Kalendarium imprez Badeta

Zapowiedzi zajęć w Badecie, ul. Lentza 35a

 KALENDARIUM IMPREZ

IV-XII 2019 – SPOZA KANONU: WARSZTATY DLA GRUP
Zapraszamy grupy zorganizowane na zajęcia do księgarni Badet, z udziałem znanych pisarzy i ilustratorów. Prowadzimy je w ramach cyklu „Spoza kanonu. Cykl warsztatów literackich dla grup szkolnych i przedszkolnych”, już przez kolejny rok szkolny. Spotkania łączymy z zajęciami plastycznymi i różnymi formami zabaw inspirowanymi treścią książek. Ruszamy w kwietniu, zajęcia prowadzimy aż do grudnia, w dni powszednie. Ofertę spotkań wraz z cenami podajemy na naszej stronie. Informacje, rezerwacje: ksiegarniabadet@gmail.com.

8-19.04 BADETOWY UNIWERSYTET
Od 8 kwietnia wiele szkół nie pracuje z powodu egzaminów gimnazjalistów i ósmoklasistów. To jednak nie powód, żeby dzieci siedziały w domu i się nie uczyły!  Zapraszamy do badetowego uniwersytetu, na całodzienne zajęcia edukacyjne. Codziennie zajmiemy się inną dziedziną wiedzy, od tych ciut retro, jak kaligrafia, zielarstwo i kartografia, przez klasyki takie jak prawo, nauki przyrodnicze, astronomia, po bardziej fantastyczne, jak opieka nad magicznymi stworzeniami czy obrona przed czarną magią. Oczywiście, zadbamy o to, żeby dzieci przy okazji dobrze się bawiły, w salach księgarni i podczas wycieczek terenowych. Nasz uniwersytet prowadzi wykłady i ćwiczenia praktyczne, także w terenie, w godz. 10-16, z możliwością skorzystania ze świetlicy w godz. 8-10 i 16-17. Zapraszamy dzieci od ok. 6 do 12 lat. Wstęp: 70 zł za 1 dzień w przedsprzedaży, czyli wykupiony do 5.04. Od 6.04: 80 zł za dzień. 5% rabatu przy zakupie 5 biletów za jednym razem. Zniżki (przedsprzedażowa i za 5 biletów) nie łączą się. W cenie zajęć zapewniamy napoje na cały dzień oraz drugie śniadanie. Można u nas zamówić jednodaniowy obiad za 15 zł.

11.04 – WIERNY JAK WATSON, MĄDRY JAK HOLMES
11 kwietnia, w czwartek o godz. 17.30, w ramach klubu młodych detektywów poznamy najsłynniejszego detektywa na świecie, Sherlocka Holmesa i jego lojalnego przyjaciela dr Johna Watsona. Zainspirowani klasyczną serią Conan Doyle’a oraz kultowym serialem BBC, zrobimy notesy detektywów do zbierania informacji. Potem zamaskujemy się tak, aby nikt nas nie rozpoznał  i przeprowadzimy śledztwo w księgarni. Czy uda się rozwiązać zagadkę? To zależy od tego, czy młodzi detektywi stawią się w komplecie. Zagadkowe czwartki to klub młodych detektywów dla dzieci w wieku 6+. Prosimy o niekupowanie biletów dla dzieci młodszych!
4-, 5-latki nie poradzą sobie z zagadkami i nie pobawią dobrze w grupie dzieci 7-, 8-, ale i 10-, i 11-letnich. Co tydzień: inna zagadka do rozwiązania, inny motyw przewodni i inne sposoby dochodzenia do prawdy. Wstęp: 15 zł w przedsprzedaży (do wtorku poprzedzającego zajęcia, do północy), 20 zł – na dwa dni przed zajęciami albo 11 punktów z karty stałego klienta. Aby zarezerwować miejsce, trzeba kupić bilet. Informacje: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

13.04 – PORANEK ZE ŚWINKĄ PEPPĄ, 2+
13.04, w sobotę o godz. 11 bohaterką  poranka literackiego dla dzieci 2+ będzie znana i lubiana świnka Peppa. Będziemy wydobywać z błotka różne skarby. Urządzimy świnkowy teatrzyk cieni. Poszukamy kluczy zagubionych przez tatę świnkę. A na koniec zrobimy razem jaskinię, idealną do zabawy w chowanego. Zajęcia dla dzieci od 2 lat, bez górnej granicy wieku. Wstęp: 11 punktów z badetowej karty stałego klienta lub 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł – na dwa dni przed imprezą. Zapisy.

14.04 – POLA NEGRI. SZTUKA KSIĄŻKI Z JUSTYNĄ STYSZYŃSKĄ
14 kwietnia, w niedzielę o godz. 11 zapraszamy na warsztaty z książką „Pola Negri” z serii „Idol” wydawnictwa Widnokrąg. Poprowadzi je Justyna Styszyńska, autorka ilustracji do książki, graficzka i nauczycielka. Podczas zajęć przeniesiemy się do czasów, w których po ulicach Warszawy, Berlina czy Nowego Jorku jeździły dorożki, a samochody były rzadkością. Na parkietach królował wówczas szalony taniec apasz, a w kinie do filmu przygrywał pianista. Posłuchamy historii o początkach kinematografii i karierze Poli Negri, a podczas warsztatów plastycznych wykonamy plakaty w stylu retro do jednego z filmów z gwiazdą niemego kina. Zajęcia  w ramach projektu „Sztuka książki. Cykl warsztatów artystycznych dla dzieci”, dofinansowywanego przez MKiDN. Zapraszamy dzieci od 6 lat, wstęp wolny, zapisy.

25.04  – LASSE I MAJA POTRZEBUJĄ POMOCY!
25 kwietnia, w czwartek o godz. 17.30, w ramach klubu młodych detektywów, tak jak w „Tajemnicy zamku” urządzimy sobie degustację czekolady, by przekonać się, na czym polega oszustwo złowrogiego hrabiego. Kto wygra? Podstępny złoczyńca czy gromada badetowych detektywów?  Zagadkowe czwartki to klub młodych detektywów dla dzieci w wieku 6+. Prosimy o niekupowanie biletów dla dzieci młodszych! 4-, 5-latki nie poradzą sobie z zagadkami i nie pobawią dobrze w grupie dzieci 7-, 8-, ale i 10-, i 11-letnich. Co tydzień: inna zagadka do rozwiązania, inny motyw przewodni i inne sposoby dochodzenia do prawdy. Wstęp: 15 zł w przedsprzedaży (do wtorku poprzedzającego zajęcia, do północy), 20 zł – na dwa dni przed zajęciami albo 11 punktów z karty stałego klienta. Aby zarezerwować miejsce, trzeba kupić bilet. Informacje: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

27.04 – ZABAWY Z PUCIEM, 2+
27.04, w sobotę o godz. 11 zapraszamy dzieci 2+ i rodziców do wspólnej zabawy dźwiękami, inspirowanej serią książek o Puciu. Poznamy najnowsze tomy z serii: „Co robi Pucio?” oraz „Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem”. Razem z bohaterem książeczek będziemy naśladować dźwięki znane z naszego najbliższego otoczenia, a także stroić miny, dmuchać, puszczać bańki i poznawać rozmaite zabawy wspierające rozwój mowy dziecka. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia pobawimy się także puciowymi puzzlami. A podczas warsztatów plastycznych wykonamy kukiełki, które jeszcze bardziej zachęcą dzieci do nauki mówienia. Zajęcia dla dzieci od lat 2, zapisy. Wstęp: 11 punktów zebranych na badetowej karcie stałego klienta lub bilet do czwartku, 4.04: 10 zł od dziecka, od piątku do dnia zajęć: 15 zł. Dorośli gratis.

28.04 – SKARPETKI POWRACAJĄ! SZTUKA KSIĄŻKI Z DANIELEM DE LATOUREM
28 kwietnia, w niedzielę o godz. 11, w ramach Warszawskiego Weekendu Księgarń Kameralnych 2019 r., zapraszamy na skarpetkowe warsztaty ilustratorskie z Danielem de Latourem. Pretekstem do zajęć będzie nowy tom przygód skarpetek: „Banda czarnej frotté. Skarpetki powracają!”, wydany przez Poradnię K. Razem z ilustratorem i skarpetkową bandą wyruszymy w daleką podróż okrętem, narysowanym wspólnie z naszym gościem. Stworzymy też skarpetkową szajkę i ułożymy ilustrowaną morską historię. Poznamy ulubione techniki i metody twórcze artysty, i zobaczymy, jak wygląda jego warsztat pracy. Obejrzymy oryginały ilustracji, które znalazły się w książce a może i takie, które z jakiegoś powodu się nie zmieściły. Zajęcia w ramach projektu „Sztuka książki. Cykl warsztatów artystycznych dla dzieci”, dofinansowanego przez MKiDN. Zapraszamy dzieci od 6 lat, wstęp wolny, zapisy.

9.05 – AKADEMIA NELLY RAPP
9 maja, w czwartek o godz. 17.30 w ramach członkowie klubu młodych detektywów wstąpią do upiornej akademii Nelly Rapp. W księgarni dzieją się dziwne rzeczy, znikają szklanki, nikną sztućce, psują się wszystkie sprzęty. Potrzebna będzie pomoc niezawodnych detektywów. Tym bardziej, że w grę wchodzą jakieś upiory….  Zagadkowe czwartki to spotkania dla dzieci w wieku 6+. Co tydzień: inna zagadka do rozwiązania, inny motyw przewodni i inne sposoby dochodzenia do prawdy. Wstęp: 15 zł w przedsprzedaży (do wtorku poprzedzającego zajęcia, do północy), 20 zł – na dwa dni przed zajęciami albo 11 punktów z karty stałego klienta.

6.10 – SZTUKA KSIĄŻKI Z ELŻBIETĄ WASIUCZYŃSKĄ
6 października, w niedzielę o godz. 11 zapraszamy na warsztaty ilustracji z Elżbietą Wasiuczyńską, pod nazwą „Między nami chochlikami”. Podpatrzymy warsztat znanej ilustratorki, obejrzymy oryginały jej ilustracji, m. in. do serii książek o Panu Kuleczce Wojciecha Widłaka oraz do książki Jarosława Miołajewskiego „Zoo”, której premiera zapowiedziana jest na jesień. Dzieciaki mogą liczyć również na sporą dawkę pracy twórczej. Zajęcia w ramach projektu „Sztuka książki. Cykl warsztatów artystycznych dla dzieci”, dofinansowanego przez MKiDN. Zapraszamy dzieci od 4 lat, wstęp wolny, zapisy.

 

ZAJĘCIA CYKLICZNE
PONIEDZIAŁKI – ZABAWY Z MINECRAFTEM
Co poniedziałek o godz. 17 i 18.30 zapraszamy wszystkich wielbicieli gry Minecraft w wieku 6-9 lat na cykl warsztatów komputerowych prowadzonych przez Akademię Młodego Hakera. Stworzymy minecraftowe miasto: zbudujemy domy, osiedla, drogi i system komunikacji. Będą wyprawy na bezludne wyspy, przygody z podbijaniem królewskich zamków, a nawet podróże w kosmos i odkrywanie sześciennych planet. Karnety kosztują 60 zł x liczba poniedziałków w miesiącu. Sprzęt komputerowy jest zapewniony przez organizatora. Nie prowadzimy zapisów na te zajęcia, gwarancją miejsca jest jak najwcześniejsza przedpłata za karnet na dany miesiąc.
PONIEDZIAŁKI, ŚRODY, CZWARTKI I PIĄTKI – KLUB MALUCHA

W każdy poniedziałek, środę, czwartek i piątek w godz. 10-12 zapraszamy na zajęcia dla dzieci od ok. 2 do 4 lat. Przygotowujemy podczas nich malców do przedszkola, uczymy samodzielności, zabaw w grupie, zasad współżycia z rówieśnikami. Czytamy książeczki, malujemy, wyklejamy, śpiewamy, gimnastykujemy się i bawimy. Wstęp: pierwsze zajęcia dla dziecka – 20 zł, 35 zł za jednorazowe zajęcia, 120 zł za karnet na cztery kolejne wejścia, zapisy. Czwartkowa grupa jeszcze nie ruszyła, zbieramy zapisy.

WTORKI – POPOŁUDNIA LITERACKIE 2+
Co wtorek o godz. 17.30 zapraszamy dzieci 2+, wraz z opiekunami, na popołudnia literacko-artystyczne z ich ukochanymi bohaterami literackimi czy filmowymi. Zawsze będziemy czytać książkę i prowadzić wokół niej rozmaite działania artystyczne. Zajęcia dla dzieci od 2 lat.  Wstęp: 11 punktów z badetowej karty stałego klienta lub 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł – na dwa dni przed imprezą. Dorośli gratis. Informacje: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.n Aby zarezerwować miejsce, trzeba wykupić bilet dla dziecka na zajęcia.
9.04 – KOLEJOWE POPOŁUDNIE
Spotkamy się z fascynującym światem pojazdów na szynach, z bohaterami serii „Tomek i przyjaciele” oraz „Stacyjkowo”. Zrobimy własny semafor, poznamy podstawowe zasady przechodzenia przez ulicę i stworzymy kolorowe, wesołe lokomotywy. Spróbujemy też rozpoznać różne dźwięki ulicy i pojazdów ratunkowych. 16.04  – POWITAJ ELMERA!
Przywitamy kolorowego słonia w kratkę, czyli kochanego przez dzieci Elmera, bohatera klasycznej serii książek, który obchodzi w tym roku 30 urodziny. Zrobimy sobie wielobarwne, balonowe trąby. Ozdobimy słonie tak, aby każdy był zupełnie inny. Rozwiążemy zwierzakowe zagadki i zamienimy naszą salę w kolorową dżunglę, w której jest miejsce dla wszystkich zwierząt.
23.04 –  GRAMY Z CIEKAWSKIM GEORGEM
Spotkamy się z ciekawską małpką Georgem, która – jak się okazuje – uwielbia muzykować i ma do tego talent. Założymy zespół muzyczny, w którym znajdzie się miejsce dla wszystkich instrumentów. Przetestujemy małpi węch, próbując odróżnić banany od pomarańczy, no i oczywiście będziemy grać! Na wszystkim, co się da. Na koniec urządzimy małpią gimnastykę: poskaczemy przez przeszkody i poturlamy się na wszystkie strony.
30.04
 – LECZYMY ZWIERZAKI Z MASZĄ I NIEDŹWIEDZIEM
Naszymi bohaterami będą Masza i miś z rosyjskiej kreskówki i serii książek „Masza i niedźwiedź”. Zamienimy się w małych weterynarzy i opatrzymy chore, pluszowe zwierzaki. Urządzimy szpital dla zwierząt  i osłuchamy naszych pacjentów. A gdy jak wszyscy wyzdrowieją – zrobimy bal w lesie. Można przynieść własne pluszaki, a jak ktoś zapomni to w księgarni mamy przytulanki. Wstęp: 11 punktów z badetowej karty stałego klienta lub 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł – na dwa dni przed imprezą.

SOBOTY – POKONAJ ORKA, ZDOBĄDŹ SMOKA! GRA RPG
W co drugą sobotę o godz. 17.30 zapraszamy na grę RPG. Wyruszymy na epicką wyprawę, stając ramię w ramię z rycerzami i magami przeciwko orkom czy trollom. A może nawet dosiądziemy smoków? Pokonamy przeciwności stawiane przed nami przez fantastyczny świat Alend. Razem zdobędziemy magiczne skarby i stworzymy nasze własne królestwo, o którego losach zadecydują gracze!  Mechanika gry wykorzystuje elementy znane ze Świata Mroku, realia są zbliżone do Dungeons&Dragons. Mistrz Gry zapewnia karty postaci, kości do gry oraz niezwykłą opowieść, a Ty będziesz jej częścią! Wstęp w karnecie na 4 kolejne zajęcia: 100 zł, jednorazowe wejście: 30 zł. Czas trwania: 1,5 godziny. Zajęcia dla dzieci od ok 9 do 14 lat. Konieczne zapisy. Kolejne zajęcia 13 i 27 kwietnia, tego dnia wyjątkowo o godz. 15.
ZAPISY I INFORMACJE:
kluboksięgarnia Badet, ul. Lentza 35a, Wilanów, tel. 22 499-37-17, badet@badet.pl, www.BADET.pl.

ZWROTY BILETÓW
W przypadku karnetów: jeśli będą Państwo planować nieobecność dziecka, trzeba nas powiadomić na co najmniej jeden dzień przed zajęciami – przekładamy wówczas opłatę na kolejne zajęcia. Nie dotyczy to warsztatów z Minecraftem, tu niestety nie ma przesuwania wpłat. W przypadku nieobecności dziecka na zajęciach weekendowych bilety zakupione w przedsprzedaży można wyjątkowo zwrócić (i uzyskać zwrot wpłaty) najpóźniej do piątku poprzedzającego weekendowe zajęcia, do godz. 16. Więcej informacji: tel. 22 499-37-17.

 

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi