Bez prądu. Lato z Badetem

Do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku, zapraszamy dzieci na Lato z Badetem w godz. 8-18. Zrezygnujemy z komputerów i telefonów na rzecz działań plastycznych w sali i w plenerze, czytania, gier, zabaw w stylu retro, pieszych wycieczek oraz sportu. Nie zabraknie zabaw plastycznych w sali i w plenerze, zabaw, pieszych wycieczek i jazdy na rolkach. Właścicieli rolek prosimy o zabranie sprzętu, kaski są obowiązkowe. Można też skorzystać z wypożyczalni na rolkowisku.

dsc07278 dsc07299

ZAJĘCIA DWUJĘZYCZNE PRZEZ DWA TYGODNIE
23-27 lipca i 27-31 sierpnia, prowadzimy Lato z Badetem jednocześnie po polsku i po angielsku, w ramach całodziennych zajęć. Będziemy uczyć się  angielskiego podczas gier, zabaw, warsztatów dramowych i codziennych konwersacji, spontanicznie i naturalnie.

bilet-2018Zajęcia dla dzieci od 6 lat w dni powszednie prowadzą animatorki Badeta oraz animator-edukator z firmy Hello World Nauka Języka Angielskiego, która na stałe prowadzi zajęcia edukacyjne z języka angielskiego w księgarni.

 

 

PEŁEN PROGRAM ZAJĘĆ
TYDZIEŃ Z HUMOREM
13.07, piątek – ŁOBUZIAKI: DZIEWCZYNY I CHŁOPAKI
Dzień niegrzeczności, ale pod kontrolą! Spotkamy się z Cwaniaczkiem, Pippi, Mikołajkiem i innymi niezbyt grzecznymi, ale  za to bardzo wesołymi bohaterami.  Zaplanujemy dzień na opak. Zamienimy się na chwilę w dorosłych, żeby potem szybko wrócić do znacznie ciekawszej roli dziecka i stworzymy świat. w którym dzieci wiedzą lepiej.

TYDZIEŃ Z DRESZCZYKIEM
16.07, poniedziałek – STRASZNE MIEJSCA
Poczujemy grozę błądzenia po omacku i sprawdzimy, czego boimy się najbardziej. Zaprojektujemy posępne, nawiedzone zamczyska i poczytamy fragmenty horrorów.
17.07,  wtorek – NA TROPIE PRZESTĘPCÓW

Założymy literackie biuro detektywistyczne i wytropimy wszystkich bohaterów-detektywów. Będziemy szukać motywów zbrodni, przesłuchiwać świadków i tworzyć portrety pamięciowe podejrzanych.
18.07, środa – ZOMBIE, DUCHY I POTWORY
Ucharakteryzujemy się i przebierzemy za zombie różnych profesji, zagramy w „Duuuszki” i uszyjemy potworne Przytulanki.
19.07, czwartek – CZARNE CHARAKTERY
Osądzimy najczarniejsze charaktery znane z literatury i poszukamy takich postaci, którym udało się zmienić. Przećwiczymy metody walki ze złymi czarownicami, w tym z Wiedźmami Roalda Dahla, Białą Czarownicą i Złą Czarownicą z Zachodu.
20.07, piątek – POKONAĆ STRACH
Znajdziemy sposoby na pokonanie swoich lęków i opanowanie stresu.

DWUJĘZYCZNY TYDZIEŃ ZE ZWIERZAKAMI
23.07, poniedziałek – GROŹNE? ZWIERZĘTA

Poznamy zwierzęta uznawane za najgroźniejsze w świecie przyrody i nauczymy się je opisywać po angielsku. Dowiemy się, jak bezpiecznie zakończyć spotkanie z wilkiem i niedźwiedziem. Wykonamy drapieżne maski.
24.07, wtorek – OWADY
Poznamy sekrety pożytecznych, a także tych najbardziej nielubianych owadów i nauczymy się ich angielskich nazw. Zrobimy sobie bajecznie kolorowe skrzydła i poczujemy się lekko jak motyle.
25.07,  środa – FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA
Dowiemy się, gdzie szukać jednorożców, smoków i innych magicznych stworzeń, stworzymy najdziwniejszego potwora-hybrydę i nazwiemy części jego ciała po angielsku.
26.07, czwartek – POD WODĄ
Zanurkujemy na dno oceanu w poszukiwaniu najpiękniejszych ryb, zrobimy ozdobne akwarium w słoiku i zaśpiewamy „Drunken Sailor”.
27.07 – GINĄCE GATUNKI
Poznamy najbardziej zagrożone gatunki zwierząt świata i dowiemy się, co robić, by je chronić.

TYDZIEŃ PODRÓŻY W CZASIE
30.07, poniedziałek – STAROŻYTNE CYWILIZACJE
Przyjrzymy się cywilizacji Mezopotamii, Egiptu i Grecji, spróbujemy swoich sił w pisaniu hieroglifów,  weźmiemy udział w konkurencjach olimpijskich i zbudujemy pałac-labirynt dla Minotaura.
31.07, wtorek – ŚREDNIOWIECZNE ZAMKI I KLASZTORY
Poznamy reguły życia na książęcym zamku i w klasztorze, założymy pracownię witrażu i przeprowadzimy oblężenie twierdzy.
1.08, środa – CZASY ODKRYWCÓW
Podążymy tropem Marco Polo, Kolumba, Vasco da Gamy i Magellana, stworzymy mapy nieodkrytych wysp i wymyślimy historie inspirowane egzotycznymi zapachami.
2.08, czwartek – WIEK PARY I ŻELAZA
Poznamy historię XIX-wiecznych wynalazków i zaprojektujemy własne. Przeprowadzimy aukcję dzieł sztuki.
3.08, piątek – 100 LAT TEMU
Przyjrzymy się czasom młodości naszych pradziadków i dziadków, zaprojektujemy kolekcję ubrań inspirowanych modą lat 20 i przypomnimy najlepsze przedwojenne zabawy.

TYDZIEŃ SZTUKI
6.08, poniedziałek – W PRACOWNI RZEŹBIARZA

Wypróbujemy różne materiały rzeźbiarskie, zrobimy odlewy gipsowe kompozycji z muszli. Poznamy najbardziej szalone projekty rzeźbiarskie współczesnych artystów.
7.08, wtorek – W MALARSKIM ATELIER
Spróbujemy kilku malarskich technik i wybierzemy najbardziej odpowiednią do namalowania abstrakcji ilustrującej emocje.
8.08, środa – ARCHITEKTONICZNE BIURO PROJEKTOWE
Zaprojektujemy swoje wymarzone domy i zrobimy makiety muzeów przyszłości.
9.08, czwartek – DESIGN
Stworzymy projekty mebli do dziecinnego pokoju i narysujemy sztućce inspirowane ulubionymi zwierzakami.
10.08, piątek – SZTUKA NOWOCZESNA
Przyjrzymy się skandalicznym, szalonym i zaskakującym dziełom nowoczesnych artystów. Wzorując się na przedstawicielach land artu użyjemy błota, kamieni, drewna i roślin do stworzenia dzieł sztuki.

TYDZIEŃ PODRÓŻY (NIE)MOŻLIWYCH
13.08, poniedziałek – AUTOSTOPEM PRZEZ GALAKTYKĘ
Odwiedzimy planety Układu Słonecznego, namalujemy obrazy odległych galaktyk. Zastanowimy się, jak mogą wyglądać przybysze z kosmosu.
14.08, wtorek – W GŁĄB LUDZKIEGO CIAŁA
Odkryjemy tajemnice mózgu, umieścimy serce i inne narządy w odpowiednim miejscu układanki i porozmawiamy o tym, jak dbamy o swoje ciało.
16.08, czwartek – PODRÓŻ DO PRZYSZŁOŚCI
Wykonamy makiety miast przyszłości i urządzimy pokaz futurystycznej mody.
17.08, piątek – NA DNO OCEANU
Sprawdzimy co pływa, co tonie i co to jest siła wyporu. Poszukamy skarbów zatopionych na dnie morza i przyjrzymy się morskim olbrzymom oraz mieszkańcom największych głębin.
TYDZIEŃ MAGII
20.08, poniedziałek – CZARODZIEJSKIE PRZEDMIOTY
Wypróbujemy działanie czapki-niewidki, urządzimy pracownię magicznych amuletów. Sporządzimy ranking najbardziej pożądanych czarodziejskich przedmiotów.
21.08, wtorek – MAGICZNE ZWIERZĘTA
Stworzymy bestiariusz naszych ulubionych fantastycznych zwierząt, stoczymy bitwę na zagadki ze sfinksem. Wykradniemy klejnoty z gniazda gryfa.                                                                                         
22.08, środa – SŁYNNI CZARODZIEJE
Poznamy najsłynniejszych czarodziejów i czarownice wszechczasów, posłuchamy baśni Barda Beedla, weźmiemy udział w pojedynku na zaklęcia i przyznamy sobie order Merlina.
23.08, czwartek – MAGICZNE ROŚLINY I SUBSTANCJE
Nauczymy się rozpoznawać pożyteczne zioła i przyrządzać z nich pyszne napoje. Popracujemy nad recepturą superrozciągliwych glutów i będziemy zbierać rośliny do zielnika.
24.08, piątek – W SZKOLE MAGII
Weźmiemy udział w lekcjach zaklęć, wróżbiarstwa i latania na miotłach oraz urządzimy pracownię magicznych różdżek

DWUJĘZYCZNY TYDZIEŃ EGZOTYCZNYCH PODRÓŻY
27.08, poniedziałek – CHINY
Poznamy najważniejsze z chińskich wynalazków i nazwiemy je po angielsku, stworzymy imitację chińskiej porcelany i nauczymy się posługiwać pałeczkami.
28.08, wtorek – MEKSYK
Spróbujemy ostrych meksykańskich przypraw, urządzimy teatr szkieletów i poszalejemy przy gorącej, meksykańskiej muzyce.
29.08, środa – EGIPT
Poznamy tajemnice egipskich mumii i piramid, urządzimy wyścigi rydwanów. Wykonamy maski na wzór złotej maski Tutenchamona.
30.08, czwartek – INDIE
Usypiemy mandalę z pachnących, indyjskich przypraw, posłuchamy indyjskich baśni i upleciemy kolorowe bransoletki przyjaźni.
31.08, piątek – AUSTRALIA
Urządzimy wyścig kangurów i warsztat malarstwa kropkowego, poznamy najniezwyklejsze zwierzęta świata i nauczymy się je nazywać.

WSTĘP
80 zł za jeden dzień zajęć (od godz. 10 do 16) z drugim śniadaniem w cenie lub 95 PLN (z obiadem). Przy zakupie 5 biletów: 5% zniżki. Można pozostawić u nas dzieci pod opieką animatorów w godz. 8-10 oraz 16-18 (w cenie 10 zł za godzinę).

TUTAJ można kupić bilet na jeden dzień Lata z Badetem.

ZASADY ORGANIZACJI ZAJĘĆ
Zastrzegamy sobie prawo do odwołania zajęć nawet na jeden dzień wcześniej, jeśli na dany dzień zajęciowy nie zbierze się grupa przynajmniej 3 dzieci. W przypadku rezygnacji z udziału dziecka w Lecie
z Badetem, które zakupiło bilet w przedsprzedaży, zasady zwrotów wpłat za bilety są następujące: zwracamy 80% kwoty, jeśli rezygnacja nastąpi najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem wykupionych zajęć. Jeżeli rezygnacja nastąpi później, wpłata za bilety nie podlega zwrotowi.
W przypadku konieczności zmiany terminu obecności dziecka, prosimy o powiadomienie na dzień wcześniej.
ZAPISY I INFORMACJE
Badet, ul. Lentza 35 a, tel. 22 499 37 17, badet@badet.pl lub poprzez formularz poniżej.

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi