Artyści są szaleni. Lato z Badetem

Od 26 czerwca do 31 sierpnia, czyli przez całe wakacje od poniedziałku do piątku, w godz. 10-16, zapraszamy dzieci na warsztaty artystyczno-literackie. Poznamy najciekawsze postacie świata sztuki i literatury, gwiazdy muzyki oraz filmu, czyli ikony pop-kultury. Poznamy artystów, którzy poszukują inspiracji w świecie baśni i w dzieciństwie. Zajrzymy do studia Walta Disneya, przygotujemy projekty kreacji w stylu Dolce & Gabbana, niczym z Baśni 1001 nocy, wykonamy kukiełki i wystawimy show w stylu Jimiego Hansona i zbudujemy makiety domów na wzór domów bez kątów prostych Hundertwassera. Poznamy najsłynniejszych ekspresjonistów abstrakcyjnych, wcielimy się w postacie opisane przez Tolkiena i urządzimy fabrykę dzieł sztuki na wzór Andiego Warhola. W niektóre piątki prowadzimy także bezpłatne zabawy z matematyką w ramach projektu „Bez matmy ani rusz” dofinansowanego przez mFundację. Szczegóły tutaj
Nie zabraknie miejskich wycieczek i sportowych wypadów na rolki na Torze Stegny. Zajęcia dla dzieci od lat 6 do 12. Zapisy: badet@badet.pl lub tel. 22 499-37-17.

lato-1 lato lato-2

 

 

 

 

 

 

 

Wstęp:
80 PLN za jeden dzień zajęć z drugim śniadaniem w cenie lub 95 PLN (z drugim śniadaniem oraz obiadem w cenie).
Przy zakupie minimum 5 biletów – 5% zniżki.
Dodatkowo można pozostawić u nas dzieci pod opieką animatorów w godz. 9-10 oraz w godz. 16-17 (w cenie 10 PLN za godzinę).
Przy ostatecznej rezerwacji miejsca pobieramy zadatek w wysokości 50 zł i prosimy o podpisanie regulaminu zajęć.

 Zapisy: badet@badet.pl lub tel. 22 499-37-17.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZAJĘĆ

TYDZIEŃ JAK W BAJCE
26.06, poniedziałek – Walt Disney i magia kina
Wcielimy się w role piratów, księżniczek i superbohaterów z ulubionych filmów ze studia Disney’a, weźmiemy udział w muzycznym quizie i spróbujemy swoich sił w filmowym dubbingu.
27.06, wtorek – Dolce & Gabbana i moda jak z baśni 1001 nocy
Zaprojektujemy nową kolekcję strojów dla Madonny i Johnny’ego Deppa, urządzimy pokaz mody i stworzymy własną kompozycję zapachową w ekskluzywnych mydłach.
28.06, środa – Hundertwasser i architektura bez kątów prostych
Poznamy najbarwniejsze projekty architektów XX wieku, stworzymy makiety kolorowych osiedli mieszkalnych i zaprojektujemy wzory tapet wywołujące oczopląs.
29.06, czwartek – Akademia Jana Brzechwy
Weźmiemy udział w zajęciach magicznej Akademii Pana Kleksa, wymyślimy własne Wyspy Bergamuty, będziemy zadręczać ludzi pytaniami jak Staś Pytalski i przechwalać się jak Samochwała.
30.06, piątek – Show Jimmiego Hensona
Wykonamy lalki ze skarpet, które zagrają w show pełnym skeczów.

TYDZIEŃ Z ROZMACHEM
3.07, poniedziałek – Andy Warhol i pop-art
Będziemy produkować dzieła sztuki niczym w na taśmie produkcyjnej w fabryce, zmultiplikujemy portrety ulubionych gwiazd i urządzimy aukcję obrazów.
4.07, wtorek – J. R. R. Tolkien i mityczny świat Śródziemia
Wcielimy się w role elfów, krasnoludów i hobbitów, wyruszymy na poszukiwanie jedynego pierścienia i stoczymy bitwę ze Smaugiem.
5.07,  środa – Jackson Pollock i malarstwo gestu
Poszukamy różnych sposobów na tworzenie efektownych plam, stworzymy wielkoformatowe dzieła abstrakcyjne i rozegramy wodną bitwę.
6.07, czwartek – George Lucas i kosmiczna epopeja
Wybierzemy się na podchody w poszukiwaniu jasnej strony Mocy, nakręcimy własne wersje ulubionych epizodów, będziemy ćwiczyć czujność i zwinność podczas rozmaitych testów sprawnościowych.
7.07, piątek – Antonio Gaudi i architektura organiczna
Poznamy najciekawsze pomysły słynnego architekta i wykonamy makiety wymarzonych parków rozrywki.

TYDZIEŃ DLA ODWAŻNYCH
10.07, poniedziałek – Brandon Mull i magiczne istoty
Znajdziemy sposoby na ujarzmienie demonów – uciekinierów z Baśnioboru, wykonamy laski deszczu i magiczne świece z umitkowego wosku.
11.07, wtorek – Hieronim Bosch i fantastyczne wizje
Poznamy najsłynniejsze dzieła słynnego malarza i ich symbolikę, sportretujemy piekielne istoty z naszej wyobraźni i zapozujemy do zdjęć jako żywe alegorie.
12.07,  środa – Tim Burton i czarny humor
Poddamy się filmowej charakteryzacji, nakręcimy etiudy filmowe z dreszczykiem i zaprojektujemy plakaty reklamujące nasze superprodukcje.
13.07, czwartek – Rick Riordan i mityczne potwory

Staniemy do walki z Meduzą, Scyllą i Charybdą, dogonimy Atalantę i odwiedzimy gabinet odnowy biologicznej Psyche.
14.07, piątek – BEZ MATMY ANI RUSZ. MATEMATYKA W SZTUCE
BEZPŁATNE ZAJĘCIA! Będziemy wykreślać ornamenty na wzór arabskich. Odwołując się do współczesnych trendów w sztuce, zastosujemy przypadek w działaniu plastycznym, aby się przekonać, czym jest rachunek prawdopodobieństwa.

TYDZIEŃ W PLENERZE
17.07, poniedziałek – Astrid Lindgren na bezludnej wyspie
Poczytamy fragmenty przygód Pippi i pobawimy się w rozbitków: zbudujemy szałas, wyślemy list w butelce, dowiemy się jak wysłać sygnał S.O.S i przetrwać na bezludnej wyspie.
18.07,  wtorek – Andy Goldsworthy i Sztuka Ziemi
Poznamy najbardziej zaskakujące pomysły przedstawicieli Land Artu i wykonamy plecione obrazy z naturalnych materiałów znalezionych podczas spaceru.
19.07, środa – Isak Pretorius i polowanie z aparatem
Obejrzymy najpiękniejsze fotografie dzikiej przyrody i wyruszymy na wycieczkę uzbrojeni w aparat, aby skłonić do pozowania ptaki i wiewiórki.
20.07, czwartek – Claude Monet i impresjonizm
Urządzimy plener malarski zainspirowany działaniami impresjonistów i wykonamy wspólną makietę ogrodu marzeń.
21.07, piątek – BEZ MATMY ANI RUSZ. ARCHITEKTURA I GEOMETRIA
BEZPŁATNE ZAJĘCIA!
Skonstruujemy bryły geometryczne potrzebne do stworzenia makiet fantastycznych budynków. Narysujemy plany wymarzonego domu i obliczymy, ile farby będzie trzeba kupić do pomalowania ścian i ile wody nalejemy do zaprojektowanego basenu.

TYDZIEŃ JAK WE ŚNIE
24.07, poniedziałek – Salvador Dali i surrealizm
Poznamy najsłynniejsze dzieła przedstawicieli nurtu surrealistycznego, wykonamy kolaże burzące logiczny porządek rzeczywistości; wymyślimy najbardziej zaskakujące tytuły dla swoich dzieł i napiszemy surrealistyczne opowiadania.
25.07, wtorek – Lewis Carroll i Kraina Czarów
Poczytamy fragmenty „Alicji w Krainie Czarów”, przeciśniemy się przez króliczą norę, zaprojektujemy zwariowane nakrycia głowy i wymyślimy nowe, absurdalne zasady gry w krokieta.
26.07,  środa – Edward Munch i senne koszmary
Obejrzymy najbardziej znane dzieła ekspresjonistów i spróbujemy, tak jak oni, wyrazić emocje za pomocą farb i pędzli.
27.07, czwartek – J. M. Barrie i podróż do Nibylandii
Stworzymy makiety krain z wyobraźni, stoczymy walkę z piratami i poznamy moce wróżek z Nibylandii.
28.07 – BEZ MATMY ANI RUSZ. MATEMATYKA A GOTOWANIE
BEZPŁATNE ZAJĘCIA! Poznamy jednostki masy i objętości: będziemy odmierzać oraz ważyć produkty, przeliczać miary i wagi podane w przepisie na te podane na opakowaniach produktów. Przygotujemy piknik w plenerze.

TYDZIEŃ NIESPOŻYTEJ ENERGII
31.07, poniedziałek – Pozytywna energia Minionków  

Sprawdzimy jak to jest poruszać się, widząc tylko jednym okiem. Wykonamy mnóstwo zadań z bananami w roli głównej. Uruchomimy  fabrykę żelek i będziemy tworzyć zwariowane mikstury. Na koniec dnia ułożymy układ choreograficzny – taniec pozytywnych bananów.
1.08, wtorek – Vincent van Gogh i siła kolorów
Tak jak mistrz malarstwa będziemy poszukiwać najciekawszej techniki malowania – próbując malowania różnymi przedmiotami. Szukając inspiracji zorganizujemy slajdowisko. Każdy spróbuje stworzyć najpiękniejszy odcień farby. Podejmiemy się wspólnie stworzenia najbardziej słonecznego obrazu. Sprawdzimy też, czy potrafimy przelać nasze emocje na papier.
2.08, środa – Freddie Mercury i gwiazdy rocka
Tego dnia w Badecie będzie naprawdę głośno. Stworzymy hałaśliwe instrumenty. Będziemy szaleć przy znanych hitach, uczyć się rytmu. Wystylizujemy nasze fryzury, tak by oddawały klimat dnia. Każdy stworzy portret szalonego rockmana.
3.08, czwartek – Batman i supermoce
Sporządzimy listę superbohaterów i ich supermocy. Spróbujemy stworzyć projekt skrzydeł, które pozwolą się przemieszczać tajemniczym wiadomościom. Każdy zaprojektuje także strój dla superbohatera, ukrywając w poszczególnych jego częściach sekretne funkcje. Sami weżmiemy udział w poważnym przeszkoleniu, by w razie potrzeby być gotowym uczestniczyć w akcji superbohaterów.
4.08, piątek – BEZ MATMY ANI RUSZ. LICZYMY NA ZAKUPACH
BEZPŁATNE ZAJĘCIA! Urządzimy aukcję prac dzieci, będziemy zamieniać waluty, aby móc kupić wybrany obraz. Wybierzemy najkorzystniejsze rabaty i policzymy, czy wystarczy nam pieniędzy na wszystko, co chcemy kupić.

TYDZIEŃ DALEKICH PODRÓŻY  
7.08, poniedziałek – Frida Kahlo i meksykańska rewolucja
W świat twórczości Fridy wejdziemy poprzez rozgrzewkę teatralną z elementami pantomimy, co ułatwi nam pracę nad własnymi autoportretami. Dokonamy również małej rewolucji…
8.08, wtorek – Beata Pawlikowska i reportaż
Stworzymy własny reportaż z podróży małych i dużych. Przejdziemy przeprawę przez afrykańską dżunglę, porozmawiamy w języku tubylców oraz poznamy ich kulturę i obyczaje.
9.08, środa – Hokusai i japońska grafika
Zapoznamy się z japońskimi dziełami oraz ich techniką. Za pomocą tuszu sami spróbujemy wykonać takie działa.
10.08, czwartek – Juliusz Verne i wyprawa na dno morza i pod ziemię
Przeczytamy sobie fragmenty „W osiemdziesiąt dni dookoła świata”, co będzie inspiracją do zaplanowania własnych wyprawy. Zastanowimy się, jak się do niej przygotować, co musimy ze sobą zaprać oraz jakie niebezpieczeństwa na nasz czyhają…
11.08 – BEZ MATMY ANI RUSZ. LICZYMY W PODRÓŻY
BEZPŁATNE ZAJĘCIA! Podczas jazdy autobusem na wycieczkę będziemy sprawdzać rozkłady jazdy i czas podróży, aby kupić właściwe bilety. Obliczymy odległości do wymarzonych wakacyjnych miejsc i czas podróży różnymi środkami lokomocji.

TYDZIEŃ NIESZABLONOWEGO MYŚLENIA
14.08, poniedziałek – Rene Magritte i surrealizm
Poznamy dzieła Rene Magritte’a i innych surrealistów, zamienimy przedmioty codziennego użytku w fantastyczne zwierzęta i stworzymy kolaże, na których panowie w garniturach będą mogli się odprężyć.
16.08, środa – Dr. Seuss i Kot Prot, specjalista od psot
Rozpoznamy największych psotników w dziejach literatury, będziemy malować na mleku i grać w kulki.
17.08, czwartek – Pablo Picasso i kubizm
Obejrzymy najsłynniejsze dzieła Picassa, stworzymy kolaże z figur geometrycznych i narysujemy swoje autoportrety w ulubionej tonacji.
18.08, piątek – Banksy i sztuka uliczna
Zastanowimy się, czym różni się sztuka uliczna od wandalizmu, przygotujemy miniaturową galerię obrazów, by umieścić ją w przestrzeni publicznej i namalujemy własne cienie.

TYDZIEŃ CZARÓW
21.08, poniedziałek – Szeherezada i magia wschodnich baśni
Poczytamy fragmenty „Baśni z 1001 nocy”, odnajdziemy czarodziejskie przedmioty z uwięzionym w nich Dżinem i napiszemy własną historię o złym wezyrze.
22.08, wtorek – J.K. Rowling i Harry Potter
Odwiedziemy szkołę magii, zrobimy czarodziejską różdżkę dla każdego, weźmiemy udział w lekcji zielarstwa, numerologii i zielarstwa.
23.08, środa – Criss Angel i sztuka iluzji
Poznamy najsłynniejszych iluzjonistów świata, odkryjemy sekrety iluzjonistycznych sztuczek i rozpoczniemy naukę żonglowania.
24.08, czwartek – Natalia Sherba i klucz czasu
Przypomnimy sobie znane historie o przenoszeniu się w czasie, zrobimy kapsułę czasu i narysujemy Warszawę za 100 lat.
25.08, piątek – Andrzej Maleszka i magiczne drzewo
Poczytamy fragment Magicznego drzewa, wypróbujemy działanie czarodziejskiej kostki do gry i wyrzeźbimy magiczne figury szachowe.

TYDZIEŃ TROPICIELI

28.08, poniedziałek – Adam Wajrak i tropiciele przyrody
Dowiemy się, jakie zwierzęta mieszkają w różnych zakątkach Polski i jak je wytropić, poznamy ślady i tropy różnych zwierząt i wyruszymy w plener na sesję fotograficzną.
29.08, wtorek – Keri Smith i łowcy skarbów
Zrobimy kolaże ze znalezionych skarbów natury, znajdziemy zastosowanie dla zużytych butelek i zagramy w kapsle.
30.08, środa – Martin Widmark i detektywi
Weźmiemy udział w quizie dla wielbicieli Biura detektywistycznego Lassego i Mai, przeprowadzimy śledztwo w sprawie zaginionych smakołyków i sporządzimy portret pamięciowy przestępcy.
31.08, czwartek – Vaiana i skarby oceanu
Stworzymy listę swoich największych skarbów, zaprojektujemy maoryskie tatuaże męstwa i narysujemy mapę wyspy z ukrytymi na niej skarbami.

 

Zasady organizacji zajęć:
Zastrzegamy sobie prawo do odwołania zajęć nawet na jeden dzień wcześniej, jeśli na dany dzień zajęciowy nie zbierze się grupa przynajmniej 3 dzieci. W przypadku rezygnacji z udziału dziecka w Lecie z Badetem, które zakupiło bilet w przedsprzedaży, zasady zwrotów wpłat za bilety są następujące: zwracamy 80% kwoty, jeśli rezygnacja nastąpi najpóźniej na tydzień przed dokonaną rezerwacją. Jeżeli rezygnacja nastąpi później, wpłata za bilety nie podlega zwrotowi. W przypadku konieczności zmiany terminu obecności dziecka, prosimy o powiadomienie księgarni na dzień wcześniej.

Formularz rezerwacyjny

Można zapisać dziecko na zajęcia, wypełniając poniższy formularz. Ostateczna rezerwacja miejsca na zajęciach następuje po otrzymaniu potwierdzenia z księgarni.

Imię i nazwisko opiekuna (wymagane)

Adres email (wymagane)

Imię i wiek dziecka

Nr telefonu (wymagane)

Nazwa imprezy


Dodatkowe uwagi

To wydarzenie zostało opublikowane w przez admin. Dodaj ten link do ulubionych.