miesiącu. Sprzęt komputerowy jest zapewniony przez organizatora. Nie prowadzimy zapisów na te zajęcia, gwarancją miejsca jest jak najwcześniejsza przedpłata za karnet na dany miesiąc. Liczba miejsc ograniczona – w warsztatach może wziąć udział jedynie 8. osób. Niestety, nie ma możliwości zwrotu należności za niewykorzystaną część/ całość karnetu lub odebranie zajęć w innym terminie.

WTORKI – PODWIECZORKI LITERACKIE, 2-5 LAT
Od 7 kwietnia, co wtorek od godz. 17 zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy z książkami. Będziemy czytać najciekawsze nowości z naszych półek, a przeczytane książki staną się inspiracją do zabaw, twórczej pracy i eksperymentów. Będziemy malować, lepić, budować, pokonywać tory przeszkód, ćwiczyć małą i dużą motorykę i angażować wszystkie swoje zmysły. Zapraszamy dzieci od 2 do 5 lat, wstęp 10 zł, zapisy. Zajęcia w ramach projektu: „Popołudnia literackie”, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Prowadzenie: ukochana przez dzieci pani Kama. Na kolejnych zajęciach: akademia Kici Koci, piknik z Basią, marzenia kruka.
??? – GRUFFALOWA CÓRKA
Poznamy ciekawską córeczkę potwora Gruffalo i sprytną małą myszkę, która potrafi przechytrzyć silniejszych od siebie. Zrobimy własne potwory-kukiełki wyposażone w rogi, kły, kolczaste ogony i będziemy bawić się w teatr cieni. Przemierzymy leśną ścieżkę sensoryczną, zanurzymy stopy w lodowatym strumyku i zamienimy się w leśne zwierzęta, słuchając odgłosów puszczy.
14 kwietnia – AKADEMIA KICI KOCI
Przeczytamy książkę z nowej serii Anity Głowińskiej z Kicią Kocią w roli głównej: „Akademia Kici Koci. Pojazdy”, rozpoznamy różne pojazdy i nazwiemy rozmaite sposoby podróżowania. Zaprojektujemy wehikuły naszych marzeń, użyjemy samochodów-zabawek do namalowania abstrakcyjnych obrazów i wystartujemy rakietą w kosmos.
21 kwietnia – PIKNIK Z BASIĄ
Razem z bohaterką nowej książki Zofii Staneckiej wybierzemy się na piknik. Przygotujemy owocowy poczęstunek, namalujemy wymarzoną, piknikową pogodę i popuszczamy bańki mydlane.
28 kwietnia – MARZENIA KRUKA
Poznamy historię kruczoczarnego Rocha i fantastycznie kolorowej Loli, przyjrzymy się różnym gatunkom ptaków i posłuchamy ich odgłosów. Ozdobimy skrzydła piórami w swoich ulubionych kolorach i spróbujemy oderwać się od ziemi.

ŚRODY – POPOŁUDNIÓWKI LITERACKIE, 6-10 lat
Co środę o godz. 17.30 zapraszamy na inspirujące spotkania z książkami. Będziemy tworzyć, rozwijać umiejętności logicznego myślenia i pracy w grupie, rozwiązywać zagadki, eksperymentować, poznawać swoje mocne i słabsze strony oraz łączyć różne dziedziny nauki w twórczej zabawie. Zapraszamy dzieci od 6 do 10 lat, wstęp 10 zł, zapisy. Zajęcia są organizowane w ramach projektu „Popołudnia literackie”, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
???.04 CZARY Z POTTEREM NA PRIMA APRILIS
Na lekcji zaklęć i uroków pod nieobecność profesora Flitwicka będą działy się niepokojące rzeczy. Poćwiczymy zaklęcia: Aperacjum (uwalniające niewidzialny tusz), Lumos (tworzące światło), Obscuro (zasłaniające opaską oczy przeciwnika) Wymyślimy też własne zaklęcia, które zaskoczą nawet najlepszego ucznia Szkoły Magii. Podczas lekcji eliksirów przygotujemy małe buteleczki na mikstury, a potem poćwiczymy przyrządzanie Eliksiru Wielosokowego i Felix Felicis.  W trakcie egzaminu każdy młody czarodziej stanie przed próbą zrobienia eliksiru rozśmieszającego.
???.04 – PARKI NARODOWE ŚWIATA
Razem z książką Daniela i Aleksandry Mizielińskich poznamy najniezwyklejsze parki narodowe, od Yellowstone przez Grenlandię aż po indonezyjski park narodowy Komodo. Zrobimy makiety wymarzonego parku, posadzimy coś zielonego do pielęgnowania w domu i nauczymy się rozpoznawać zioła po smaku i zapachu. Mimo wiosny zbudujemy też wędrujący lodowiec, który bardzo lubi podróżować.
15.04  – DZIECI POMPONA
Pyskate dzieci smoka Pompona zabiorą nas na wyprawę w dalekie Karpaty, gdzie podobno widziano inne  gady. Ale żeby znaleźć smoka w Bukareszcie trzeba będzie posłużyć się mapą, kompasem, odczytać  różne znaki w terenie i nie zgubić się podczas małych ale wcale niełatwych podchodów.
CZWARTKI – GORDONKI
Co czwartek o godz. 10 zapraszamy na zajęcia muzyczno-rytmiczne dla dzieci 0-3 lata, wraz z opiekunami, prowadzone zgodnie z teorią E. Gordona. Spotkania te  rozwijają wrażliwość muzyczną i koordynację ruchową dzieci. Stymulują aparat słuchu, mowy i pamięć rytmiczną. Na zajęciach głównie śpiewamy w skalach modalnych i diatonicznych w różnych tonacjach oraz podziałach rytmicznych. Wykorzystujemy najprostsze melodie i rytmiczanki. Pojawiają się też proste instrumenty perkusyjne i kolorowe akcesoria. Wstęp: 30 zł jednorazowo, 25 zł – w karnecie na 4 kolejne zajęcia. Zapisy.

CZWARTKI – ARYTEMTYKA MENTALNA
Co czwartek o godz. 15 zapraszamy na zajęcia z arytmetyki mentalnej. To unikatowy program rozwoju zdolności umysłowych i twórczego potencjału za pomocą obliczeń na liczydle Soroban, dla dzieci w wieku 5-16 lat. Zajęcia rozwijają obie półkule mózgowe. Dzięki nim można zwiększyć postępy w nauce, poprawić pilność i wytrwałość ucznia, szybciej przyswajać języki obce. Informacje i zapisy: tel. 533208504, www.amakids.pl.

SOBOTY – GRA RPG
W co drugą sobotę o godz. 17.30 zapraszamy na grę RPG. Mistrz Gry zapewnia karty postaci, kości do gry oraz niezwykłą opowieść, a Ty będziesz jej częścią! Zaczynamy nowy rozdział fantastycznej przygody, rozgrywającej się w magicznym świecie Alend. Na czekają jeszcze większe wyzwania, jeszcze groźniejsze potwory i jeszcze wspanialsze skarby do zdobycia. Czy drużyna zdoła dosiąść smoka? Czy powstrzyma strasznego Demogorgona i inne czyhające w dzikich ostępach potwory? Przyjdź i przekonaj się na własne oczy. Wstęp w karnecie na 4 kolejne zajęcia: 100 zł, jednorazowe wejście: 30 zł. Czas trwania: 1,5 godziny. Zajęcia dla dzieci od ok 9 do 14 lat. Konieczne zapisy.

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU –  ANGIELSKI DLA DZIECI
Oferta Szkoły Języka Angielskiego Hello World obejmuje: angielski dla malucha 2-4 lata, kursy dla przedszkolaków (dzieci 5-6 lat), kursy dla 7-latków, kursy dla dzieci w wieku szkolnym, 8-14 lat, kursy przygotowujące do egzaminów (8-klasisty, matura). Szczegóły, zapisy: +48 609 264 627, biuro@helloworld.edu.pl

ZAPISY I INFORMACJE:

kluboksięgarnia Badet, ul. Lentza 35a, Wilanów, tel. 22 499-37-17, badet@badet.pl, www.BADET.pl.

ZWROTY BILETÓW
W przypadku karnetów: jeśli będą Państwo planować nieobecność dziecka, trzeba nas powiadomić na co najmniej jeden dzień przed zajęciami – przekładamy wówczas opłatę na kolejne zajęcia.  W przypadku nieobecności dziecka na zajęciach weekendowych bilety zakupione w przedsprzedaży można wyjątkowo zwrócić (i uzyskać zwrot wpłaty) najpóźniej do piątku poprzedzającego weekendowe zajęcia, do godz. 16. Więcej informacji: tel. 22 499-37-17.

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi