Bez matmy ani rusz!

14 lipca rozpoczynamy nowy cykl wakacyjnych bezpłatnych zajęć dofinansowanych przez Fundację mBanku.
W pięć wakacyjnych piątków zapraszamy dzieci na całodniowe bezpłatne zajęcia: 14, 21 i 28 lipca oraz 4 i 11 sierpnia w godz. 10-16.
Podczas warsztatów połączonych z wycieczkami w plener, do parków, nad Wisłę lub rolkowisko zapoznamy się z dziedzinami życia, w których wykorzystujemy matematykę. Koniecznie zapiszcie dzieciaki, jeśli chcą się dowiedzieć, dlaczego kiedyś odmierzano długości w łokciach i stopach. Wyjaśnimy też, jak utworzyć mozaiki arabskie za pomocą figur geometrycznych oraz do czego artyści wykorzystywali rachunek prawdopodobieństwa. Pokażemy, jak odmierzać i przeliczać wagi, by wyszedł nam urodzinowy tort. Matematyka przydaje się na każdym kroku.
14.07 – MATEMATYKA W SZTUCE
Będziemy wykreślać ornamenty na wzór arabskich. Odwołując się do współczesnych trendów w sztuce, zastosujemy przypadek w działaniu plastycznym, aby się przekonać, czym jest rachunek prawdopodobieństwa.
21.07 – ARCHITEKTURA I GEOMETRIA
Skonstruujemy bryły geometryczne potrzebne do stworzenia makiet fantastycznych budynków. Narysujemy plany wymarzonego domu i obliczymy, ile farby będzie trzeba kupić do pomalowania ścian i ile wody nalejemy do zaprojektowanego basenu.
28.07 – MATEMATYKA A GOTOWANIE
Poznamy jednostki masy i objętości: będziemy odmierzać oraz ważyć produkty, przeliczać miary i wagi podane w przepisie na te podane na opakowaniach produktów. Przygotujemy piknik w plenerze.
4.08 – LICZYMY NA ZAKUPACH
Urządzimy aukcję prac dzieci, będziemy zamieniać waluty, aby móc kupić wybrany obraz. Wybierzemy najkorzystniejsze rabaty i policzymy, czy wystarczy nam pieniędzy na wszystko, co chcemy kupić.
11.08 – LICZYMY W PODRÓŻY
Podczas jazdy autobusem na wycieczkę będziemy sprawdzać rozkłady jazdy i czas podróży, aby kupić właściwe bilety. Obliczymy odległości do wymarzonych wakacyjnych miejsc i czas podróży różnymi środkami lokomocji.

———————————————————————————————————————————
Zajęcia dla dzieci od ok. 6 do 12 lat. UWAGA, uczestnicy zajęć muszą umieć pisać i czytać, czyli być raczej po szkolnej zerówce! Prosimy o zabieranie ze sobą drugiego śniadania i ew. obiadu do podgrzania u nas, można także zamówić obiad za naszym pośrednictwem (za 15 zł). Można także pozostawić u nas dzieci pod opieką świetlicową w godz. 9-10 oraz 16-17 (w cenie 10 zł za godzinę).
Zapraszamy do zapisów: badet@badet.pl lub tel. 22 499-37-17. Liczba miejsc ograniczona.
mfundacja-mass-logotyp-ikona-sowa_rgbmat

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.