Kalendarium imprez Badeta

Zapowiedzi zajęć w Badecie, ul. Lentza 35a

Do 30.08 – SLOW LATO Z BADETEM 2019
Do 30 sierpnia zapraszamy dzieci na pozytywne i twórcze zajęcia wakacyjne w Badecie. Wcielimy w życie zasady „slow life”: odkleimy nosy od komórek,  zadbamy o relacje z kolegami, zbliżymy się do natury, będziemy zdrowiej jadać. Sami przygotujemy drugie śniadania pełne witamin, posadzimy zioła, poznamy różne kultury, odkryjemy swoje talenty. Będziemy zwiedzać, wypoczywać na łonie przyrody. Zwykle w poniedziałki odwiedzimy parki, we wtorki – inne obiekty, środy – basen, czwartek – muzeum, piątki – rolkowisko. Zajęcia dla dzieci od skończonych 6 do 12 lat. Prowadzimy je w godzinach 10-16, z możliwością skorzystania ze świetlicy w godz. 9-10 i 16-17 (świetlica jest dodatkowo płatna, 10 zł za godzinę).  Wstęp: 80 zł za jeden dzień, w godz. 10–16. 5% rabatu przy zakupie 5 i więcej biletów. Promocje cenowe NIE łączą się.  W cenie zajęć zapewniamy napoje na cały dzień oraz drugie śniadanie. Można u nas zamówić jednodaniowy obiad za 15 zł. Aby zarezerwować pobyt dziecka na zajęciach, można zapisać je na listę uczestników. Jednak, by zarezerwować miejsce dla dziecka na 3 dni lub więcej prosimy o wpłatę zadatku w wysokości 50 zł. Zwrot zadatku możliwy tylko przy zgłoszeniu rezygnacji z uczestnictwa zajęciach na nie mniej niż 6 dni przed ich rozpoczęciem. Można przełożyć rezerwację na inny termin, w miarę wolnych terminów. Liczba miejsc ograniczona.

V-XII 2019 – SPOZA KANONU: WARSZTATY DLA GRUP
Zapraszamy grupy zorganizowane na zajęcia do księgarni Badet, z udziałem znanych pisarzy i ilustratorów. Prowadzimy je w ramach cyklu „Spoza kanonu. Cykl warsztatów literackich dla grup szkolnych i przedszkolnych”, już przez kolejny rok szkolny. Spotkania łączymy z zajęciami plastycznymi i różnymi formami zabaw inspirowanymi treścią książek. Z tymi artystami można się umawiać na spotkania u nas: Dorota Sumińska, Agnieszka Frączek, Lin Halberg, Mikołaj Golachowski, Łukasz Wierzbicki, Elżbieta Wasiuczyńska, Bogusław Janiszewski, Lin Halberg, Daniel de Latour, Michał Rzecznik, Justyna Styszyńska, Joanna Olech, Szymon Drobniak, Maria Mroux Bulikowska, Renata Kijowska, Dominika Czerniak-Chojnacka, Ewa Solarz, Ola Woldańska-Płocińska, Małgorzata Karolina Piekarska. Ofertę spotkań wraz z cenami podajemy na naszej stronie. Informacje, rezerwacje: ksiegarnia@badet.pl.

6.10 – SZTUKA KSIĄŻKI Z ELŻBIETĄ WASIUCZYŃSKĄ
6 października, w niedzielę o godz. 11 zapraszamy na warsztaty ilustracji z Elżbietą Wasiuczyńską, pod nazwą „Między nami chochlikami”. Podpatrzymy warsztat znanej ilustratorki, obejrzymy oryginały jej ilustracji, m. in. do serii książek o Panu Kuleczce Wojciecha Widłaka oraz do książki Jarosława Miołajewskiego „Zoo”, której druk (wznowienie) zapowiada na jesień wydawnictwo Agora. Dzieciaki mogą liczyć również na sporą dawkę pracy twórczej. Zajęcia w ramach projektu „Sztuka książki. Cykl warsztatów artystycznych dla dzieci”, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zapraszamy dzieci od 4 lat, wstęp wolny, zapisy ruszą we wrześniu.

8-9.11 – O KONIACH Z LIN HALLBERG
W listopadzie, na specjalne zaproszenie Badeta odwiedzi Polskę Lin Hallberg, szwedzka autorka książek dla dzieci, instruktorka jazdy konnej i właścicielka hodowli kuców szetlandzkich. Spotka się ze swoimi małymi czytelnikami 8 listopada, w piątek (zajęcia dla grup) oraz 9 listopada, w sobotę o godz. 11. Książki tej autorki o przygodach Sigge wydaje w Polsce Mamania. Ich akcja rozgrywa się w stadninie, wśród uczniów szkółki jeździeckiej. Podczas spotkań porozmawiamy o koniach, jeździectwie, przyjaźni i literaturze. Poczytamy fragmenty książek po szwedzku i po polsku, z pomocą tłumaczki. Urządzimy zawody w skokach przez przeszkody. Wykonamy ozdobne podkowy na szczęście. W piątek zapraszamy grupy zorganizowane (koszt: 500 zł). Na piątkowe spotkanie już można zgłaszać grupy. Zajęcia w ramach serii: „Spoza kanonu Cykl warsztatów literackich  dla grup szkolnych i przedszkolnych: kontynuacja projektu z 2018 roku”, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Cykl pod patronatem medialnym portalu Czas Dzieci. W jego ramach zapraszamy grupy zorganizowane na edukacyjne zajęcia literackie do księgarni Badet, z udziałem znanych pisarzy i ilustratorów. W sobotę zorganizujemy spotkanie otwarte, z wolnym wstępem. Zapisy na nie rozpoczniemy we wrześniu. Zajęcia otwarte organizujemy w ramach projektu „Sztuka książki. Cykl warsztatów artystycznych dla dzieci”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  Cykl pod patronatem medialnym portalu Czas Dzieci.

ZAJĘCIA CYKLICZNE

PONIEDZIAŁKI, ŚRODY,  PIĄTKI – od 18.06 PRZERWA WAKACYJNA, wracamy we wrześniu!
W każdy poniedziałek, środę, czwartek i piątek w godz. 10-12 zapraszamy na zajęcia dla dzieci od ok. 2 do 4 lat. Przygotowujemy podczas nich malców do przedszkola, uczymy samodzielności, zabaw w grupie, zasad współżycia z rówieśnikami. Czytamy książeczki, malujemy, wyklejamy, śpiewamy, gimnastykujemy się i bawimy. Wstęp: pierwsze zajęcia dla dziecka – 20 zł, 35 zł za jednorazowe zajęcia, 120 zł za karnet na cztery kolejne wejścia, zapisy.

WTORKI – POPOŁUDNIA LITERACKIE 2+, od 19.06 przerwa wakacyjna, wracamy we wrześniu!
Co wtorek o godz. 17.30 zapraszamy dzieci 2+, wraz z opiekunami, na popołudnia literacko-artystyczne z ich ukochanymi bohaterami literackimi czy filmowymi. Zawsze będziemy czytać książkę i prowadzić wokół niej rozmaite działania artystyczne. Zajęcia dla dzieci od ukończonych 2 lat. Podczas zajęć pracujemy w parach: dorosły opiekun + dziecko. Wstęp: 11 punktów z badetowej karty stałego klienta lub 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł – na dwa dni przed imprezą. Dorośli gratis. Informacje: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

SOBOTY – POKONAJ ORKA, ZDOBĄDŹ SMOKA! GRA RPG, przerwa wakacyjna
W co drugą sobotę o godz. 17.30 zapraszamy na grę RPG. Wyruszymy na epicką wyprawę, stając ramię w ramię z rycerzami i magami przeciwko orkom czy trollom. A może nawet dosiądziemy smoków? Pokonamy przeciwności stawiane przed nami przez fantastyczny świat Alend. Razem zdobędziemy magiczne skarby i stworzymy nasze własne królestwo, o którego losach zadecydują gracze!  Mechanika gry wykorzystuje elementy znane ze Świata Mroku, realia są zbliżone do Dungeons&Dragons. Mistrz Gry zapewnia karty postaci, kości do gry oraz niezwykłą opowieść, a Ty będziesz jej częścią! Wstęp w karnecie na 4 kolejne zajęcia: 100 zł, jednorazowe wejście: 30 zł. Czas trwania: 1,5 godziny. Zajęcia dla dzieci od ok 9 do 14 lat. Konieczne zapisy. ZAPISY I INFORMACJE:
kluboksięgarnia Badet, ul. Lentza 35a, Wilanów, tel. 22 499-37-17, badet@badet.pl, www.BADET.pl.

ZWROTY BILETÓW
W przypadku karnetów: jeśli będą Państwo planować nieobecność dziecka, trzeba nas powiadomić na co najmniej jeden dzień przed zajęciami – przekładamy wówczas opłatę na kolejne zajęcia.  W przypadku nieobecności dziecka na zajęciach weekendowych bilety zakupione w przedsprzedaży można wyjątkowo zwrócić (i uzyskać zwrot wpłaty) najpóźniej do piątku poprzedzającego weekendowe zajęcia, do godz. 16. Więcej informacji: tel. 22 499-37-17.

 

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi