mapa serwisu

KSIĘGARNIA INTERNETOWA - KSIĄŻKI I ZAJĘCIA DLA DZIECI

logo

wyszukiwanie zaawansowane

Usługa
POCZYTAJ
POSŁUCHAJ
POGRAJ
POOGLĄDAJ
 

 

 

poczytaj

» PŁATNOŚCI

» JAK KUPOWAĆ?

» ODBIÓR OSOBISTY

» KOSZTY WYSYŁKI

» NAPISALI O NAS

» REGULAMIN

» KONTAKT

 

» PRACA

 

» NOWOŚCI

» POLECAMY

 

» URODZINY W KSIĘGARNI

» FUNDACJA DZIECI CZYTAJA

 

 

poczytaj
mapa dojazdu

 

powiększ mapę

 

newsletter

Jeśli chcesz skorzystać z naszego informatora wprowadź swój adres email

wypisz

 

kluboksięgarnia

 

 

partnerzy
partnerzy

 

poznaj wszystkich

ZAJĘCIA LITERACKO-PLASTYCZNE W BADET.PL

ZAJĘCIA PLASTYCZNO-LITERACKIE

Zapraszamy na liczne zajęcia dla najmłodszych do naszej sali zabaw na poddaszu!

Co czwartek PLASTYKA DLA SMYKA - zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci od ok. 2 do 4


W ramach serii zajęć "Plastyka dla smyka" w czwartki o godz. 11 czytamy, opowiadamy, oglądamy najpiękniejsze baśnie, które dla wielu dzieci rozpoczęły ich wielką przygodę z literaturą.
Każda bajka jest pretekstem do twórczych działań plastycznych przy wykorzystaniu różnych technik: malowania, lepienia, wyklejania, stemplowania i wielu innych. Zajęcia odbywają w kameralnych grupach (do ok. 10 dzieci). Zapraszamy serdecznie!


Co poniedziałek WESOŁE NUTKI - zajęcia umuzykalniające dla dzieci od roku do 3 lat

Co poniedziałek zapraszamy na zajęcia muzyczne dla roczniaków oraz maluchów 2-, 3-letnich. W każdy poniedziałek o godz. 9.30, 10.45, 12 oraz 16 (wolne miejsca tylko na godz. 12 i 16) zapraszamy je na zabawę muzyczną, śpiew, tańce oraz grę na instrumentach perkusyjnych. Prowadzenie: Kasia Kulikowska, absolwentka Akademii Muzycznej, autorka wielu piosenek dla dzieci, współautorka książek ze świetnej serii edukacyjnej "Sing a Song". Czas trwania: 1 x w tygodniu, 45 minut. Wstęp jednorazowy: 30 PLN, w karnecie 20 PLN x liczba poniedziałków w miesiącu. W programie zajęć: ćwiczenia sprawnościowe, swobodna zabawa, zajęcia muzyczne i plastyczne. Zapisy: info-muzyka@wp.pl,tel. 603 519 469 lub 501 330 645.

Co środę o godz. 10 i 11 (dwie grupy)
RADOSNE IGRASZKI - zajęcia dla dzieci od 1 do 3 lat

Co środę o godz. 10 i 11 - zajęcia prowadzone przez STWÓR, czyli Studio Twórczego Rozwoju. To zabawy z elementami ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.
Czas trwania: 1 x w tygodniu po 45 minut. Koszt: 30 PLN jednorazowe wejście, karnet 25 PLN x liczba śród w miesiącu, kameralne grupy od 4 do 8 dzieci (+ opiekun). Konieczne zapisy: badet@badet.pl, tel. 022 499-37-17.
Relacje z niektórych minionych imprez

Indiański Dzień Dziecka

1 czerwca 2008 obchodziliśmy w księgarni hucznie Dzień Dziecka. Tym razem zaprosiliśmy dzieciaki do wioski indiańskiej mieszczącej się w naszym ogródku. Wszyscy chętni mogli zrobić sobie kolorowe indiańskie pióropusze, medaliony z masy solnej oraz stemple z wizerunkiem smoka. Na twarzach dzieci pojawiły się indiańskie barwy. Malowaliśmy także wielkie totemy, a niektórzy Indianie chowali się w prawdziwym wigwamie. Na koniec dzieciaki wzięły udział w konkursie bajko-grajkowym: opowiadaliśmy sobie historię Wielkiej Niedźwiedzicy i rodzice powtarzali przekazaną przez dzieciaki wersję opowieści. Na każdego uczestnika czekały drobne upominki i nagrody za wykonane zadania, ufundowane przez wydawnictwa: Omedia, Naszą Księgarnię, Ezop i Multico.

Mama Mu sprząta, czyli Plastyka dla smyka

30.05.2008 spotkaliśmy się z dzieciakami od 2 do 4 lat na zajęciach poświęconych najnowszej książce Zakamarków z serii o szalonej krowie. Przeczytaliśmy książkę na głosy, porozmawialiśmy o sprzątaniu. Zrobiliśmy krowie maski z papierowych toreb, dolepiliśmy im uszy i rogi, nakleiliśmy łaty oraz grzywkę. Malowaliśmy farbami wodnymi na mydle. Sprawdziliśmy, czy wszystkie dzieci wiedzą, skąd się bierze mleko i doiliśmy nasze "krowy".

Powrót do Narnii

31.05.2008 przenieśliśmy się w niezwykły narnijski świat. Obejrzeliśmy fragmenty filmów o Narnii, posłuchaliśmy wydań dźwiękowych, poczytaliśmy fragmenty 2. tomu tej świetnej serii. Były zabawy plastyczne: ulepiliśmy posąg Aslana, wymalowaliśmy wielką mapę Narnii. Chętni odegrali role Piotra, Zuzanny, Edmunda i Łucji w naszym ogródkowym teatrze kukiełkowym.

Badacze przyrody i nieba

17.05.2008 przeprowadziliśmy razem z dzieciakami szalone eksperymenty, zrobiliśmy własny deszcz i tornado i zwykły wiatr. Nauczyliśmy ziemniaka pływać, namalowaliśmy burzę z piorunami.

Wiosna w Bullerbyn Plastyka dla smyka

25.04.2008 przeczytaliśmy książkę "Wiosna w Bullerbyn" wydaną przez Zakamarki i zrobiliśmy sobie kwietną łąkę. Posadziliśmy też pierwsze rośliny w ogrodowych donicach.

Gobliny, orki i trolle

20.04.2008 obejrzeliśmy fragmenty filmów z tymi stworami, zrobiliśmy papierowe, rogate głowy goblinów. Pod przewodnictwem Mistrza Gry zagraliśmy w niesamowite gry RPG.

Sny o morzu

28. i 29.03.2008 maluchy wzięły u nas udział w zajęciach "Sny o morzu", czyli morskiej "Plastyce dla smyka". Zrobiliśmy sobie sznurkowy morski pejzaż. Puszczaliśmy łódeczki z łupinek orzechów na kolorowej wodzie. Przeczytaliśmy rewelacyjnego "Pana Maluśkiewicza i wieloryba".

Rymowana wycieczka po Polsce. Spotkanie z ELIZĄ PIOTROWSKĄ

29.02.2008 spotkaliśmy się z pisarką i ilustratorką Elizą Piotrowską. Warsztaty były poświecone książkom "A ja nie pozwolę nudzić wam się w szkole" oraz "Książeczka -wycieczka po miastach i miasteczkach". Jak na prawdziwych podróżników przystało, dzieci nauczyły się rozpoznawać strony świata i odnajdywać na mapie poszczególne kierunki. Czytaliśmy także zabawne wierszyki o różnych miastach i odszukiwaliśmy miejscowości na mapie. Po tym geograficznym treningu powstały piękne rymowanki o Warszawie: "W Warszawie duchy pływają w stawie", "Wpadaj do Warszawy jak muchy do kawy", "W Warszawie obrazy wiszą na wystawie". Dzieci stworzyły również zabawne ilustracje zwierząt takich jak "rybo-ślimak", "żólwio-owca", "jeżo-motyl" . Wspólnie szukaliśmy w namalowanych rysunkach ukrytych liter. Na koniec każdy zrobił swój pięknie zdobiony inicjał, który był świetną pamiątką z wizyty w naszej księgarni.

Spotkanie z "Piaskowym Wilkiem" i tłumaczką AGNIESZKĄ STRÓŻYK

2.03.2007 spotkaliśmy się z Piaskowym Wilkiem, bohaterem książki o tym samym tytule wydanej przez Zakamarki i z tłumaczką książki Asy Lind, panią Agnieszką Stróżyk. Pani Agnieszka Stróżyk przeczytała dwa rozdziały z książki: "Zdjęcie z wakacji" i "Bezkresna kiełbasa". Dzieci zastanawiały się, kim były, zanim pojawiły się u mamy w brzuchu. Padały odpowiedzi typu: byłem pierwotniakiem, plemnikiem, superplemnikiem, hot-dogiem, kobrą. Potem wysłuchały fragmentu książki w języku szwedzkim i domyślały się, dosyć celnie, znaczenia poszczególnych wyrazów i zdań. Nauczyły się wymawiać z odpowiednim akcentem słowa: mama, tata, hamak, huśtać się, pływać - po szwedzku. Zrobiły farbę klejową, mieszając pracowicie klej z mąki z barwnikami. Powstały fantastyczne obrazy kosmosu połyskujące cekinami, najeżone guzikami i innymi niezidentyfikowanymi obiektami typu chipsy bekonowe, sznurki i koronki.

Łobuziaki literackie, czyli o niegrzecznych bohaterach książek

6, 7, 8 i 10 2008 lutego zorganizowaliśmy spotkanie z bohaterami literackimi o piekielnych charakterkach. Popsociliśmy jak koszmarny Karolek, powygłupialiśmy się niczym Mikołajek, szaleliśmy razem z Pippi i Emilem. Poczytaliśmy też fragmenty książek, w których opisano ich najgorsze wybryki.

Ferie artystyczne

14-22.02 2008, przez dwa tygodnie ferii szkolnych, od poniedziałku do piątku, odbywał się u nas cykl 3-godzinnych zajęć zatytułowanych "Ferie artystyczne". Każdego dnia ferii poznawaliśmy inną epokę w dziejach sztuki. Słuchaliśmy zabawnych, a czasami trochę przerażających opowieści o artystach i ich dziełach, obejrzeliśmy slajdy, wykonaliśmy prace plastyczne związane z tematem zajęć, eksperymentowaliśmy z nieznanymi technikami, budowaliśmy i burzyliśmy, lepiliśmy, malowaliśmy i chlapaliśmy. Wśród tematów, którymi się zajmowaliśmy, były: prehistoryczne jaskinie, starożytne cywilizacje, średniowieczna katedra, zamki nad Loarą, pracownia Leonarda, barokowe szaleństwa, impresjoniści i ich następcy, surrealistyczny sen, oblicza abstrakcji.

Pożegnanie z Harrym Potterem
Premiera ostatniego, 7. tomu serii pod tytułem "Harry Potter i Insygnia śmierci"

W noc z piątku, 25.01 na sobotę, 26.01.2008 i 27.01.2008 z okazji wydania 7. tomu sagi o najsłynniejszym, dziecięcym czarodzieju zorganizowaliśmy dwa spotkania-pożegnania Harry'ego Pottera. W noc premiery ostatniej części odwiedziła nas rekordowa liczba gości - ponad 50. osób przybyło na czarodziejskie atrakcje! Rzucaliśmy czary za pomocą różdżek, karmiliśmy magiczne stworzenia i malowaliśmy czarodziejskie stwory. Były konkursy ze znajomości książek o małym czarodzieju, slajdy, magiczne napoje dla rodziców - zabawa trwała do północy.

Pojazdy małe i duże. Zabawy dla dzieci od 2 do ok. 4 lat

18. i 19. stycznia 2008 zaprosiliśmy wszystkich małych miłośników motoryzacji na zajęcia związane z samochodami i ruchem drogowym. Obejrzeliśmy samochodowe slajdy przedstawiające zarówno pojazdy z dawnych lat, jak i współczesne, nowoczesne auta. Odgadywaliśmy marki samochodów i rozpoznawaliśmy dawne wehikuły. Zrobiliśmy też swoje własne kartonowe samochody, którymi jeździliśmy jak prawdziwi kierowcy, poznając jednocześnie podstawowe znaki drogowe i zasady ruchu. Wszyscy chętnie namalowali wymyślone pojazdy przyszłości, które okazały się bardzo fantazyjnymi maszynami.

Co to jest karnawał? Zabawy dla dzieci od ok. 5 lat

13. 01.2008 odbyło się u nas szalone. karnawałowe spotkanie. Dzieci dowiedziały się, czym jest i skąd się wziął karnawał, posłuchały o zwyczajach z nim związanych, pochodzących z różnych epok i krajów. Zaprezentowaliśmy średniowieczną walkę postu z karnawałem, brazylijską sambę i rumbę. Była muzyka, zabawy ruchowe i plastyczne.

Podróże literackie: Laponia. Wizyta u Świętego Mikołaja

21.12, 22 i 23.12.2007 spotkaliśmy się po raz ostatni w 2007 roku, aby razem ozdabiać pierniczki choinkowe, ozdoby świąteczne i ostatnie prezenty (pudełeczka do zapakowania ozdobionych pierniczków). Poczytaliśmy gwiazdkowe opowieści, opowiadaliśmy o świątecznych zwyczajach w różnych krajach, posłuchaliśmy kolęd i razem zaśpiewaliśmy m.in. "Jingle bells".

Plastyka dla smyka: Gwiazdkowy prezent

12, 15 i 16.12.2007 odbyły się u nas ostatnie w 2007 roku zajęcia z cyklu "Plastyka dla Smyka". Minęły pod znakiem nadchodzących świąt: przeczytaliśmy bajkę "Gwiazdkowy prezent", o Sówce, która dostała piękną czerwoną czapeczkę, żeby już nigdy się nie zgubić. Zapachniało pierniczkami i choinką. Zaczęliśmy od zrobienia pięknego papieru do pakowania prezentów za pomocą różnych stempli. Następnie wszyscy ruszyliśmy do tworzenia ozdób choinkowych z masy solnej. Powstały wielkie serca, gwiazdy, księżyce i inne upieczone na miejscu świąteczne dekoracje. Na zakończenie ozdobiliśmy kolorowymi lukrami prawdziwe, pyszne pierniki. Część z nich zawisła na księgarniowym drzewku, a reszta została zjedzona przez niecierpliwe, zachęcone zapachem maluchy.

Podróże literackie: W dżungli i na sawannie

7 oraz 9.12.2007 było u nas gorąco jak w tropikach. Obejrzeliśmy slajdy o zwierzętach żyjących w dżungli i rozwiązaliśmy zagadki na ich temat. Trzeba było na przykład zgadnąć, w jakim tempie bije serce krokodyla (3 razy na godzinę), ile waży noworodek słonia (110 kg.) Zaprezentowaliśmy obrazy Celnika Rousseau, malarza, który całe życie marzył o dżungli, choć nigdy w niej nie był. Obejrzeliśmy fragment "Madagaskaru", a potem tańczyliśmy jak książę Julian. Namalowaliśmy portrety mieszkańców dżungli, wykorzystując stemple do zrobienia różnego rodzaju cętek. Wysłuchaliśmy fragmentu "Księgi dżungli". Bawiliśmy się w lwy, goryle i słonie, a na koniec przeprawiliśmy się przez rzekę.

Pierwsze urodziny Badeta w Wilanowie
Warsztaty kulinarne z Cecylką Knedelek

29 i 30.11 urządziliśmy wieczory andrzejkowe, a nasza sala zabaw zamieniła się w prawdziwy pokój wróżki. Zaczęliśmy bardzo tradycyjnie, czyli oczywiście od lania wosku przez dziurkę od klucza. Wspólnie odczytywaliśmy przepowiednie i pomysłom nie było końca. Wszyscy przybyli okazali się być bardzo ciekawi tego, co nam szykuje przyszłość. Można było sprawdzić na przykład, jaki będziemy uprawiać zawód, czy czeka nas sława, wielka podróż, a może bogactwo? Dla tych, którzy nie bali się prawdziwego tarota, było coś specjalnego - stolik z wróżbami i fachowe interpretacje tego, co powiedziały karty. Wróżyliśmy sobie również prezenty gwiazdkowe - wszyscy ciekawscy mogli sprawdzić, co w tym roku święty Mikołaj zostawi pod choinką. Na koniec pojawił się czarodziejski kapelusz i wróżby cukierkowe. Każdy mógł wylosować magicznego cukierka z przepowiednią i sprawdzić, co się zdarzy w nowym roku. Rodzice także dołączyli się do naszej zabaw.

y

Podróże literackie: u stóp Olimpu

14 i 17.11.2007 spotkaliśmy się z bohaterami serii książek o Panu Kuleczce. Dzieci przybyły tłumnie aż na trzy spotkania z tej serii, co dowodzi, że doskonale znają Pana Kuleczkę, psa Pypcia i kaczkę Katastrofę. Tematem przewodnim zabawy była AWARIA. Przeczytaliśmy fragment książki, w którym bohaterowie musieli poradzić sobie z brakiem prądu i z zasłoniętymi oczami rozpoznawaliśmy różne ukryte przedmioty. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek ruszyliśmy do wyklejania kolorową bibułą kaczek Katastrof na wielkich kartonach przypiętych do ścian naszej sali zabaw. Powstały piękne, barwne zwierzątka o żółtych piórach i czerwonych dziobach. Była jeszcze mucha Bzyk Bzyk, która gdzieś zgubiła swoje skrzydła i trzeba je było doprawić za pomocą farb oraz gąbkowych stempelków.

9 i 11.11
Podróże literackie: Wielcy wynalazcy

9 i 11.11 obejrzeliśmy "Gramofon" - jedną z przygód szalonych "Sąsiadów", poczytaliśmy o eksperymentach Wodnika Szuwarka, zaprojektowaliśmy najróżniejsze maszyny, m.in. do dawania klapsów, spełniania życzeń, odnajdowania zgubionych przedmiotów i budowy statków. Na koniec nasza maszyna do robienia bałaganu skutecznie zaśmieciła naszą salę zabaw : )

31.10 i 3.11
Plastyka dla smyka: Wilki w ścianach, czyli czasem fajnie się trochę bać! (pastele olejne i farby wodne)

31.10 i 3.11 przedstawiliśmy Wam niezwykłą opowieść o wilkach, które zamieszkały w ścianach pewnego domu, namalowaliśmy własne domowe strachy.26 i 28.10
Podróże literackie: Wizyta w zaświatach

26. i 28.10 bawilismy się na balach duchów. Były "straszne" opowieści, dekoracyjne girandy z nietoperzy, duchów i zjaw, dyniowe osłonki na świecie. Malowaliśmy kredą upiory na ścianach, czytaliśmy fragmenty rewelacyjnych "Łowców duchów". Potem przebraliśmy się za groźnie zmory i odegraliśmy kilka scen z książki w teatrze cieni. Było... strasznie ;)24.10
Spotkanie ze Svenem Nordqvistem, autorem książek o Findusie

24.10 mieliśmy zaszczyt gościć pisarza szwedzkiego, Svena Nordwvista, autora serii książek o Findusie i panu Pettsonie. Wraz z nim odwiedził nas także p. Robert Gamble, szef wydawnictwa Media Rodzina, którego nakładem ukazuje się w Polsce seria o Findusie.
Było trochę tak, jakby odwiedził nas sam Pettson - pan Nordqvist okazał się do niego bardzo podobny, fizycznie i nieco z usposobienia :) Opowiadał o swoich inspiracjach - pierwowzorem Findusa okazał się nie kot, ale psotny chłopczyk, syn pisarza. Dowiedzieliśmy się też, skąd wzięły się w serii wszędobylskie mukle. Na spotkanie przybyli naprawdę tłumnie miłośnicy findusowej serii - mali i duzi. Miauczeliśmy, szczekaliśmy i gdakaliśmy po szwedzku, czytaliśmy fragmenty "Rwetesu w ogrodzie" i oglądaliśmy ilustracje z tej książki na slajdach. Ściany naszej księgarniowej sali zabaw ozdobiło kilkanaście wizerunków Findusa, a na koniec spotkania dzieciaki domalowały im dodatkowe postacie i akcesoria, tworząc kolejną, kocią przygodę. Wszystkim uczestnikom zabawy serdecznie dziękujemy!21.10
"Odwiedziła mnie żyrafa" - premiera książki

21.10 spotkaliśmy się z wznowioną pięknie przez Dwie Siostry w cyklu "Mistrzowie ilustracji" książką Stanisława Wygodzkiego, z rysunkami Mirosława Pokory (tego samego, który zilustrował fantastycznie m.in. "Babcię na jabłoni"). Przeczytaliśmy tę uroczą opowiastkę, a potem każde dziecko zrobiło sobie własną, łaciatą i sierściastą żyrafę-wyklejankę z kawałków tkanin, futerek i kartonu.17 i 20.10
Plastyka dla smyka: Wielki bałagan Niutusia (mozaika na podkładzie z ciastoliny)

17 i 20.10 czytaliśmy o przygodach misia Niutusia i jego ukochanego krokodyla Gryzaka. Uczyliśmy się potem, jak odróżnić porządek od bałaganu, sortując "garderobę" misia w namalowanych szafach, dobierając różne przedmioty w pary, dopasowując pokrywki do pojemników. Na koniec maluchy zrobiły sobie mozaiki z wlepianymi guzikami.12 i 14.10
Podróże literackie: Bal w Wersalu

12 i 14.10 poczytaliśmy opis kreacji Kopciuszka na balu, zaprojektowaliśmy i namalowaliśmy suknie balowe dla rysunkowych dam. Zrobiliśmy sobie maski weneckie i ozdobiliśmy kolorowymi wstążkami i kwiatami prawdziwą krynolinę, którą potem dziewczynki z zapałem przymierzały przed lustrem.6.10
Plastyka dla smyka: A kto to? Biedronka i motyl (bajecznie kolorowe motyle i biedronki-wyklejanki)


Biedronki i Motyle - czyli kolejna plastyka dla smyka. 3 i 6 października wyruszyliśmy na łąkę w poszukiwaniu biedronek i motyli. Wszystkie dzieci mogły pomóc biedronkowm w odnalezieniu ich kropek, dowiedzieliśmy się gdzie biedronki spędzają zimę, co lubią jeść i jak wyglądają gdy są całkiem malutkie. Obdyło się również wielkie malowanie zwierzątek z masy papierowej i oglądanie wykonanych prac. Przyleciały też do nas białe motyle, którym trzeba było jak najprędzej dodać koloru za pomocą pędzla i farb. Powstały piękne, barwne skrzydła, które dzieci zabrały ze sobą do domu, aby przenieść się na chwilę do motylkowej krainy.4.10
Radosne Igraszki - zajęcia dla dzieci od roku do 3 lat

4. października ruszyły pierwsze zajęcia ze znanej z ub. semestru serii "Radosne Igraszki", prowadzonej przez firmę STWÓR, czyli Studio Twórczego Rozwoju . "Radosne Igraszki" to zajęcia relaksująco-terapeutyczne, z elementami ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.
Ćwiczenia te wywodzą się z naturalnych potrzeb dziecka, które są zaspakajane w kontakcie z dorosłymi w trakcie tak zwanego "baraszkowania". Podstawowe założenia metody Weroniki Sherborne to rozwijanie przez ruch: świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego, świadomości przestrzeni i działania w niej, dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu.
Czas trwania: 1 x w tygodniu (czwartki o godz. 12) po 45 minut
Koszt: 100 PLN na miesiąc (4 spotkania), kameralne grupy od 4 do 8 dzieci (+ opiekun)
Zajęcia prowadzi Monika Maciak. Konieczne zapisy: badet@badet.pl, tel. 022 499-37-17.

28 i 30.09
Podróże literackie: W cieniu piramid

28 i 30.09 wybraliśmy się do starożytnego Egiptu. Obejrzeliśmy flmy i slajdy o piramidach, Sfinksie i sztuce egipskiej. Próbowaliśmy namalować własne hieroglify i je odczytać, dowiedzieliśmy się, kto utrącił nos Sfinksa (Obeliks :), wyklejaliśmy i malowaliśmy minipiramidy. Na ścianach naszej sali zabaw tworzyliśmy malowidła w egipskim stylu, a na koniec owinęliśmy kilka mumii, które błyskawicznie odwijały się z pęt. .

22.09
Plastyka dla smyka: Jesień z Kubusiem Puchatkiem (drukowanie stemplem, malowanie z szablonami)

19. i 22.09 czytaliśmy o jesiennych przygodach Misia o Małym Rozumku i jego przyjaciół. Gromadka maluchów (najmłodsze miało niespełna 2 latka) z zapałem malowała, doklejała Kłapouchemu ogon, stemplowała i wyklejała jesienne kompozycje.14 i 16.09
Podróże literackie: Pod piracką banderą

W nowy sezon "Podróży literackich" wpłynęliśmy pirackim rejsem!
Przygoda rozpoczęła się zaraz po wejściu na pokład. Na początek było trochę historii pirackich, żegluga palcem po mapie śladami piratów, opowieść o wikingach i ukrywanie skarbu. Gdy już wszyscy dowiedzieli się, gdzie pływali piraci, jak wyglądali i co to jest tak naprawdę Wesoły Roger, zasiedliśmy do wysłuchania "Pirackiej świnki", historii o niezwykłym zwierzątku pomagającymj piratom w znajdowaniu skarbów. Opowieść wprowadziła nas na dobre w morską atmosferę i wszyscy ruszyli do malowania pirackiej flagi. Te najstraszniejsze zostały wciągnięte na maszt i zdobiły wcześniej pomalowane przez dzieci statki. Nie byłoby oczywiście zabawy piratów bez gry w żółwia (ulubionej pirackiej rozrywki), oraz bitwy okrętowej, stoczonej na papierze. Urody pirackiej wyprawie dodały przebrania dzieci. Niektórzy przybyli w pirackich chustkach i pasiastych koszulach. Już od wejścia widać było, że prawdziwych piratów można spotkać nawet w centrum Warszawy.
15 września
"Arcytrudny alfabet" - premiera książki i spotkanie z jej Autorką, Martą Pokorską

15.09 gościliśmy Martę Pokorską i jej "Arcytrudny alfabet", nową książkę wydaną przez Dwie Siostry. W sobotę 15 września gościliśmy panią Martę Pokorską, autorkę "Arcytrudnego Alfabetu". Poetka zaproponowała dzieciom zabawę w odgadywanie znaczenia bardzo trudnych wyrazów. Dzieciom sprawiły wiele kłopotu takie wyrazy jak: dorobkiewicz, jarzeniówka, emisariusz czy rozgałęziacz. W drugiej zabawie dzieci odgadywały wyrazy, których rysunek miały przyklejony do czoła. Na koniec wszyscy w sposób jak najbardziej niebanalny pisali swoje imię udziwnionymi literkami. Zwycięzca wszystkich zabaw dostał w nagrodę egzemplarz "Arcytrudnego Alfabetu", a autorka czytała wierszyki o trudnych wyrazach.8 września
"Wędrówki po Zwierzątkowie" - warsztaty literacko-artystyczne pisarki Anny Mikity

8 września odbyły się prowadzone przez pisarkę Annę Mikitę "wędrówki po Zwierzątkowie" - zajęcia w ramach nowej serii warsztatów dla maluchów. Słuchaliśmy opowieści "Zaginione cielę", poznaliśmy mieszkańców wiejskiej zagrody i wędrowaliśmy po specjalnie na tę okazję namalowanej przez ilustratorkę Agatę Półtorak,"zwierzątkowej" mapie. Dzieci miały okazję zrobić swoje własne zwierzątko, malując i ozdabiając formę z masy papierowej. Powstały piękne łaciate krowy, puchate owieczki, żółte kaczki i różowe świnki. Zabawy przy doklejaniu uszu, ogonów, skrzydełek było co niemiara. Na zakończenie każde dziecko dostało własnoręcznie opieczętowaną mapę Zwierzątkowa do pokolorowania w domu.

9 września
Premiera książki "Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren"

9.09 spotkaliśmy się z wydawnictwem Zakamarki i jego nową książką biograficzną o ulubionej pisarce milionów dzieci na całym świecie - Astrid Lindgren. Obejrzeliśmy slajdy i zdjęcia związane z pisarką, jej rodziną i przygodami z dzieciństwa, przeczytaliśy fragmenty książki "Przygody Astrid". Poznaliśmy też kilka ulubionych zabaw Astrid, m.in. "w poszukiwaczy rzeczy". Już niebawem - kolejne książki Zakamarków, tym razem - nieznane dotąd w Polsce historyjki dla młodszych dzieci. Na pierwszym zdjęciu poniżej wydawnictwo Zakamarki we własnych osobach :), czyli Katarzyna Skalska i Anna Mieszała w strojach służbowych, a więc pasiastych podkolanówkach.

Noc z 21 na 22 lipca
Harry Potter and the Deathly Hallows, nocna premiera 7. części cyklu

20.07 w nocy witaliśmy uroczyście 7., ostatnią część cyklu o Harrym Potterze, w wersji anglojęzycznej - "Harry Potter and the Deathly Hallows". Byliśmy jedną z nielicznych księgarń w Warszawie, a może i w Polsce, które wraz z milionami fanów Pottera na całym świecie bawiły się podczas nocnej premiery połączoną ze sprzedażą książki. W związku z tym wydarzeniem odwiedziły nas dwie ekipy telewizyjne, jedno radio oraz fotoreporterzy i dziennikarze.
Premiera książki odbyła się w ogrodzie księgarni, przy świetle lamp oliwnych i świec. Zorganizowaliśmy konkurs wiedzy magicznej z nagrodami-niespodziankami, zabawę z tajemniczymi cieniami oraz głośne czytanie fragmentów pierwszego rozdziału. Wyświetliliśmy także wiele fragmentów potterowych filmów. Aż szkoda, że taka zabawa czeka nas już tylko raz, podczas premiery polskiego tłumaczenia książki (zapowiadanej na koniec stycznia 2008).20. i 24. czerwca
Podróże literackie: Za stołem króla Artura20. i 24.06 na chwilę przenieśliśmy się w rycerskie średniowiecze. Powycinaliśmy rycerzy z Kartonowej Armii, a grupie niedzielnej udało się zbudować im wspaniały zamek z ogromną liczbą wież. Zrobiliśmy sobie srebrzyste hełmy z przyłbicą. Poczytaliśmy o legendę o królu Arturze . Odwiedził nas także Gość Specjalny - rycerz w pełnej zbroi płytowej, który zademonstrował swoją tarczę, topór oraz miecze - jedno- i półtoraręczny. Dzieciaki nie mogły się na niego napatrzeć, co odważniejsze zdecydowały się zaatakować go, uderzając w tarczę - w naszymi miniturnieju wzięły udział nawet co bardziej bojowe mamy :)
5., 13 i 16. czerwca
Podróże literackie: W paszczy dinozaura x 3!5, 13 i 16.06 spotkaliśmy się z jednymi z największych stworów, jakie nosiła Ziemia. Obejrzeliśmy krótki film na temat tych wielkich gadów, rysowaliśmy szkielety dinozaurów za pomocą szablonów, wykopaliśmy z piaski "nogę dinozaura" i zrobiliśmy jej odciski w masie solną. Wykonaliśmy też zbiorową pracę malarską - na podstawie szkieletu wymalowaliśmy portret stegocerasa naturalnej wielkości.
Poniżej - wybrane zdjęcia z 3. imprez dinozaurowych.15. czerwca
Berek literek, czyli psoty od A do Z
Spotkanie z autorką książki Agnieszką Frączek i ilustratorką Iwoną Całą

15 czerwca gościliśmy w naszym ogródku dwie niezwykłe panie - autorki m.in. świetnego zbioru wierszy o literkach - "Berek literek", Agnieszkę Frączek i Iwonę Całą. Poczytaliśmy dzieciakom wiersze z tego tomu, odbyły się też różne zabawy literkowe i plastyczne, z wykorzystaniem tablicy suchościeralnej i farb.
Poniżej - fotorelacja z zajęć.

1 i 2. czerwca
LITERACKI DZIEŃ DZIECKAW Dzień Dziecka odbyły się u nas szalone, literacko-plastyczne zabawy - w ogrodzie i w sali zabaw.


1. czerwca
MAGICZNE STWORZENIA

1. czerwca rekordowo duża grupa dzieci spotkała się u nas z baśniowymi zwierzętami. Obejrzeliśmy slajdy o jednorożcach i smoku Pomponie, a także filmy o chińskich smokach, tańczących na Nowy Rok. Przeczytaliśmy też fragmenty książki "Pompon z rodziny Fisiów".
Zrobiliśmy sobie kolorowe jednorożce i pojeździliśmy na nich dzięki specjalnym kijom, wylepiliśmy figurki zielonych smoczków z masy solnej, zbudowaliśmy sporego chińskiego smoka z płonącą paszczą, a na koniec odbyła się wielka parada magicznych stworów, która przemaszerowała po okolicy kilka razy. Wszyscy chcieli poprowadzić dużego smoka choć przez chwilę, zwłaszcza gdy płonęła mu paszcza! Poniżej - kilka zdjęć z naszej zabawy.


2. czerwca KRECIKOWA ZABAWA


2. czerwca zaprosiliśmy do naszej księgarni najmłodszych miłośników Krecików. Wspólnie obejrzeliśmy film "Jak Krecik sprawił sobie spodenki", pokolorowaliśmy portrety Krecików w różnych rozmiarach i zrobiliśmy im nasze własne spodenki.
Nasz specjalny gość - Maria Marjańska-Czernik, tłumaczka wielu książek - opowiedziała o Kreciku i innych czeskich bajkach wydawanych w Polsce, przeczytała fragmenty jednej z nich, a także powiedziała, jak po czesku jest m.in. "Krecik" oraz "spodenki".
Każdy malec wyszedł z zajęć z upominkiem! Poniżej - kilka zdjęć z naszej zabawy.
19. maja
Spotkanie z Renatą Piątkowską, autorką książek dla dzieci19.05 spotkaliśmy się z pisarką Renatą Piątkowską, autorką bestsellerowych "Opowiadań dla przedszkolaków", "Opowiadań z piaskownicy", "Nie ma nudnych dni" i "Przygoda ma kolor niebieski". Rozmawialiśmy z Autorką, która była tak miła, że przeczytała dzieciom dwa swoje opowiadania - o osie z "Opowiadań dla przedszkolaków" oraz "Dzień Matki" z "Nie ma nudnych dni". Potem dzieciaki namalowały laurki dla swoich mam, ozdobione portretem mamy w formie origami. Poniżej - kilka zdjęć ze spotkania z pisarką.
16. maja
Urodziny misiów

16.05 świętowaliśmy podwójne urodziny misiów - dwutygodnika "Miś" oraz Misia Uszatka. Podczas zajęć gościliśmy Ewę Rokosz, dyrektor wydawniczą Fundacji "Przyjaciele Misia" oraz Joannę Brodzik wraz z ekipą 2 programu TVP, która nagrywała u nas materiał filmowy do swojego programu.
Znana aktorka w mistrzowski sposób przeczytała dzieciom amberkowego "Niutusia" oraz jedno z opowiadań o Misiu Uszatku, rozmawiała też z maluchami o ich ulubionych niedźwiadkach-maskotkach. Razem z nimi pozowała także do rodzinnego, misiowego zdjęcia. Panowie kamerzyści starali się jak najmniej przeszkadzać :) w naszej misiowej wylepiance z gałganków. Ewa Rokosz opowiedziała dzieciom o historii pisma, na którym wychowywało się kilka pokoleń.
Na koniec dzieciaki zrobiły sobie po Misiu Uszatku z kółek origami.
Fragmenty imprezy będzie można najprawdopodobniej obejrzeć w TVP2 w niedzielę 10. czerwca o godz. 9.25, w autorskim programie Joanny Brodzik "Dookoła siebie", poświęconemu tym razem ciekawym pomysłom na własną firmę.

Poniżej - fotorelacja z naszej zabawy.Podróże literackie - Na dno oceanu10. i 12.05 popłynęliśmy na dno oceanu. Podziwialiśmy fascynujący, podwodny świat, oglądając fragmenty filmów przyrodniczych oraz popularnych, morskich kreskówek. Poczytaliśmy zabawnego "Pana Maluśkiewicza" Tuwima. Z mąki, soli i wody zabarwionej na niebiesko zrobiliśmy masę solną, a w niej zatapialiśmy muszelki, tworząc ciekawe mozaiki. Namalowaliśmy także zwierzęta oceanu, korzystając z szablonów - były rekiny, delfiny i ośmiornica.

Podróże literackie: Nibylandia elfów i wróżek

24. i 26. kwietnia zabraliśmy dzieciaki do baśniowej krainy zamieszkanej przez stworzenia władające magią.Opowiedzieliśmy maluchom o tym, skąd się wzięły czarownice i wróżki, co naprawdę znaczy zaklęcie "abrakadabra", jak się uchronić przed złym czarem. Pokazaliśmy strój prawdziwej czarownicy, poczytaliśmy uroczą bajkę Emily Horn "Przepraszam, czy jesteś czarownicą".
Potem nauczyliśmy dzieci, jak zrobić magiczny, pojawiający się obrazek za pomocą kredek świecowych, czarnego tuszu i spryskiwacza. W ogródku księgarni, który w ten sposób zainaugurował oficjalnie działalność, odbyły się prace plenerowe: malowanie elfich znaków na buźkach, ozdabianie błękitnych i żółtych skrzydełek magicznym pyłkiem brokatowym, no i działanie, na które czekali wszyscy chłopcy - robienie łuków i strzał oraz zawody łucznicze. Najfajniejsze okazało się strzelanie zza płotu:)21. kwietnia, wraz z 3-latkami, zrobiliśmy sobie kolorowe słonie i inne zwierzęta z dżungli. O Elmerze, słoniu w kratkę, opowiadały panie z wydawnictwa Dwie Siostry.Tego samego dnia mieliśmy zaszczyt gościć Mistrza Bohdana Butenkę, znanego pisarza i rysownika, autora m.in. "Gapiszona" i nagrodzanej "Nocnej wyprawy", który przeprowadził z liczną grupą warsztaty plastyczne, rozdał mnóstwo autografów i odpowiedział na wiele pytań.
Butenko szybko znalazł z dziećmi wspólny język. Grupa uczniów, przy akompaniamencie chichotów ochoczo wypełniała kolejne zadania.
Pierwsze z nich polegało na odtworzeniu z pamięci portretu Gapiszona. Dzieci rysowały na tablicy, podchodząc do niej kolejno, ścierając i poprawiając według własnego uznania wesołą buzię bohatera.
Następna praca polegała na dokończeniu rozpoczętego przez Mistrza rysunku. Wszystko zależało od wyobraźni dzieci. Powstały dwa wizerunki smoków - jeden był groźny, krokodylopodobny, drugi łagodny, oswojony. Dzieci głosując zdecydowały, że wolą pierwszego smoka, o ostrych zębach i długim, zakręconym ogonie.
Na koniec każdy otrzymał wydrukowany na kartce wizerunek podskakującego Gapiszona. Dzieci wymyślały i dorysowywały kontekst całej sytuacji. Prace dzieci były bardzo dynamiczne i różnorodne. Gapiszon skakał na trampolinie, walczył z kosmitami, wspinał się na drzewa i poskramiał smoki.
Po warsztatach długaśna kolejka ustawiła się po wspaniałe, ilustrowane autografy. Potem posłuchaliśmy fragmentów książek, czytanych przez aktora, Radka Rożnieckiego. Poznaliśmy najciekawsze fragmenty "Nocnej wyprawy" i powieści detektywistycznej "Klementyna lubi kolor czerwony". Dzieci zaśmiewały się przy słuchaniu przezabawnych limeryków Joanny Papuzińskiej ze zbioru "Chwilki dla Emilki". Wszystkie teksty ilustrowaliśmy slajdami z ilustracjami Bohdana Butenki. Dzieci słuchały jak zaczarowane, a pierwsze pytanie zadane Mistrzowi po projekcji brzmiało:
- Kiedy znów Pan tu do nas przyjdzie?
Postaramy się, aby już niedługo!Podróże literackie: na Dalekim Wschodzie


14 i 15.04 zorganizowaliśmy literacką wyprawę do Japonii i Chin. Dzieciaki odgadywały zagadki fotograficzne z Dalekiego Wschodu i pałeczkami przenosiły ziarenka ryżu pomiędzy dwoma miseczkami. Zbudowaliśmy także nasz własny Wielki Mur, łącząc "cegły" z kartonów zaprawą klejową, z mąki, wody i piasku. Posłuchaliśmy bajki japońskiej "Jak krab dał nauczkę małpie", a potem wystawiliśmy ją w teatrze cieni. Zabawa podobała się tak bardzo, że aktorzy powtórzyli spektakl dwa razy! Poniżej - filmowa i fotograficzna relacja z zajęć.Kliknij, by obejrzeć minirelację filmową z przedstawienia.

Malowanie pisanek

3.04 spotkaliśmy się z dzieciakami na wspólnym zdobieniu pisanek. Oklejaliśmy zabarwione na różne kolory jajka masą klejową, dekorowaliśmy je złoconymi makaronikami w kształcie gwiazdek i literek. Owijaliśmy je także barwnymi wełenkami. Opowiadaliśmy sobie o wielkanocnych zwyczajach, oglądaliśmy zdjęcia słynnych jaj Faberge. Na koniec zrobliliśmy sobie wielkie, niby strusie jaja - oklejając nadmuchane balony wydzieranymi skrawkami papieru.Szachrajstwa Szachrajki, czyli o książkach na wesoło


W Prima Aprilis pooszukiwaliśmy niczym Pchła Szachrajka. Namalowaliśmy jej magiczne lustro na przezroczystych foliach i przejrzeliśmy się w wyobrażeniach różnych zwierzaków i potworów. Poczytaliśmy zagadki literackie (wszyscy odgadli tę o Plastusiu i Emilu, zagadka o Koszmarnym Karolku okazała się koszmarnie trudna). Na koniec zaśpiewaliśmy z playbacku różnymi głosami: sopranem, basem, ale też wydając dźwięki jak kaczka, koń czy traktor."Świat jest dziwny" - warsztaty plastyczne poświęcone nowej książce Grażki Lange

24. marca odbyły się u nas warsztaty plastyczne dla 3-, 4-latków, poświęcone nowej książce Grażki Lange.
Kolorowaliśmy ptaki i żyrafy, doklejaliśmy cętki z tkanin i ogony z włóczek na powiększonych kopiach stron tej niezwykłej książki. Dzielnie malowały i kleiły nawet trzylatki!
"Świat jest dziwny" jest niebanalną kolorowanką - dzieci mogą uzupełniać jej tekst i ilustracje podczas lektury. To pierwsza książka na polskim rynku, w której dziecko może malować, rysować, a nawet bazgrolić!

Powitanie wiosnyW pierwszy dzień wiosny, pomimo zmiennej, nieco deszczowej pogody robiliśmy w księgarnianym ogródku wielkie bańki mydlane i uwiecznialiśmy je na papierze, robiąc ich barwne odbitki na papierze. Dzieci, które nas odwiedziły tego dnia, odgadywały wiosenne zagadki, słuchały fragmentów Findusa i zabrały do domu po własnoręcznie zrobionym kwiatku z bibuły.Podróże Literackie - Wyprawa w Kosmos17. i 18. marca dwie bohaterskie załogi astronautów poleciały w Kosmos. Najpierw przeszliśmy przeszkolenie teoretyczne: obejrzeliśmy fragmenty filmów o powstawaniu Wszechświata, o międzygwiezdnych podróżach, o budowaniu rakiet i o tym, z jakimi istotami spotkania możemy się spodziewać w przestrzeni kosmicznej. Żeby lepiej zrozumieć zasady, na jakich w Kosmosie umieszczony są gwiazdy i planety, sami udawaliśmy Układ Słoneczny: wirowaliśmy wokół Słońca i wokół własnej osi, jak najprawdziwsze ciała niebieskie!
Sprawdzaliśmy też, kto nadaje się na pilota, wirując w zawieszonej na suficie huśtawce: oczywiście wszyscy się nadawali!
Żeby nie być zaskoczonym, gdy przedstawiciele obcych cywilizacji zechcą nawiązać z nami kontakt, trenowaliśmy sposób porozumiewania się z nimi znany z "Bliskich spotkań trzeciego stopnia" - uczyliśmy się rozmawiać z kosmitami za pomocą fraz muzycznych. Sporządziliśmy rysunkowo-literkowy list do kosmitów, w którym opisaliśmy uroki Ziemi i zaprosiliśmy ich do jej poznania. List ten w specjalnej magnetycznej tubie zapakowano do rakiety, by w odpowiednim momencie przekazać go mieszkańcom przestrzeni kosmicznej. Wreszcie zbudowaliśmy statek i wszyscy po kolei polecieli w kosmos: po wylądowaniu na obcej planecie za pomocą zrobionych wcześniej z plastikowych kubków i sznurka walkie-talkie przekazywaliśmy na ziemię wiadomości o odkryciach, jakich na tych planetach dokonaliśmy. .
Zdjęcia z dwóch kosmicznych spotkań - poniżej.

Podróże Literackie - Skandynawia Wikingów

Na wikińskich zajęciach opowiadaliśmy sobie o Skandynawii i jej krajach, podziwialiśmy slajdy z niezwykłymi pejzażami. Zobaczyliśmy, jak wyglądają ogry, trolle i orki - stwory wywodzące się z legend i wierzeń dalekiej Północy (pochodzą stamtąd Muminki, a nawet zielony Shrek!). Obejrzeliśmy tradycyjne stroje Wikingów i zdjęcia z ubiegłorocznej bitwy na wyspie Wolin, posłuchaliśmy opowieści o bardzo brzydkim trollu.
Ale i tak największą radość dzieciakom przybyłym bardzo licznie na obie wikińskie imprezy najbardziej spodobało się robienie własnych, rogatych hełmów i budowa łodzi ozdobionej głową smoka, a potem zaabawy w niej i konkurencje sportowe.Wizyta Lenia i Agaty Muszalskiej

24. lutego dzieci i rodzice, przybyli do nas, zobaczyli się z Leniem, bohaterem książki "Lenio, czyli mania mniamania". Porozmawialśmy z autorką książki, Agatą Muszalską i posłuchaliśmy "Lenia" przez nią czytanego. Potem pobawiliśmy się z małym ptaszkiem Leniem - we własnej osobie! Wykleiliśmy Lenia z kolorowej krepiny, pokolorowaliśmy z nim obrazki, pokazywaliśmy, jak lata Lenio, a na koniec każdy uczestnik zabawy mógł zrobić sobie własnego Lenia - z balonika i kartonu.
Poniżej - fotorelacja z imprezy.

Spotkanie z Agnieszką Frączek i "Trzeszczykami"

21. lutego gościliśmy u nas poetkę i autorkę wielu znakomitych książek dla dzieci - Agnieszkę Frączek. Słuchaliśmy wierszy, m.in. z jej najnowszej książki "Trzeszczyki, czyli trzeszczące wierszyki". Przybyłe na spotkanie dzieciaki tworzyły łamańce słowne i graficzne - wiersze i rysunki-niespodzianki, ukryte na rozwijanych karteczkach.
18. lutego
odbyło się pierwsze spotkanie z naszego nowego cyklu: Podróże Literackie - Afryka

18. lutego na spotkanie dotarły do nas tłumy małych miłośników Czarnego Lądu! Wspólnie posłuchaliśmy opowieści o zwierzętach i zgadywaliśmy, które z przedstawionych na slajdach stworzeń mieszka w Afryce. Wśród mieszkańców tego kontynentu zabłąkały się m.in. teletubiś Dipsy, ostatni smok i pingwin, a nawet wydra europejska. Zrobiliśmy sobie kolorowe i trochę straszne maski z masy papierowej, a na koniec graliśmy na prawdziwym bębnie z Togo.
Od 29 stycznia do 9 lutego, przez dziesięć dni, codzienie, odbywały się u nas dwugodzinne zajęcia w cyklu Ferii Literackich. Uczestnicy licznie dopisali - łącznie odwiedziło nas kilkudziesięciu młodych czytelników, którzy m.in. chętnie słuchali głośnego czytania, rysowali (np. ogród panny Amelii), malowali (herby na tarczach i mieczach), wycinali (suknie dla Oślej Skórki), pletli (latające dywany), kleili (magiczne różdżki i czarodziejskie nakrycia głowy), a na koniec - szaleli na naszej huśtawce.
Wszystkim uczestnikom naszych zabaw serdecznie dziękujemy, poniżej zamieszczamy fotorelację z niektórych spotkań.Podczas spotkania poświęconego przepięknej książce "Baśń o rumaku zaklętym" Bolesława Leśmiana, z ilustracjami prof. Józefa Wilkonia (27.01), wydanej ostatnio przez Oficynę Olszynka oglądaliśmy film o baśni i opowiadaliśmy ją dzieciom. Odbył się także z konkurs malarski z nagrodami - powstało ok. 20 prac w wilkoniowym stylu - na czarnym tle, pełne złoceń i magicznych stworzeń z zaklętego lasu. Autorka najciekawszej pracy, Ula, otrzymała ufundowany przez wydawnictwo egzemplarz książki, pozostali uczestnicy zabawy - plakaty i ilustracje z grafiką Wilkonia. Dziękujemy za wspólną zabawę! Zdjęcia z niej zamieścimy niebawem.


Podczas spotkania autorskiego (9.01) Pani Beata Ostrowicka w barwny i niezwykle plastyczny sposób opowiedziała o swoich książkach. Dzieciaki żywo dyskutowały na ich temat i odpowiadały na pytania związane z problemami w życiu przedszkolaka i szkolniaka. Fenomenalny Jaś odgadł każdą, nawet najtrudniejszą zagadkę, Eryk dzielił z Panią Beatą fotel i chwilami siedział niemal na jej kolanach, a okładki książkek naszej Autorki rozpoznała jako znajome nawet malutka Ida!
Kilkunastoosobowa grupa dzieci przygotowała piękną, własną wersję drzewa zamieszkałego przez dobre Drzewiaki - były tam Malodrzewianka, Zdziwiodrzewiak, Muzykodrzewiak i wiele innych... Pani Ostrowicka rozdała wiele autografów, pozowała z nami i naszą pracą do zdjęć, a na koniec przyjęła ją od nas w darze i zabrała wielki rulon do pociągu, który powiózł ją w stronę Krakowa. Dziękujemy serdecznie, zapraszamy znowu!


Na Eragonowo-smoczych zajęciach (10.01) słuchaliśmy w prawie całkowitych ciemnościach fragmentów książki, nagranych przez aktora p. Janusza Sztybera. Dowiedzieliśmy się, jak Eragon znalazł jajo i jak wyglądało jego pierwsze spotkanie ze smokiem. Potem nasza piętnastka (bo tylu miłośników smoków przybyło na naszą zabawę) wymalowała, wylepiła i wyrzeźbiła w farbie klejowej trzy wielkie smoki. Na koniec zrobiliśmy sobie ze nimi zdjęcia, które prezentujemy poniżej.
16. grudnia odbyło się u nas pierwsze z naszych zajęć literacko-plastycznych -


Gwiazdkowe Spotkanie.

Ta impreza dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym była poświęcona przygotowaniom do Gwiazdki. Przybyła spora gromadka dzieci, najmłodsze w wieku wczesnoniemowlęcym, najstarsze ok. 10 lat. Bawiliśmy się chyba nieźle, słuchając czytanej opowieści o Wigilii u Muminków i oglądając muminkowe slajdy, wspólnie lepiąc i wypiekając ozdoby choinkowe z masy solnej. Na koniec rozbawił maluchy króciutki film o Gwiazdce u Krecika. Poniżej kilka zdjęć z naszej grudniowej zabawy.


Słuchamy głośnego czytania "Choinki" z "Opowiadań z Doliny Muminków"
.

Robimy masę solną...

Kto chce wałkować, ręka w górę?

... i już wałkujemy...

... a teraz wycinamy ozdoby choinkowe...

... i razem je dekorujemy pomalowaną na złoto kaszą gryczaną
.

A po zajęciach bawimy się w domku na parterze.

.

bestsellery

1. Plakat Mama Mu na rowerze wydawnictwo: Hjelm Forlag AB
2. Claude Monet Coloring Book wydawnictwo: Prestel
3. Sto pociech z Klarą wydawnictwo: Tatarak
4. Rancho Superfarmer wydawnictwo: Granna
5. Pojazdy i nie tylko Z notatnika młodego podróżnika wydawnictwo: Widnokrąg

zobacz wszystkie

opinie

Warto "polubić" obydwa Badety na Facebooku - osoby, które zostaną w ten sposób naszymi sympatykami, uzyskają 10% rabatu na jednorazowe zakupy w "polubionej" księgarni stacjonarnej: tu znajdziecie stronę księgarni  Badet Wilanów    oraz Badet Ursynów.  Poza rabatem uzyskają Państwo dostęp do szybkiej informacji o naszych zajęciach, promocjach i konkursach facebookowych.                                                                            

                                          

więcej na ten temat

Płatności online obsłguguje firma
platnosci
oprogramowanie: SOTE realizacja: STUDIO IMPULS