Badetowy uniwersytet

Od 8 kwietnia wiele szkół nie pracuje z powodu egzaminów gimnazjalistów i 8-klasistów oraz strajku. To jednak nie powód, żeby dzieci siedziały w domu i się nie uczyły!
Zapraszamy do badetowego uniwersytetu, na całodzienne zajęcia edukacyjne. Codziennie zajmiemy się inną dziedziną wiedzy, od tych ciut retro, jak kaligrafia, zielarstwo i kartografia, przez klasyki takie jak prawo, nauki przyrodnicze, astronomia, po bardziej fantastyczne, jak opieka nad magicznymi stworzeniami czy obrona przed czarną magią. Oczywiście, zadbamy o to, żeby dzieci przy okazji dobrze się bawiły, w salach księgarni i podczas wycieczek terenowych. Szczegóły wkrótce!

wste%cc%a8p-na-1-dzien-badetowego-uniwersytetu

Zapraszamy dzieci od ok. 6 do 12 lat. Nasz uniwersytet prowadzi wykłady i ćwiczenia praktyczne, także w terenie, w godz. 10-16, z możliwością skorzystania ze świetlicy w godz. 8-10 i 16-17, w cenie 10 zł za godzinę opieki
Wstęp:
80 zł za dzień, w godz. 10-18.
Opłata za godzinę świetlicy (w godz. 8-10 lub 16-17): 10 zł za godzinę.
Informacje: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17. BRAK WOLNYCH MIEJSC NA 18.04.
NIE PROWADZIMY ZAPISÓW – prosimy o zakup biletów na każdy dzień.
W cenie zajęć zapewniamy napoje na cały dzień oraz drugie śniadanie. Można u nas zamówić jednodaniowy obiad za 15 zł.
TUTAJ można przeczytać REGULAMIN naszych zajęć – prosimy rodziców o zapoznanie się z nim, wypełnienie go i podpisanie PRZED pozostawieniem u nas dzieci: regulamin-calodniowych-zajec
Zawiera on ważne informacje na temat m.in. stanu zdrowia dzieci czy też ich odbierania/ samodzielnego powrotu do domu.

TEMATY ZAJĘĆ
8.04, poniedziałek – Literatura, czyli po co czytamy? 📚📖📚

9.04, wtorek – Kartografia, czyli do czego przydają się mapy? 🌎
10.04, środa –  Filozofia, czyli pytamy o sens wszystkiego 🧐 
11.04, czwartek – Dizajn, czyli jak projektować świat ✍️
12.04, piątek – Historia i WOS, czyli czego się dowiadujemy z przeszłości o teraźniejszości 👨‍🎓
15.04, poniedziałek – WF: na sportowo, czyli zdrowo ⛹️‍♂️⛹️‍♀️🤸‍♀️
16.04, wtorek – Zielarstwo i dendrologia, czyli czemu warto znać się na roślinach? 🌿☘️
17.04, środa – Sztuki piękne: malarstwo, architektura, muzyka, czyli każdy może być artystą 🎭🎨
18.04, czwartek – Astronomia, czyli po co patrzeć w gwiazdy? 🌟🌙💫
19.04, piątek – Retoryka i media, czyli jak występować publicznie i po co? 🎤

Na pewno będziemy chodzić na wycieczki tematyczne, związane z motywem każdego z dni, np. w dzień literacki odwiedzimy BUW; w dzień historyczny – rozegramy średniowieczną grę terenową; w dzień sztuki: zrobimy jam session z gitarą elektryczną, wzmacniaczem i mikrofonem, prowadzone przez młodego gitarzystę; w dzień mediów: redakcję prasową. Prowadzenie zajęć: najlepsze, doświadczone animatorki Badeta. :)

 Przy zakupie biletu prosimy o podanie imienia i nazwiska, wieku dziecka w uwagach do zamówienia, a także wybranych dat zajęć.
TUTAJ można kupić bilet na zajęcia z 17.04
18.04 – BRAK WOLNYCH MIEJSC
TUTAJ można kupić bilet na zajęcia z 19.04

 

SZCZEGÓŁOWY OPIS

8.04, poniedziałek – Literatura, czyli po co czytamy?
Stworzymy nowy kanon lektur i listę książkowych superbohaterów. Rozpoczniemy pisanie autobiografii i zaprojektujemy do nich okładki, a potem zajrzymy do BUW-u lub Muzeum Książki Dziecięcej. Obejrzymy tam mikroksiążki, stare woluminy i katalogi szufladkowe, które już dziś rzadko można spotkać. Wycieczka: BUW lub Muzeum Książki Dziecięcej.

9.04, wtorek – Kartografia, czyli do czego przydają się mapy?
Obejrzymy najstarsze, zachowane mapy. Poznamy różne rodzaje map i globusów, sporządzimy własne mapy plastyczne i ruszymy na podchody w terenie, oczywiście z mapą! Wycieczka: gra terenowa z palcem po mapie, park.

10.04, środa – Filozofia, czyli pytamy o sens wszystkiego
Zastanowimy się, czy filozofia jest w ogóle dla dzieci. Sprawdzimy, czy wszyscy widzimy świat tak samo. Rozstrzygniemy, co jest dobre a co złe i podyskutujemy o tym czym jest piękno. Wycieczka: wystawa „Dzieci filozofują” oraz Instytut Filozofii UW.

11.04, czwartek – Dizajn, czyli jak projektować świat
Dowiemy się, czym są logotypy. Przeanalizujemy otaczające nas, najsłynniejsze znaki graficzne, od etykiety Coca-Coli przez słynną Zebrę firmy Wedel. Zaprojektujemy własne Wybierzemy się do muzeum neonów, żeby zobaczyć, jak kiedyś promowały się firmy. Wycieczka: muzeum neonów.

12.04, piątek – Historia i WOS, czyli czego się dowiadujemy z przeszłości o teraźniejszości
Świetna zabawa nawet dla tych, którzy nie lubią historii w szkole! Urządzimy średniowieczną grę fabularną w terenie, w parku pod wodzą badetowego Mistrza Gier RPG. Zastanowimy się razem, co to znaczy: państwo demokratyczne i trójpodział władzy. Porozmawiamy o tym, co to jest wolność i jakie są jej granice. Wycieczka: historyczna gra terenowa w parku.

15.04, poniedziałek – WF: na sportowo, czyli zdrowo.
Sporządzimy grę planszową na temat zasad fair play. Zagramy w unihokeja, wcześniej przygotowując sobie odpowiedni sprzęt. Pójdziemy też poćwiczyć na świeżym powietrzu, np. pobiegać na profesjonalnej bieżni, mierząc sobie czas. Może zrobimy zawody w kilku dyscyplinach, na wesoło? Wycieczka: park lub obiekt sportowy.

16.04, wtorek – Zielarstwo i dendrologia, czyli czemu warto znać się na roślinach?
Dowiemy się, które ze znanych nam roślin pomagają zwalczyć gorączkę czy łagodzą oparzenia. Odwiedzimy ogród botaniczny. Poznamy drzewa, które zachowują się jak ludzie, mają własny charakter, podejmują decyzje i tworzą rozbudowany system społeczny. Posiejemy również własne zioła, zaprojektujemy ogród naszych marzeń. Wycieczka: ogród botaniczny.

17.04, środa – Sztuki piękne: malarstwo, architektura, muzyka, czyli każdy może być artystą
Dzień dziwactw w architekturze, krzywych domków, dziwnych budynków i złudzeń optycznych, oraz gitarowych dźwięków – bo sztuka lubi się przenikać. Urządzimy sobie jam session pod okiem młodego fana gitary, przy wykorzystaniu prawdziwej gitary elektrycznej, wzmacniacza, mikrofonu i przeszkadzajek. Wybierzemy się do muzeum iluzji, a potem spróbujemy wykonać kilka sztuczek samodzielnie. Zaprojektujemy dziwny budynek, który jednak ma szansę istnieć. Wycieczka: muzeum iluzji.

18.04, czwartek – Astronomia, czyli po co patrzeć w gwiazdy?
Wspólnie zastanowimy się co by się stało, gdyby słońce zgasło, dowiemy się z czego zbudowany jest wszechświat i jak czytać mapę nieba. Wycieczka: do planetarium, na pokaz filmu „Halo, Ziemia?” o poszukiwaniu kontaktu z pozaziemskimi cywilizacjami (o ile zdążymy zarezerwować bilety, dopłata do tej wycieczki: 10 zł od każdego uczestnika zajęć).

19.04, piątek – Retoryka i media, czyli jak występować publicznie i po co?
Jeśli czujecie się niepewnie podczas wystąpień publicznych – będzie szansa, aby się pozbyć lęku. Popracujemy nad mową ciała, w bezpiecznym, nieoceniającym gronie podejmiemy próbę wygłoszenia kilkuminutowych wykładów dla reszty uczestników. Popracujemy też nad sposobem przekazywania informacji tak, aby słuchacze się nie nudzili, dużo zapamiętali, a przede wszystkim: uwierzyli nam. Przećwiczymy także metodę sketchnotingu, czyli rysunkowego robienia notatek. Wycieczka: redakcja prasowa lub radiowa.

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi